BK MLADA BOLESLAV
26. 8. 2008 | Jitka Čechová

Jsme tam, kde loni – o finále s Kometou Brno!

M l. B o l. – Zatímco loni se jednalo o prvoligové semifinále, tentokrát stojíme před bojem o finále Tipsport Hockey Cupu. Že by mu ale především fanoušci obou týmů přikládali menší význam? Ani náhodou! Loňské semifinále bylo vyhecované a pikantnější příchuť tudíž určitě bude mít i toto utkání, které začíná ve středu 27. srpna výjimečně od 18.00! Sledovat jej budete moct také přes obvyklý on-line přenos nebo na programu ČT 4 Sport.

Málokdo asi čekal, že se Mladá Boleslav s Kometou Brno střetne znovu v tak krátkém čase. Vypjatost loňských bojů, které později sám kapitán Středočechů Richard Král označil za vůbec to nejtěžší, co je v minulém ročníku potkalo, zajisté netřeba nijak výrazněji připomínat. Oba týmy se poté vydaly odlišnými cestami a dnes, dalo by se říci, píší na nepopsané listy papíru. Nyní ale stojí opět proti sobě v zápase, který bude pro mnohé asi víc, než jen část letní přípravy.

Kometa se do příprav na novou sezonu vrhla naplno a značně obměnila řady svých hráčů. Při pohledu na tabulky odchodů a příchodů narazíme na úctyhodných 14 položek v každé této informační sekci. Připomeňme si proto hlavně ta nejdůležitější jména. Brněnský dres v současnosti již neoblékají například brankář Kamil Jarina, útočníci Aleš Staněk, Patrik Moskal, Petr Lipina či Radek Dlouhý a obránci Pavel Březina nebo Rostislav Malena.

Naopak premiérově se modrobílé barvy Komety chystají v nadcházející sezoně hájit například nejnovější posila Brna gólman Martin Štefl, obranou zeď před ním mají posílit Robert Kántor či Tomáš Protivný. Největší počet přírůstků si Kometa připisuje do útoku, jmenujme asi hlavně Petra Polodnu, Milana Kostourka, Kamila Brabence, Davida Švagrovského nebo Romana Vondráčka.

Co se týče přípravných zápasů, není na tom Brno špatně. Celkově jich zatím odehrálo sedm, přičemž prohru si připsalo pouze v jediném případě – Vítkovicím podlehlo 2:7. Pokud se zaměříme konkrétněji na utkání Tipsport Hockey Cupu, připsala si Kometa skalpy například Zlína (3:2) či Třince (5:2) a ačkoli do semifinále postoupila s notnou dávkou štěstí (do poslední chvíle byli nejžhavějšími kandidáty právě Třinec a Vítkovice), nedá se říci, že nezaslouženě.

Kometa Brno nastoupila v minulém zápase v této sestavě: Hylák - Liška, Houdek, Zubíček, Protivný, Kántor, Lukačovič, Morava, David - Švagrovský, Brabenec, Bakrlík - Sedlák, Padělek, Klimt - Černý, Barus, Mikšan - Haluza, Kostourek, Polodna

Rozjetý vlak jménem Boleslav byl nucen zastavit na stanici Plzeň. Právě tam se totiž Středočechům v zatím posledním přípravném utkání příliš nedařilo a právě tam podlehli domácímu týmu po divoké přestřelce 5:9. Devátá výhra v řadě sice nepřišla, o to větší motivaci ale hráči a trenéři mají proti Brnu. „Připravíme se a půjdeme do toho, jakoby to už bylo extraligové utkání,“ hlásí hlavní lodivod Boleslavských Jiří Šejba.

Mladá Boleslav nastoupila v minulém zápase v této sestavě: Chábera (32. Šindelář) – Bauer, Kočí, Lukáč, Jindra, Posmyk, Marušák, Mocek, Drábek – Handlovský, Štrba, Konečný – Tomas, Benda, Kubeš – Boháč, Čech, Barinka – Eiselt, Sýkora, Nouza

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.