BK MLADA BOLESLAV
15. 12. 2017 | Vojtěch Drbohlav

Jsme schopní hrát s kýmkoliv, věří Jiří Kurka

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté se během reprezentační přestávky připravují na další náročné souboje. Ani o Vánocích si totiž moc neodpočinou, protože už na svatého Štěpána pocestují do Ostravy. Obránce Jiří Kurka (na snímku) dvoufázové a náročné tréninky vítá a bere je jako příležitost dostat se po svém vleklém zranění zpět do ideální formy.

Jirko, mluvíme spolu v pátek večer po druhém tréninku během tohoto dne. Jak vypadají tréninky o právě probíhající reprezentační přestávce?

Trénujeme i dvoufázově. Právě za sebou máme jeden z těch dvoufázových tréninků. Některé dny jsme měli sice jen jeden trénink, o to byl ale intenzivnější. Snažíme se dohnat fyzičku a sílu, protože na to jinak mezi zápasy není tolik prostoru. O to víc nyní posilujeme a makáme na ledě. Chceme využít toho, že nejsme unavení ze zápasů.

Doznaly vaše tréninky výrazných změn pod novým hlavním trenérem Vladimírem Kýhosem?

Každý trenér má svá cvičení a osobité tréninky, takže určitě k nějakým změnám v trénincích došlo. Nejedná se ale o nic neobvyklého. Bylo jasné, že s příchodem nového trenéra budou nějaké věci trochu jinak.

Čeká vás volná neděle a poté zase tréninky, ve středu už další extraligový zápas. Jak vy osobně vnímáte reprezentační přestávku?

Já se snažím co nejvíc makat a všechno dohnat. Byl jsem dlouho zraněný, takže chci být určitě v plné síle a fyzické kondici.

Cítil jste po návratu ze zranění, že vám síla a fyzička hodně chybí?

Bylo to znát. Nejdřív jsem se dlouho dával dohromady po zranění ramene, které jsem měl na konci předchozí sezóny, pak jsem celé léto makal a během jednoho přátelského zápasu jsem se zase zranil. Dlouho jsem se z toho dostával a ta letní dřina byla rázem pryč. Proto se to teď snažím znovu nahnat. Během zranění jsem se zaměřoval na horní část těla, nohy jsem ale zapojovat nemohl.

Pod novým trenérem zatím dostáváte poměrně dost prostoru v Tipsport extralize. To pro vás musí být po tak dlouhém zranění určitě pozitivní, že?

Jsem moc rád, že jsem tady a dostal jsem od všech tří trenérů prostor.

Extraligová tabulka je značně vyrovnaná, na první Plzeň ztrácíte 26 bodů, ale na poslední příčku činí náskok pouhých osm. Máte tedy blízko i k nebezpečným sestupovým vodám. Jak velkým tématem je pro váš tým postavení v tabulce?

Naše postavení se snažíme vylepšit. Jak říkáš, tabulka je velice vyrovnaná, jde tam o každý bod. Můžeme být po třech zápasech o tři místa výš, ale také po třech zápasech o tři místa níž. Nebo i o víc. Je to opravdu boj.

Do Vánoc vás čekají ještě dva zápasy. Ve středu jedete do Liberce a v pátek budete hrát doma s první Plzní. Zejména utkání s Libercem bude o „šest“ bodů, takže co od těch dvou duelů očekáváte?

S Libercem to bude derby, navíc je nám i blízko v tabulce, takže to důležité bude. Ale nejen to. Všechna utkání jsou pro nás klíčová. Myslím si, že jsme schopní hrát s kýmkoliv, i z vršku tabulky, vyrovnaně. Třeba Plzeň jsme v minulém zápase přestříleli. Já, a myslím, že i tým, si na Plzeň hodně věříme, a jsem přesvědčený, že ji porazíme.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.