BK MLADA BOLESLAV
18. 6. 2013 | Jitka Čechová

Kolo teď nějak nemusím. Čím to asi bude…, smál se Milan Mikulík

M l. B o l. – Útočník Milan Mikulík (na snímku) v květnu podepsal s Bruslařským klubem novou smlouvu, a tak bude jeho barvy hájit i v následující sezoně. A to v sobě nese i to, že musel v minulém týdnu „přetrpět“ cyklistické soustředění na Šumavě, kde byl ovšem jedním z nejlepších. Podle svých slov proto, že prostě nerad prohrává. Připravili jsme pro vás souhrnnou fotogalerii z týdne, který Bruslaři strávili v okolí Železné Rudy, a v následujícím rozhovoru vám třiatřicetiletý útočník přiblíží, jak to tam vlastně vypadalo.

Milane, soudě podle fotografií to letošní soustředění na Šumavě bylo o trošku jiné než loni. V čem byly ty největší rozdíly?

Oproti loňsku se mnohem víc běhalo, ne jenom jezdilo na kole. Sprinty do kopce, časovky. Kolikrát jsme prostě položili kola a vyběhli.

Nejen s kolegou Pabiškou (vlevo) se Milan Mikulík jaksepatří „vyblbnul“.

Novinkou a určitě i zajímavostí byl i ten podvečer, který jste strávili ve společnosti pěnových mečů a takříkajíc „dětských her“… Co jste na O-GUMDO říkal vy osobně?

Pro mě to bylo docela fajn zpestření, ačkoliv to asi nepřišlo v úplně vhodnou dobu. Byli jsme zrovna po odpolední etapě a těšili se na večeři. (smích) Ale myslím, že jsme se docela vyblbli. Vrátili jsme se do let, kdy jsme se u baráku mlátili klacky po zádech.

Fanoušci Bruslařského klubu viděli na webových stránkách i ty podivné „rožně“ s tenisáky…

To na fotce asi vypadalo zajímavěji než ve skutečnosti. Sloužilo to k vytvoření překážkové dráhy, na které se různě skákalo, ať už se zátěží nebo bez ní. Obecně šlo hlavně o to, že jsme s sebou nemuseli vozit nic pevného a taky to tolik nehrozilo zraněním.

Loni se vám stal takový defekt, ztratili jste se… Stalo se něco podobného i letos?

Nestalo. Tentokrát se to ošéfovalo způsobem, že se to ani nedalo. Jeden trenér stál na začátku etapy, druhý na konci a třetí jezdil kolem nás v autě. Poučili jsme se. Jak trenéři, tak my hráči.

Jaké bylo počasí? Vzhledem k tomu, jak to vypadalo ve zbytku Čech, jste se určitě ani vy nevyhnuli nějakému tomu dešti…

Párkrát jsme zmokli. Z toho jednou docela dost. Ale už z předpovědí bylo jasné, že to tak dopadne, navíc nás varovali i trenéři, takže jsme byli připravení. Myslím, že to odstonal jen David Koudela.

Co vy a kola? Vrabci na střeše si cvrlikají, že vy jste na Šumavě patřil k těm nejlepším…

Kolo teď nějak nemusím. Čím to to asi bude… (smích) Ale ne, občas se na něm rád projedu. Nemám k němu vyloženě negativní vztah. Ale na tom soustředění je to spíš o tom, že se hecnu. Nerad prohrávám, nerad jsem pozadu. Takže se prostě kousnu a jedu.

Teď jste dostali dva dny volna, ve středu se už ale zase budete hlásit na zimním stadionu. Máte představu, co vás čeká?

Zatím vlastně ani ne. Na konci soustředění jsme se s kluky zrovna bavili, že jsme až do teď jeli hodně silově, takže teď počítáme s tím, že půjdeme víc do rychlosti. Ale máme super trenéry, určitě to všechno připraví dobře. Ještě to 14 dní musíme vydržet jen na suchu. Pak přijde volno a potom už konečně i led.

Děkujeme za rozhovor.

Nechyběli ani ti se zdravotními problémy...

Na Šumavu s týmem vyrazili i například David Vrbata a Tomáš Nouza, kteří mají oba problémy s kolenem. Ačkoliv jejich program byl omezenější, ani oni mu neunikli úplně. „Měli jsme s Tomášem pár výjezdů navíc, zase jsme ale neběhali,“ řekl Vrbata. I tak ale prý zvládl vyrobit jeden defekt – s Václavem Čížkem totiž nějakým záhadným způsobem odbočili dřív a na Čertovo jezero v rámci poslední etapy vůbec nedojeli.

Fotbalový zápas...

POZOR ZMĚNA: Boleslavští hokejisté sehrají ve čtvrtek 20. června od 17 hodin fotbalové utkání v Kněžmostě s tamějším celkem.

Další články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.