BK MLADA BOLESLAV
20. 6. 2020 | Adéla Kvapilová

Juniorskou soutěž čeká zúžení. Bruslaři začnou v Kladně

Ml. B o l. – Juniorská liga akademií, soutěž, jejíž působení v uplynulé sezóně bylo pozastaveno, zná svou podobu pro nadcházející ročník. Na konci této sezóny se počet týmů výrazně sníží. Jak bude liga probíhat a co čeká boleslavské juniory, se dozvíte v článku.

Jednou z hlavních novinek pro nejstarší boleslavské mládežníky je změna trenéra. Několikaleté působení Jana Křivohlávka u juniorů končí. Na jeho místě ho vystřídá Petr Haken, který není v Mladé Boleslavi žádným nováčkem. Uplynulý ročník strávil u boleslavských dorostenců.

Po zveřejnění informací u dorostenecké soutěže zná svou formu pro sezónu 2020/2021 i Juniorská liga akademií. Celkem se soutěže zúčastní 20 klubů – 19 českých a rakouský Salcburk. V tomto ročníku se ale chystá zúžení. Přímý sestup čeká na nejhorší českou trojici účastníků, pokud na posledních příčkách bude figurovat i tým ze Salcburku, sestup ho taktéž nemine.

Oproti dorostenecké ELIOD extralize je začátek soutěže naplánován o něco dříve. Úvodní souboje vypuknou v pátek 4. září 2020. První část se odehraje za pomocí formátu každý s každým doma a venku, což znamená 38 kol. Zápasy padají na pátky a soboty a jsou uzpůsobeny tak, aby týmy nemusely tolik cestovat. Tato pasáž by podle plánu měla trvat do 30. ledna 2021, kdy padne závěrečné buly duelů základní části.

Pouze dvanáctka nejlepších nahlédne do nadstavbové části, která bude podle umístění rozdělena do tří segmentů A, B a C (ve skupině A se utkají 1., 6. 7. a 12. tým, ve skupině B 2., 5., 8. a 11. tým a ve skupině C 3., 4., 9. a 10. tým). Celky umístěné na prvních dvou příčkách v každé skupině postoupí do play-off. Osmičku týmů doplní dvě nejlepší družstva ze všech skupin umístěna na třetí pozici. Nadstavba by měla odstartovat 4. února, závěrečné boje 23. března a finále na počátku dubna příštího roku.

Zbylé celky, které se neprobojují do nadstavby, budou čelit soubojům o sestup, do nichž se přenesou body získané během úvodní části. Na tři nejhorší pak číhá strašák v podobě opuštění ligy.

Bruslaři budou bojovat o co nejlepší umístění proti týmům:

HC Energie Karlovy Vary, AZ Heimstaden Havířov, HC Škoda Plzeň, HC Oceláři Třinec, Piráti Chomutov, HC Olomouc, HC Litvínov, HC VÍTKOVICE RIDERA, HC Motor České Budějovice, HC Kometa Brno, EC Red Bull Salcburk, PSG Berani Zlín, HC Dukla Jihlava, Mountfield HK, HC Slavia Praha, HC Dynamo Pardubice, HC Sparta Praha, Bílí Tygři Liberec, Rytíři Kladno

V první duelu se mladí Bruslaři představí na Kladně, den poté je vyzve pražská Sparta. Na domácí zápas si fanoušci i hokejisté budou muset počkat až do pátého kola, tedy na pátek 18. září, kdy se ve ŠKOENERGO Aréně střetnou s výběrem týmu HC Dynamo Pardubice.

Kompletní rozpis zápasů příští sezóny naleznete zde.

Další články

Aktuality

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.