BK MLADA BOLESLAV
16. 8. 2021 | Zdena Bobková, foto Daniel Kubelka

Junioři vezou z Varů druhé místo na turnaji

K. V a r y – Od čtvrtka 12. 8. do neděle 15. 8. 2021 mladoboleslavští junioři sváděli souboj se svými vrstevníky o putovní pohár hejtmana Karlovarského kraje, a to v rámci 19. ročníku tradičního turnaje hráčů do 21 let. O tom, že se jim nevedlo špatně svědčí už jen fakt, že se dostali do finále, kde padli tím nejtěsnějším možným výsledkem 1:2 v šesté sérii samostatných nájezdů.

Účastníci turnaje

Skupina A – Jungadler Mannheim, HC Mountfield Hradec Králové, HC Energie Karlovy Vary
Skupina B – Kölner EC, HC Oceláři Třinec, BK Mladá Boleslav


Stručná pravidla turnaje

Turnaj začaly týmy nejprve ve svých skupinách, kdy se utkal jednozápasově každý s každým. Vítězové skupin pak automaticky postoupili do finále. Druhé týmy proti sobě hrály o bronz a třetí týmy si pak zahrály o umístění na turnaji na 5., potažmo 6. místě.

Bodování turnaje bylo tradiční, jaké týmy znají ze svých soutěží – tedy za vítězství v základní hrací době 3 body, za remízu pak následovalo dělení bodů, přičemž prodloužení se hrálo systémem tři na tři max 5 minut a pokud nebyl znám vítěz, následovaly samostatné nájezdy. Vítězný tým pak získal 1 bod navíc.


Časový harmonogram turnaje

Čtvrtek 12.8.2021
12:00 HC Energie Karlovy Vary – Jungadler Mannheim
15:00 Kölner EC – BK Mladá Boleslav

Pátek 13.8.2021
15:00 BK Mladá Boleslav – HC Oceláři Třinec
18:00 Jungadler Mannheim – HC Mountfield Hradec Králové

Sobota 14.8.2021
14:00 Kölner EC – HC Oceláři Třinec
17:00 HC Energie Karlovy Vary – HC Mountfield Hradec Králové

Neděle 15.8.2021
11:00 zápas o 5. místo
14:00 zápas o 3. místo
17:00 finále turnaje


Pořadí týmů ve skupinách

Skupina A
1. HC Mountfield Hradec Králové, 6 bodů
2. HC Energie Karlovy Vary, 3 body
3. Jungadler Mannheim, 0 bodů

Skupina B
1. BK Mladá Boleslav, 6 bodů
2. HC Oceláři Třinec, 3 body
3. Kölner EC, 0 bodů


Cesta Bruslařů turnajem

Turnaj mladoboleslavští mladíci zahájili duelem proti proti juniorce z Kolína nad Rýnem. Bruslaři si s německým sokem porazili vcelku snadno. V první třetině využili dvě minuty před koncem přesilovku a ve druhé části svůj náskok ještě navýšili třemi góly. Po šedesáti minutách hry svítilo na světelné tabuli skóre 4:0 ve prospěch Středočechů. Trefili se Polák, Křepelka a dvěma trefami se blýskl Brouček.

Páteční duel s třineckými Oceláři byl dramatický od samého počátku. Bruslaři už po pár minutách hráli přesilovku, ale v největší šanci se o pár minut později ocitl soupeř, který za faul při samostatném úniku dostal výhodu trestného střílení. Kozlík ale svou šanci nevyužil, a tak se o chvíli později ke slovu dostali znovu zelenočerní. Hašlar otevíral skóre zápasu v deváté minutě. Do první sirény se skóre měnilo ještě jednou, když se trefil Polák. Ve druhé třetině si Bruslaři pohlídali útočné formace Slezanů a dokonce přidali druhý gól. Oceláři se ještě v závěru snažili duel zdramatizovat, ale se svým snažením začali až příliš pozdě. Bruslaři už si vedení pohlídali a žádný zvrat již nedopustili. Duel tak skončil poměrně jednoznačným skóre 6:2 ve prospěch Středočechů.

Výhrou ve skupině si tak Bruslaři zajistili postup do nedělního finále, kam se ze druhé skupiny propracoval královehradecký Mountfield, který pohár vyhrál již dvakrát po sobě. A svou cestu za vítězstvím nakročil více než skvěle, v sedmé minutě utkání se trefil hradecký Kašpar, který otevřel skóre finálového klání. Bruslaři měli ve druhé třetině možnost trestného střílení, ale na vyrovnávací branku si počkali až do druhé poloviny celého duelu, kdy přesnou přihrávku zpoza brány umístil do sítě Křepelka. Poté už se oba týmy snažily vyvarovat sebemenších chyb a vyrovnaný duel dospěl nejprve do prodloužení, ale jelikož ani to vítěze nepřineslo, musely na řadu přijít samostatné nájezdy. O vítězi rozhodla až jejich šestá série. Boleslavský Vacík neproměnil, ale hradecký Beneš se nemýlil, a tak se Mountfield z vítězství na turnaji raduje potřetí v řadě.

Mladoboleslavští mladíci se ale stydět nemusí, jejich představení na karlovarském turnaji bylo více než sebevědomé.

V dalších bojích o konečné umístění se proti sobě postavili domácí Energetici, kteří ve vyrovnané bitvě porazili třinecké Oceláře v sedmé sérii samostatných nájezdů 5:4. V zápase o 5. místo si lépe vedli Kolínští, kteří Mannheimu uštědřili sedm branek a vyhráli poměrem 7:5.


Ohlasy po turnaji

Martin Škaloud, BK Mladá Boleslav: "Pokud budeme počítat i utkání s Mannheimem, tak jsme ve Varech během pěti dnů sehráli čtyři zápasy a náš výkon měl stoupající tendenci (pozn. red.: Bruslaři den před začátkem turnaje vyzvali německý Mannheim). Finálový duel proti Hradci by snesl i přísnější měřítka.

V zápase na turnaji jsme prostřídali takřka kompletní kádr a byly nám dobrým ukazatelem, kde nás tlačí bota a na čem je potřeba ještě zapracovat směrem k začátku soutěže.

A i když v přípravě nejsou výsledky tak podstatné, finálová porážka nás jistě mrzí, turnaj jsme chtěli pochopitelně vyhrát. Stejně tak nás mrzí zranění obránce Jasečka. Pevně věříme, že se brzy vrátí do tréninkového procesu.“


Konečné pořadí týmů na turnaji

1. HC Mountfield Hradec Králové
2. BK Mladá Boleslav
3. HC Energie Karlovy Vary
4. HC Oceláři Třinec
5. Kölner EC
6. Jungadler Mannheim

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 16:00 | Dor.
HC ŠKODA PLZEŇ
BK Mladá Boleslav