BK MLADA BOLESLAV
20. 6. 2020 | Adéla Kvapilová

Juniorskou soutěž čeká zúžení. Bruslaři začnou v Kladně

Ml. B o l. – Juniorská liga akademií, soutěž, jejíž působení v uplynulé sezóně bylo pozastaveno, zná svou podobu pro nadcházející ročník. Na konci této sezóny se počet týmů výrazně sníží. Jak bude liga probíhat a co čeká boleslavské juniory, se dozvíte v článku.

Jednou z hlavních novinek pro nejstarší boleslavské mládežníky je změna trenéra. Několikaleté působení Jana Křivohlávka u juniorů končí. Na jeho místě ho vystřídá Petr Haken, který není v Mladé Boleslavi žádným nováčkem. Uplynulý ročník strávil u boleslavských dorostenců.

Po zveřejnění informací u dorostenecké soutěže zná svou formu pro sezónu 2020/2021 i Juniorská liga akademií. Celkem se soutěže zúčastní 20 klubů – 19 českých a rakouský Salcburk. V tomto ročníku se ale chystá zúžení. Přímý sestup čeká na nejhorší českou trojici účastníků, pokud na posledních příčkách bude figurovat i tým ze Salcburku, sestup ho taktéž nemine.

Oproti dorostenecké ELIOD extralize je začátek soutěže naplánován o něco dříve. Úvodní souboje vypuknou v pátek 4. září 2020. První část se odehraje za pomocí formátu každý s každým doma a venku, což znamená 38 kol. Zápasy padají na pátky a soboty a jsou uzpůsobeny tak, aby týmy nemusely tolik cestovat. Tato pasáž by podle plánu měla trvat do 30. ledna 2021, kdy padne závěrečné buly duelů základní části.

Pouze dvanáctka nejlepších nahlédne do nadstavbové části, která bude podle umístění rozdělena do tří segmentů A, B a C (ve skupině A se utkají 1., 6. 7. a 12. tým, ve skupině B 2., 5., 8. a 11. tým a ve skupině C 3., 4., 9. a 10. tým). Celky umístěné na prvních dvou příčkách v každé skupině postoupí do play-off. Osmičku týmů doplní dvě nejlepší družstva ze všech skupin umístěna na třetí pozici. Nadstavba by měla odstartovat 4. února, závěrečné boje 23. března a finále na počátku dubna příštího roku.

Zbylé celky, které se neprobojují do nadstavby, budou čelit soubojům o sestup, do nichž se přenesou body získané během úvodní části. Na tři nejhorší pak číhá strašák v podobě opuštění ligy.

Bruslaři budou bojovat o co nejlepší umístění proti týmům:

HC Energie Karlovy Vary, AZ Heimstaden Havířov, HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, Piráti Chomutov, HC Olomouc, HC Litvínov, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Motor České Budějovice, HC Kometa Brno, EC Red Bull Salcburk, PSG Berani Zlín, HC Dukla Jihlava, Mountfield HK, HC Slavia Praha, HC Dynamo Pardubice, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, Rytíři Kladno

V první duelu se mladí Bruslaři představí na Kladně, den poté je vyzve pražská Sparta. Na domácí zápas si fanoušci i hokejisté budou muset počkat až do pátého kola, tedy na pátek 18. září, kdy se ve ŠKOENERGO Aréně střetnou s výběrem týmu HC Dynamo Pardubice.

Kompletní rozpis zápasů příští sezóny naleznete zde.

Další články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.