BK MLADA BOLESLAV
20. 9. 2013 | Zdena Bobková

Kdo by to byl řekl: Zápas s Berounem může být souboj o první místo!

M l. B o l. – Hodně těžký zápas čeká svěřence trenérů Výborného a Jelínka již tuto sobotu na ledě celku od Berounky. Medvědi od začátku sezony překvapují svými výsledky nejednoho papírově silnějšího soupeře za druhým. Trenér Petr Novák sestavil tým, který, jak se zdá, zatím klape. Jenže nyní budou mít Bruslaři proti sobě hodně těžkého soupeře, který loni sice bojoval v baráži, letos ale pořádně vytahuje drápy! Zápas o důležité body se odehraje v sobotu 21. 9. 2013 od 17:30 na Zimním stadionu v Berouně.

Příprava se u Medvědů dělila na dvě části. Zatímco ta srpnová byla pro tým Petra Nováka spíše utrpením, jelikož musel během měsíce zformovat celek, se kterým bude bojovat na prvoligových kolbištích a spíše než pilování detailů se musel věnovat spíše zkoušení stále nových a nových hráčů, které by mohl nastálo zapsat do sestavy. Srpen tedy Medvědi rozhodně nehodnotí jako úspěšný, vyhrát se jim podařilo pouze jednou s Kadaní, a to na samostatné nájezdy.

Oproti tomu zářijové přípravné zápasy Medvědům skutečně vyšly. Dvakrát porazili celek Regensburgu (5:2, a 6:3) a druholigové mužstvo Klatov (2:1) a prozatím se i v prvoligové sezoně vezou na vítězné vlně, postupně dokázali překvapit týmy Benátek, Mostu a naposledy i Ústí nad Labem, které přehráli 4:3. A bylo to právě Ústí, které muselo celý zápas dotahovat, jelikož Medvědi ani jednou nedopustili, aby Severočeši srovnali. Nyní ale proti sobě budou mít celek, který své vysoké ambice nijak netají a svůj skalp Medvědům rozhodně jen tak nedaruje bez boje.

Bruslařům vyšla příprava mnohem lépe a na rozdíl od Berouna nemuseli skládat úplně nový kádr, ale stavěli na základních a osvědčených stavebních prvcích týmu, které trenéři vhodně doplnili o nové posily a některé mladé hráče, kteří trenéry svými výkony oslovili v letní přípravě. A právě nová akvizice v podobě Tomáše Klimenty dělá fanouškům a trenérům radost velmi často, doposud se mu podařilo vstřelit 4 branky (v přípravě nastřílel soupeřům 5 branek). Nutno podotknout, že loňský sniper, Tomáš Nouza, odehrál prozatím pouze utkání s Litoměřicemi, ve kterém se navíc trefil hned dvakrát, takže o prvenství v tabulce střelců se může svádět ještě lítý boj, Klimenta má ale prozatím náskok.

Bruslařům se v přípravě i v lize velmi daří přesilové hry. Během tří zápasů jich odehráli patnáct, z toho osmkrát soupeř opouštěl trestnou lavici předčasně. Na druhé straně proti nim ale bude stát pevná berounská obrana, jištěná zezadu zkušeným Lukášem Cikánkem, kterému se již letos podařilo vychytat nulu (v utkání s Mostem).

Sestavy z posledního kola:

Medvědi Beroun 1933: Cikánek – Jebavý, Šenkeřík, Špelda, V. Kolařík, do 55. Kužel, Chalupa, od 32. do 32. D. Sklenička – Marek, Kubica, Vrdlovec – Jonáš, Hrdel, Dalecký – Matějka, Stromko, M. Ondráček – A. Půlpán, Šteiner, Kubeš – T. Půlpán.

BK Mladá Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Jindra, Bohunický, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, Loskot, Lenc – Rys.

Statistiky

Zimní stadion Beroun | 21.9.2013 17:30

Medvědi Beroun 1933 4. kolo BK Mladá Boleslav
4. místo, 9 bodů umístění 1. Místo, 9 bodů
9:6 skóre 17:3
4:3 (Benátky, Ústí) nejvyšší výhra 7:1 (Litoměřice)
- nejvyšší prohra -
0 utkání bez vstřeleného gólu 0
1 utkání bez inkasovaných gólů 0
16,67 % využití přesilových her 53,33 %
2 góly v přesilových hrách 8
0 góly v oslabeních 3
Daniel Vrdlovec 5 bodů (1+4) nejproduktivnější hráč Milan Toman 8 bodů (0+8)
Jan Dalecký 2 branky nejlepší střelec Tomáš Klimenta 4 branky
Daniel Vrdlovec 2 asistence nejlepší nahrávač Milan Toman 8 asistencí
Daniel Vrdlovec +2 nejlepší hráč v +/- Tomáš Klimenta +5
Vladislav Kubeš -3 nejhorší hráč v +/- 9 hráčů má 0
Zbyněk Hrdel 10 minut nejtrestanější hráč Radan Lenc 25 minut
Lukáš Cikánek 94,59 %
úspěšnost brankářů Michal Valent 96,88 %
Lukáš Cikánek 2
průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Valent 1

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.