BK MLADA BOLESLAV
21. 11. 2008 | Michal Miškovský

Kdo nebude plnit pokyny, bude muset z kola ven, pohrozil kouč Šejba

M l. B o l. – Tohle byla hodně velká bída. Hokejisté BK Mladá Boleslav předvedli v pátečním důležitém utkání s Českými Budějovicemi (2:4) vrchol neschopnosti a velké zklamání neskrýval na pozápasové tiskové konferenci ani lodivod Bruslařského klubu Jiří Šejba. “Po dnešku se mohu jen omluvit divákům, protože to z naší strany byla nejhorší hra, co jsme kdy doma předvedli,“ přiznal.

Boleslavští tak nenavázali na třízápasovou šňůru vítězných utkání v Metrostav Aréně. “Potřebujeme využívat domácího prostředí. Musíme vytvořit na soupeře tlak střelami, ať už je to zpoza modré, přes obránce nebo neustálým nahazováním kotoučů na gólmana. Hra se musí odvíjet v našem útočném pásmu, a to my zatím nedokážeme,“ zoufal si trenér Šejba.

“Chceme hrát hezký hokej, ale viděli jste to sami. Nestřílíme!“ řekl domácí kouč. “První třetina šest střel, druhá čtyři a v poslední asi sedm. Takhle zkrátka nejde hrát!“

Prohrou s českobudějovickým Mountfieldem Středočeši nejen nepotěšili své příznivce, ale také se propadli na úplné dno extraligové tabulky za svého pátečního soupeře. “Doufám, že se z tohoto utkání ponaučíme a že budeme kousat až do konce,“ uvedl rozzlobený Šejba. “Máme v týmu řadu zkušených hokejistů, kteří hráli extraligu a neměli bychom tomu tedy podlehnout.“

Po utkání se hráči z domácí kabiny soukali k rozhovorům netradičně dlouho. “V kabině jsme si to museli říct, abychom také věděli, jak to vidí oni. Dá se říct, že co z nich vyšlo, jsme se do nich snažili dostat už v průběhu utkání. Bohužel, příští zápas budeme muset přitlačit na pilu a kdo to nebude plnit, půjde z kola ven,“ varoval své svěřence.

Protějšek Jiřího Šejby, trenér Jihočechů Ernest Bokroš, mohl být spokojený. Ani jeho tým sice nepředvedl příliš hokejové krásy, ale oproti domácím si Mountfield připsal veledůležité tři body. “První i druhá strana si uvědomovala, že se hraje prakticky o šest bodů. Pro nás je už každé utkání velice těžké. Hokej to na pohled pro diváky asi nebyl pěkný, ale my už nemůžeme produkovat nějaký krásný hokej, ale potřebujeme utrhnout body. Využili jsme chyb soupeře v přesilové hře. První vstřelený gól byl pro nás nejdůležitější, protože každá branka, kterou dostáváme tradičně v úvodu, nás strašně sráží,“ zhodnotil zápas.

Související články

Aktuality

22.01.2021

Bruslaři v Ústí

V rámci spolupráce s prvoligovým Ústím nad Labem odchází na sever Čech další mladý Bruslař a to Sebastian Jasečko. Putuje tak po stejné trase jako další mládežničtí reprezentanti z řad BK Mladá Boleslav, jako jsou Karel Klikorka, Dominik Vacík nebo vrstevník Gabriel Szturc.

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.