BK MLADA BOLESLAV
24. 4. 2012 | Jitka Čechová

Klíč k úspěchu? Hlavně hrát v pěti, odfoukl si Jaroslav Balaštík

C h o m u t o v – Útočník Jaroslav Balaštík (na snímku) se nejspíš s definitivní platností stal barážovým střelcem. K výhře nasměroval svůj tým už podruhé z celkových tří a není pochyb o tom, že udělá všechno proto, aby si Bruslaři připsali i výhru čtvrtou. Tím spíš teď, když boleslavští hokejisté utekli z oné pověstné hrobníkovy lopaty. Zároveň je ale nutné stát pořád nohama pevně na zemi, protože Středočeši zatím vždycky dotahovali – jenže teď už by nebylo kdy. "Říkám to nerad, ale faktem je, že je to padesát na padesát. Můžeme to být my a můžou to být oni," prohlásil Balaštík.

Jaroslave, jak obrovský je ten pocit úlevy?

Strašně. Myslím, že se ulevilo nám všem. Ten zápas byl hodně těžký. Tím spíš, když jsme do něj šli, co si budeme povídat, taky s pořádně těžkými hlavami. Po tom minulém domácím utkání jsme se ocitli doslova na okraji propasti. Do toho šestého duelu jsme šli s obrovskou pokorou a respektem. Jsme hrozně rádi, že jsme sérii znovu vyrovnali.

Vy už jste zmínil ten minulý zápas, který byl ve vašem podání skutečně hodně špatný. Co způsobilo ten obrat?

Nejspíš nasazení. Ne že bychom předtím nechtěli, to v žádném případě, jen… Uvědomovali jsme si, že jsme ten pátý zápas odehráli hrozně. Chomutov nás jasně porazil, to je bez debat. Museli jsme si v kabině znovu něco říct. Svoje si řekli i trenéři, promluvilo k nám vedení klubu. Důležité je, že jsme se zvedli a dokázali vyhrát.

Rozhodující gól jste si nakonec připsal, rozhodnout jste ale mohl už mnohem dřív. Souhlasíte?

Máte pravdu. Moje neproměněné šance mě hodně mrzely hlavně v momentě, kdy Chomutov pět sekund před koncem druhé třetiny vyrovnal na 2:2. Tehdy jsem si obzvlášť nadával. Nejhorší je, že to mohl být klidně klíčový moment utkání. V takovém zápase si nemůžeme dovolit inkasovat do šatny. Ale cením toho, že jsme se nesesypali. Že jsme šli do třetice do vedení a tentokrát to udrželi.

Pokud bychom měli vybrat jednu konkrétní věc, která Boleslav v baráži skutečně sráží, pak jsou to oslabení. A problém to byl i tentokrát…

Ano, to je vážně šílené. Tohle nemůžeme dělat… Právě ve druhé třetině jsme Chomutov postavili na nohy tím, že jsme je nechali hrát přesilovky. Bylo jich hodně za sebou, hráli jsme i ve třech. Postupně se zvedali a ty přesilovky využili.

Velký podíl na vítězství má také Jaroslav Hübl, že?

Obrovský. Jarda chytá výborně celou sérii. Pokud se mu něco nepovede, tak většinou proto, že mu to my sami zkomplikujeme. Díky němu jsme v Chomutově minule vyhráli na nájezdy. Pevně věřím, že mu forma vydrží i do sedmého zápasu.

Co podle vás rozhodne právě ten sedmý zápas?

Říkám to nerad, ale faktem je, že je to padesát na padesát. Můžeme to být my a můžou to být oni. Ta série je prostě strašně vyrovnaná a důležitou roli bude mít i štěstí. Pro nás je ovšem prvořadý cíl hrát v pěti. To je klíč k úspěchu.

Až doposud oba týmy vyhrály doma jen jednou. Nemáte strach, že se domácí prostředí stane spíš nevýhodou?

To snad ne. Bohužel na nás v Boleslavi zatím vždycky uměli, to je pravda. Musíme se připravit velmi zodpovědně a vymyslet účinnou taktiku.

Poslední otázka: co vaše nervy?

Hrozné. Takové nervy jsem ještě nikdy nezažil. Realita baráže je opravdu zatraceně tvrdá. Na druhou stranu to ale člověk musí brát i jako jednu obrovskou zkušenost.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav