BK MLADA BOLESLAV
11. 1. 2020 | Lukáš Chuchválek

Kéž bych dal gólů víc, ale důležitá je výhra, říká Pavel Kousal


M l. B o l. – Konečně! Po dlouhých týdnech poznali Bruslaři, jak chutná výhra za tři body. Proti Vítkovicím si zahráli potřetí v sezóně a i v tomto střetnutí stačilo vsítit více než tři góly. Dvě branky dal oblíbenému soupeři Pavel Kousal, jenž svou první trefou téměř položil soupeře ve druhé třetině předtím, než se zase vrátil do zápasu přesilovkovými góly, a poté s chutí uzavřel skóre na 6:3. Tento večer se mu střelecky mimořádně povedl. Po dvou zápasech během dvou dnů čeká Bruslaře téměř týdenní pauza.

K nepříznivému vývoji ve druhé třetině prozradil stručně: "Řekli jsme si k tomu, že musíme zase makat, dokázali jsme dát další góly a vyhrát."

Získané tři body považuje za důležité vzhledem k blížícímu se play-off, kdy půjde o co nejlepší výchozí pozici. "Měli jsme hodně remíz, nedokázali jsme vyhrávat v nájezdech, občas se nám povedlo dát gól v prodloužení a vyhrát, ale tyto tři body jsou určitě důležité, protože je ta šestka furt vyrovnaná." Takto shrnul, co se v uplynulých týdnech dělo, kdy se Boleslavi vůbec nedařilo vyhrávat v základní hrací době.

V zápase zaznamenal dva góly, blízko měl k hattricku. Na jedné straně by gólů rád dával více, na druhé straně hattrick pro tentokrát odmítl a skromně s úsměvem prohlásil: "Třeba příště."

Kompletní rozhovor si přehrajte zde:

Související články

Aktuality

20.02.2020

B tým proti Žabonosům

Mladoboleslavský B tým odehraje v sobotu 22. února od 17:00 poslední utkání základní části Krajské ligy mužů Středočeského kraje. Svěřenci trenéra Jiřího Zörklera na domácím ledě přivítají tým posledních Žabonos. Bruslaři již nemohou v tabulce skončit první, utkání ale rozhodne o tom, zda Boleslavští budou druzí, nebo až třetí.

18.02.2020

Dorost v Jičíně

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pátek 21. února od 17:30 extraligové utkání proti Vítkovicím v Jičíně. V sousedním okresním městě budou chtít Bruslaři propagovat mladoboleslavský hokej. Dorazí také vybraní hráči A týmu a uskuteční se jejich autogramiáda. Všichni fanoušci jsou zváni.

12.02.2020

Přípravný zápas dorostu

Dorostenci BK Mladá Boleslav odehrají v pondělí 24. února od 17:30 na domácím ledě přípravný zápas proti americkému klubu Boston Advantage. Vstup na utkání je tradičně zdarma, příchod je možný bočním vchodem od malé haly.

05.02.2020

Sjednocení časů

Český svaz ledního hokeje v zájmu zajištění regulérnosti závěru základní části Tipsport extraligy opět stanovil jednotný začátek všech utkání 51. a 52. kola. Bruslaři tak v úterý 3. března odehrají zápas na Kladně od 17:30 a poslední utkání základní části potom v pátek 6. března doma se Zlínem od 18:00.

29.01.2020

Zohorna nominován

Českou reprezentaci čeká příští týden třetí akce sezony, trenérský štáb dnes oznámil nominaci na švédské Beijer Hockey Games ve Stockholmu. Pozvánku dostal boleslavský útočník Radim Zohorna. Dalších pět Bruslařů je potom na pozicích náhradníků - obránci Marek Hrbas a Ondřej Dlapa a útočníci David Šťastný, Ondřej Najman a Adam Zbořil.

27.01.2020

Otevírací doby prodejny

Nová otevírací doba kamenné prodejny pro zbytek sezony 2019/2020 je každý pátek od 11:00 do 16:00 a každý domácí zápas, vždy hodinu před začátkem utkání do konce 2. přestávky. Aktuální info o otevírací době vždy naleznete na www.fanshopbkboleslav.cz v sekci Kontakty.

×
Dnes v 16:45 | Jun.
HC České Budějovice
BK Mladá Boleslav