BK MLADA BOLESLAV
25. 1. 2015 | Jitka Čechová

Když vyhrajeme, platím večeři, zavelel Martin Růžička. A vyhráli!

P a r d u b i c e – Že má speciálně Martin Růžička v zápase proti Pardubicím o motivaci postaráno, to bylo jasné asi každému, kdo se jenom trochu orientuje na tuzemské hokejové scéně. Brankář, který se nevešel do tamějšího A týmu, poměrně velkou část sezony trénoval s juniory a nakonec odešel do Mladé Boleslavi, kde v současnosti mezi tyčemi válí – to je stručné shrnutí toho, proč majitel jedné z pardubických restaurací vypsal před utkáním odměnu pro chuťové buňky Bruslařů.

Martin Růžička je jedním z těch hokejistů, kteří se nespoléhají jen na svou kariéru na ledě, ale poohlíží se také jinde. Konkrétně sedmadvacetiletý gólman je tak majitelem jedné z pardubických restaurací. Když se proto rozmýšlel, jakou odměnu vypíše pro případnou výhru Mladé Boleslavi, nemusel chodit myšlenkově nikterak daleko.

„V kabině jsem slíbil, že pokud vyhrajeme, dostanou kluci z mojí restaurace večeři do autobusu zdarma,“ přiznává Růžička po nakonec těžce vybojovaném vítězství nad Perníkáři. „Když jsme vyhráli, budou tam nějaké burgery, pár hráčů si vybralo gnocchi. Na vyloženě individuální výběr bohužel prostor nebyl, přeci jenom je to 20 jídel,“ dodává se smíchem.

Při Martinu Růžičkovi přitom v průběhu utkání stáli doslova všichni svatí. Nejenže předvedl několik skvělých zákroků, ale soupeř také hned čtyřikrát nastřelil tyčku jeho branky! „Skoro to zavání nějakou smlouvou s ďáblem, že?“ vtipkoval spokojený brankář. „Mezi druhou a třetí třetinou jsme na sebe trochu povykovali s Radoslavem Tyborem. Já jsem ho popichoval, že gól nedá, on zase mě, že dá. Nakonec z toho hned dvakrát bylo něco mezi,“ kroutí Růžička hlavou.

Sympatický gólman zůstává i po svém odchodu očividným oblíbencem pardubických tribun, ty totiž několikrát vyvolávaly jeho jméno. „Vyvolávaly mě i loni, když jsem tu hrál s Chomutovem,“ vzpomíná Martin Růžička. „Jenže tehdy jsem vždycky okamžitě dostal gól. Takže si nejsem jistý, jak to vlastně myslí,“ dodává s nadsázkou a úsměvem na rtech. „To byl vtip. Samozřejmě mě těší, že tu na mě lidé nezapomněli.“

Martina Růžičku lze podle všeobecně platných „regulí“ nyní považovat za brankářskou jedničku Mladé Boleslavi. „Samozřejmě jsem spokojený,“ přiznává pardubický rodák. „Ale mnohem spokojenější jsem se hrou, kterou momentálně předvádíme. Protože od toho, co teď hrajeme, se opravdu můžeme odrazit. Teď přijde vrchol, bude se rozhodovat, bude se bojovat. A my ukazujeme, že bojovat chceme!“ říká zapáleně.

O tom, že se Mladá Boleslav snaží být ve svých výrocích spíš opatrnější, není z předešlých reakcí pochyb. Při zemi se například po minulém kole drželi ve svých hodnoceních kapitán David Výborný i trenér Marian Jelínek. Žádná velká slova nevolí ani gólman Růžička, přeci jen je ale o něco odvážnější: „Já si myslím, že člověk by se vždycky měl dívat nahoru. Z ohlížení se přes rameno ještě nikdy nic dobrého nevzešlo. Určitě máme tým na to, abychom se mohli dívat nahoru!“ burcuje.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.