BK MLADA BOLESLAV
3. 3. 2020 | Vojtěch Drbohlav

Kladno hrálo jednoduše, prali to tam od modré, říká Lukáš Kašpar

K l a d n o – Dvougólový Lukáš Kašpar (na snímku) dal Bruslařům svými trefami naději na bodový zisk. Mladá Boleslav sice v největším městě Středočeského kraje vedla a dlouho držela remízový stav, ve třetí třetině však rozhodl hrající majitel Rytířů Jaromír Jágr. Boleslavští tedy odjeli z Kladna s prázdnou, což hráče viditelně mrzelo. Lukáš Kašpar v rozhovoru odmítá, že by nebylo o co hrát. Bruslaři podle něj chtějí skončit v tabulce co možná nejvýš a vybudovat si tak co nejlepší pozici pro play-off.

Lukáši, po třech zápasech, kdy jste nebodoval, jste se v Kladně hned dvakrát prosadil. Ve vašem novém angažmá držíte v průměru jeden kanadský bod na zápas, jste s tím spokojený?

Mně se hraje dobře už delší dobu. S klukama to jde trochu jednodušeji. Už jsem to říkal - oni jsou brusliví. A samozřejmě jsem rád, že se mi daří. Bohužel jsme v Kladně ztratili ti ty tři body, které jsme samozřejmě chtěli brát.

Měl pro vás ten zápas s Kladnem nějaký speciální náboj? Jste odchovancem Litvínova, takže je nejspíš ve vašem zájmu, aby se udržel, navíc jste proti němu ani nechtěl v tom posledním vzájemném zápase hrát. Prožíval jste to tedy i po této linii?

Taky. Abych řekl pravdu, chtěl jsem vyhrát. Tabulka je za tím Libercem dost napěchovaná, svádí se tam souboj o druhé místo. A taky jsem chtěl vyhrát z toho důvodu, že Litvínov je s nimi v tom namočený.

Kladno vás přestřílelo, bylo dost aktivní, nakonec vás porazilo. V čem hledáte příčiny toho, že jste Rytíře neporazili?

Oni využívají to malé hřiště. Hrají to jednoduše, perou to tam od modré. Z toho dali, pokud se nepletu, dva góly.

Byl to velký nezvyk hrát na tom malém hřišti? Je totiž skutečně nejmenší v celé extralize...

Je to samozřejmě rozdíl. Ten hokej tady musí být rychlejší. Jestliže sem přijede tým, který bude hrát na puku a držet si to, protože většinou má čas, tak tady se to maže. Všichni jsou blíž a je to prostě rychlejší.

Bylo znát, že jde Kladnu "o život"?

Ten začátek bych právě svedl trochu na to hřiště. Pro nás je to těžké. Spousta kluků možná ani nehrála na malém hřišti nebo strašně málo, takže ta první třetina byla hlavně o tom zvyknout si na to. A máte pravdu, Kladno v ní bylo lepší a využívalo toho. Od té druhé třetiny se to myslím vyrovnalo. Abych řekl pravdu, čekal jsem od Kladna větší tlak.

Druzí už být po odehrání 51. kola nemůžete. Co zůstává vaším přáním?

Začínat doma. Eventuálně začínat doma i v semifinále, když se dostaneme do další série. Když se tam podíváte, nedá se vybírat. My chceme prostě nejlepší v základní části a bohužel nám proti Kladnu tři body utekly. Ještě je tu ale pátek, dáme do toho všechno

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
BK Mladá Boleslav
Mountfield HK