BK MLADA BOLESLAV
17. 6. 2019 | Vojtěch Tůma

Kdyby se neozval Radim, asi bych ještě rok hrál, říká Václav Nedorost


M l. B o l. – Další novou tváří ve vedení mladoboleslavského hokejového klubu je Václav Nedorost, který bude na pozici asistenta sportovního ředitele fungovat jako pravá ruka Radima Vrbaty. Sedmatřicetiletý rodák z Českých Budějovic a bývalý hráč Colorada Avalanche, Slovanu Bratislava či plzeňské Škody v rozhovoru pro náš web prozradil, co všechno bral v potaz při rozhodování ohledně nabídky Bruslařů, a naznačil, jaká bude jeho pracovní náplň pro nadcházející sezonu.

Václave, jak se stane, že bývalý hráč NHL a rodák z Českých Budějovic skončí v Mladé Boleslavi?

V zámoří jsme začínali společně s Radimem Vrbatou, jsme téměř stejně staří. Seznámili jsme se na mistrovství světa do dvaceti let a padli si do oka. Poté jsme si spolu zahráli v Liberci během výluky a tak nějak se celou dobu udržovali v kontaktu. Hodně si rozumíme. Když dostal na starost sportovní sekci klubu, tak mě v lednu oslovil s nabídkou.

Tehdy už jste věděl, že ukončíte hráčskou kariéru?

Ještě ne. V posledních letech jsem o tom přemýšlel, už to přeci jen nebylo ono, výkonnost šla dolů. Nabídka od Radima mě hodně zaujala a byl jsem rád, že můžeme opět pracovat spolu. Probrali jsme spolu pár věcí a vymysleli, jak to celé časově skloubit, protože pořád bydlím v Českých Budějovicích a navíc mám tři děti.

Měl jste ještě nabídku na pokračování v Plzni?

Ano, v Plzni chtěli, abych ještě pokračoval. Musím říct, že kdyby se neozval Radim, asi bych ještě rok hrál, ale spíše doma v Českých Budějovicích. Loni mě potkala řada zdravotních problémů, chuť do hokeje jsem také trochu postrádal, což byl další z faktorů, proč jsem kývl Mladé Boleslavi.

Mluvil jste o časovém plánu, jak to nakonec máte rozvržené?

Jedním z cílů nastavené vize klubu je hodně se věnovat mládeži. Mám v plánu se v pondělí a v úterý zúčastňovat dovednostních tréninků starších kategorií. Zápasy čekají kluky ve čtvrtek, tím pádem by tyto tréninky měly být nejobsáhlejší. Zároveň jsme společně s Davidem Vrbatou dostali na starost skauting, takže ve středu budu jezdit na zápasy Chance ligy, sledovat potenciální posily nebo i naše kluky, kteří v této soutěži nastoupí. V Boleslavi bych se měl pohybovat od neděle do úterý, na zbytek týdne mě vystřídá Radim. Práce bude dost, cestování taky, ale už ne z pozice hráče, takže si čas můžu organizovat sám. (směje se)

Čeká vás i nějaká práce v kanceláři?

Ne, skoro vůbec. Papírování má na starosti Martin Vejvoda. Mou prací je – z pozice asistenta sportovního ředitele, což je poměrně nová, pro Českou republiku ne úplně běžná funkce – starat se o rozvoj hráčů a společně s Radimem řídit sportovní úsek klubu.

Chystáte se pracovat i s A-týmem? Budete třeba chodit na tréninky?

Občas ano, vše záleží na domluvě s trenéry.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.

10.07.2019

Mazancová reprezentuje

Boleslavská hokejistka Tereza Mazancová se od 6. července účastní v rámci World Roller Games ženského mistrovství světa v inline hokeji. V národním dresu odehrála všechny čtyři utkání základní skupiny, v nichž naše holky dominovaly. Vyrovnávací gól Mazancové v zápase s Finkami znamenal obrat v boji o první místo skupiny B. Ve čtvrtfinále se Češkám postaví reprezentantky Japonska. Výsledky můžete sledovat zde.

25.06.2019

Rozpis ledu mládeže

V sekci Mládež → Informace pro rodiče nově najdete rozpis obsazení obou ledových ploch platný pro sezonu 2019/2020 platný od září 2019.

24.06.2019

Bernad a Flynn mistry

Boleslavský obránce David Bernad a útočník Oscar Flynn se v neděli 23. června stali mistry české extraligy v inline hokeji v dresu IHC Prague Rats.

20.06.2019

FANSHOP uzavřen

E-shop FANSHOPU BK Mladá Boleslav bude od 28. června do 14. července mimo provoz z důvodu dovolené. Objednávky zadané v tomto období budou vyřizovány od 15. července. Kamenná prodejna bude uzavřena od 12. července do 26. července, opět z důvodu dovolené. Znovu se bude otevírat v pondělí 29. července a bude platit klasická otevírací doba PO – PÁ od 10:00 do 17:00

14.06.2019

Permice stále v prodeji

I po prvním týdnu prodeje permanentních vstupenek na extraligovou sezonu 2019/2020 je jich stále několik k dispozici i na sezení. Permanentek na stání je zatím dostatek. Nepropásněte příležitost a zakupte si permanentky online nebo fyzicky na vedení klubu zase příští týden od úterý do čtvrtka. Všechny informace najdete zde.