BK MLADA BOLESLAV
13. 4. 2019 | Lukáš Chuchválek

Kapitány juniorů a dorostu Jana Grima a Borise Žabku ml. mrzí nepostupy do play-off

M l. B o l. - Po skončení sezóny boleslavských mládežníků přišel čas bilancovat. K mikrofonu se postavili kapitán juniorů Jan Grim (na snímku vlevo) a kapitán dorostu Boris Žabka ml. (na snímku vpravo), kteří v sezóně nesli odpovědnost za své týmy. Mrzely je nezdary postoupit do play-off, ale těší je, že následující sezónu to se zhruba stejnými kolektivy budou moci zkusit znovu, a doufejme, že úspěšně.

Pro mladé Bruslaře sezóna neskončila u juniorů ani u dorostu úspěchem, neboť obě mužstva koukala po play-off. Zatímco juniory srazily zbytečné prohry, po kterých nabrali velkou ztrátu na postupové příčky, dorostencům chyběl k postupu nakonec jen jeden jediný bod a do závěrečných bojů pustili místo sebe Jihlavu. Hráči proto byli zklamáni.

Kapitán juniorů Jan Grim má jasno: „Byl to asi neúspěch, když jsme nepostoupili do play-off. To bylo hlavní kritérium.“ Příčinu viděl hlavně v bodových ztrátách, které tým pronásledovaly celou sezónu, a kterých nebyli schopni se vyvarovat. „Zbytečně jsme prohráli se slabšími soupeři, zbytečně jsme ztráceli a zápasy, v nichž šlo o všechno, jsme také prohráli. Nám se moc nedařilo hlavně po reprezentačních pauzách. Vždycky, když se vypadlo ze zápasového rytmu, začalo se prohrávat. Prakticky celá sezóna byla o tom, že jsme měli sérii výher nebo proher. Tady byla asi nějaká chyba,“ přiznává útočník, jenž vstřelil za juniory 23 branek a 27 jich připravil pro své spoluhráče.

Jeho kolega z dorostu Boris Žabka je také zklamaný. Dle něj to nebylo pouze o nezdaru v prvním ze dvou zápasů s Budějovicemi na konci ligy. „Škoda, že jsme nepostoupili do play-off o ten bod. Určitě jsme ho neztratili proti těm Budějovicím. Mohli jsme vyhrát jiné zápasy, které jsme ztratili. Třeba s Havlíčkovým Brodem.“ K vidění bylo v této kategorii mnoho těžkých zápasů, ale do play-off mohl ze skupiny D jen jeden a tím byla Jihlava. Boris Žabka je toho názoru, že všichni soupeři, s nimiž se v sezóně střetávali, byli těžcí, jen jeden byl pro něj více problematický. „Trochu jsme se trápili s Libercem, který nám dával hodně gólů. Dobrá byla všechna mužstva, ale od Liberce jsme dostali těch gólů nejvíc. Nevím, jak bychom hráli proti týmům mimo naší skupinu,“ konstatuje čtrnáctiletý obránce, jenž se ofenzivně činil a dal 7 branek a na 12 dalších nahrával.

Systém mládežnického hokeje doznal značných změn v organizaci, kdy zanikl mladší dorost a zůstaly jen juniorská a dorostenecká kategorie. Kromě toho se zavedl čtyřbodový systém. Pro Borise Žabku to nebyl žádný problém. „Bylo to v pohodě. Pro mě to bylo v takovémto složení podobné jako minulý rok. A ve čtyřbodovém systému jsme udělali docela hodně bodů jak v prodloužení, tak v nájezdech. Mně se to líbilo, byla to dobrá zkušenost. Kvůli čtyřbodovému systému se hráči museli na situace v prodloužení a na nájezdy více zaměřit. „Předtím se to moc netrénovalo, ale když to takhle zavedli, aspoň jsme si to zkusili. Na začátku sezóny jsme na trénincích zkoušeli více i nějakou taktiku,“ uzavřel téma.

Oba hráči působí jako kapitáni. Zatímco Boris Žabka převzal céčko v průběhu sezóny od Tomáše Rajgla, jenž si nadále nepřál být kapitánem dorostu, Jan Grim se těší důvěře od spoluhráčů i trenérů dlouhodobě. „V podstatě od doby, co jsem v juniorce, jsem kapitán. Trenéři si přáli, abych ve funkci pokračoval, protože jsem měl mnoho odehraných zápasů už za minulý rok a brali mě jako jednoho z nejzkušenějších hráčů. Snažil jsem se to plnit co nejlépe.“

Jana Grima těší, že junioři zůstanou pro následující sezónu ve stejném složení ročníků. Díky tomu budou moci junioři, a vlastně i dorostenci, složit v příštím roce reparát a pokusit se do play-off proklouznout na druhý pokus. „Asi je správné, že se juniorská kategorie o rok prodlouží. Snad se nám příští sezóna podaří líp. Možná sem přijdou nějací noví kluci doplnit tým, ale myslím, že jádro našeho týmu zůstane zhruba stejné. Mužstvo bude hodně podobné.“ Boris Žabka má podobný názor a také ho těší, že uvidí svůj tým pospolu. „Jsem hodně rád, že tu stále budeme mít gólmana Marka Stuchlíka, který nás v mnoha zápasech hodně podržel. Je dobré, že naše parta tady zůstane. Byla velká škoda, že nám proti Budějovicím v závěru nemohl pomoct Oskar Haas, který byl nemocný.“

Dorostence i juniory v sezóně spojovaly na ledě pravidelné ranní tréninky, které pro obě kategorie naráz organizoval šéftrenér mládeže Jan Křivohlávek. Jan Grim i Boris Žabka si je pochvalují jako výborné doplnění a shodují se na přínosu takového zpestření v tréninkovém procesu. „Je to super. Trénujeme při nich práci na puku, práci s hokejkou a střelbu. Určitě jsou dobré pro zlepšení všech individuálních činností, a to pro útočníky i pro beky. K ránu tohle nemívají všechny kluby.

A jak oba vidí svoji budoucnost? „Chtěl bych tady zůstat a stát se profesionálním hokejistou,“ má jasno Boris Žabka ml., který hodlá jít ve šlépějích svého otce, jenž dlouhodobě působil v klubu jako hráč i trenér. K tomu ale vede daleká cesta, kterou má jeho o několik let starší protějšek Jan Grim již zčásti za sebou. „Dálkově studuji školu a prakticky už jsem pod smlouvou tady v Bruslařském klubu,“ říká hráč, který ve městě automobilů působí zatím dvě sezóny a nastoupil do čtyř utkání A týmu v lednu. Kromě toho byl v lednu a únoru poslán na sedm zápasů do prvoligového Ústí nad Labem, kde vstřelil tři góly, a před Vánoci odehrál dvě utkání i za druholigový Nymburk. „Bylo by určitě pěkné hrát extraligu. Musím ale ještě nabrat zkušenosti a celkově se zlepšit,“ ví Grim.

Další články

Aktuality

19.10.2019

Vstupenky na Kladno

Vstupenky na nedělní zápas s Kladnem jsou téměř vyprodány. V online prodeji je k dispozici již jen několik vstupenek a další již nebudou do internetového prodeje uvolněny. Poslední vstupenky v řádu několika desítek budou k dispozici v neděli hodinu před začátkem utkání už jen na pokladnách. Dorazte proto na zápas včas.

15.10.2019

Se Spartou dříve

Utkání 21. kola, které je na programu v neděli 24. listopadu, a ve kterém BK Mladá Boleslav přivítá doma celek HC Sparta Praha, zařadila ČT Sport do svého živého vysílání a úvodní vhazování je z tohoto důvodu posunuto už na 14. hodinu.

15.10.2019

Žejdl dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Lukáše Žejdla na Ondřeje Romana v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Vítkovicemi. Žejdl už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský útočník tak v pátek nepojede s Bruslaři do Karlových Varů.

13.10.2019

B tým nedohrál

Sobotní utkání B týmu proti Královu Dvoru se nedohrálo. Za stavu 4:1 pro Mladou Boleslav totiž před třetí třetinou vypadla elektřina. Výpadek se ukázal být jako rozsáhlý a nepomohlo ani čekání. Po 20 minutách čekání potmě tak hlavní rozhodčí Jan Jílek hráče poslal do kabin a duel ukončil. O tom, zda tento výsledek bude platný, rozhodně ještě příslušná komise Českého svazu ledního hokeje.

12.10.2019

Výjezd do Pardubic

Boleslavští fanoušci se chystají v neděli 27. října podpořit hráče do Pardubic. A protože je druhý den státní svátek, a většinou tak odpadá ranní vstávání, doufá Boleslavská Smečka, že vypraví alespoň dva autobusy. Přihlašujte se a pomozte Bruslařům být v Pardubicích jako doma!

05.10.2019

MHD z fotbalu na hokej

V neděli 6. října vypraví Dopravní podnik Mladá Boleslav pro fanoušky sportu linku, která je přepraví z fotbalového stadionu k hokejovému. Po fotbalovém utkání FK Mladá Boleslav tak bude připraven přímý odvoz před hlavní bránou stadionu. Autobusy budou odjíždět v 17:20, což je cca 5 minut po skončení zápasu. Hokejový zápas Bruslařů začíná v 18:30.