BK MLADA BOLESLAV
10. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav, Adam Krátký

Jsem vděčný za to, kolik jsem dostal prostoru, říká Ivan Ďurač

H o d o n í n – Jeden den ještě semifinále Play-off České pojišťovny, druhý den reprezentace do devatenácti let. I takový je hokejový život. Mladé Boleslavi skončila historicky nejúspěšnější sezóna, ale útočník Ivan Ďurač si vyřazení po čtyřech zápasech nemohl moc připouštět, protože hned druhý den odcestoval do Hodonína na Turnaj čtyř zemí. Spolu se svým loňským spoluhráčem z juniorky Janem Růžičkou stačil už odehrát dva duely (pokaždé 17 minut na ledě), trefit tyč a dokonce jet i samostatný nájezd. O tom, jak Ďurač, jediný junior, který dostal letos prostor zahrát si v boleslavském A týmu, vnímá reprezentační zápasy i sezónu v Bruslařském klubu, čtete níže.

Ivane, boleslavskému A týmu skončila v úterý sezóna a hned den na to jste se vydal do Hodonína na reprezentační Turnaj čtyř týmů. Měl jste nějaké náznaky, že s vámi trenér David Bruk počítá?

Náznaky jsem neměl vůbec žádné. Dozvěděl jsem se to až hned po posledním zápase s Libercem, kdy mi zavolal pan Látal (sportovní manažer BK Mladá Boleslav – pozn. red.) s tím, abych se ozval reprezentačnímu trenérovi a generálnímu manažerovi reprezentace. S nimi jsem se domluvil a hned druhý den ráno jsem byl v Hodoníně.

Jaké to je ze dne na den změnit dres a hrát zase za reprezentaci?

To je hokejový život. Věřím, že jsem se rychle adaptoval na změnu prostředí.

Jak se zpětně ohlížíte za vaší sezónou v Bruslařském klubu? Začínal jste v juniorce, pak jste odehrál nějaké zápasy v Benátkách nad Jizerou a v závěru sezóny jste odehrál kompletně celé play-off za boleslavský A tým a v této sezóně jste byl navíc jediný junior v klubu, který dostal šanci zahrát si Tipsport extraligu. Jak to vnímáte?

Jsem hodně rád za to, kolik jsem dostal prostoru. V juniorce se mi bodově docela dařilo, tak mě poslali to Benátek. Tam to byly taky dobré zápasy, ale pak jsem se přesunul k A týmu. V play-off jsem zažil spoustu věcí poprvé v životě, čtvrté místo v extralize, to je pro Boleslav obrovský úspěch a moc mě těší, že jsem u toho mohl být.

I přes to, že se Mladé Boleslavi v semifinále proti Liberci moc nedařilo, dostával jste paradoxně docela dost prostoru na ledě a vaše střídání nebyla vůbec špatná. Jaké to bylo hrát proti takovému týmu, dost možná budoucímu mistrovi?

Snažil jsem se to nevnímat, ale samozřejmě jsem byl nervózní a byla tam i nějaká ta tréma. Nechtěl jsem udělat nějakou chybu, která by tým mohla mrzet. S klukama ve čtvrté lajně jsme se snažili plnit pokyny a hrát co nejlépe. Věřím, že to bylo vidět.

Prožil jste dvě úspěšné sezóny v řadě. Zatímco loni jste byl u obrovského úspěchu juniorů, kteří získali druhé místo v DHL Extralize juniorů, letos jste s A týmem došel až do semifinále Play-off České pojišťovny. Jak se na to zpětně díváte?

Jsem rád za to, že jsem dostal příležitost hrát v A týmu. Přece jen je to o něčem jiném než v juniorech. Na loňské druhé místo mám samozřejmě jen ty nejlepší vzpomínky, tehdy to byly pořádné oslavy. Čtvrté místo s A týmem je taky obrovský úspěch a je super, že jsem u něj mohl být.

Pokud mám správné informace, zahrál jste si vůbec poprvé v kariéře proti Rusku. Češi v zápase překvapili a dokázali vyhrát. Jaké to bylo pro vás osobně?

Úplně první to nebyl. Už loni na podzim jsem proti Rusku hrál, ale tehdy jsem si při druhém střídání zlomil ruku. Včerejší zápas jsem si moc užil. Rusové jsou velcí rivalové, které rozhodně moc často neporazíte. Celý tým hrál dobře, jediné co mě mohlo mrzet, bylo to, že jsem měl střeleckou smůlu a trefil jsem tyč.

V obou dosavadních zápasech (s Ruskem a Slovenskem) jste strávil na ledě pokaždé 17 minut, proti Rusku jste jel dokonce nájezd. Cítíte od reprezentačních trenérů důvěru?

Cítím. Hraje se úplně jinak, když vás tam trenér posílá často. Díky tomu, že na ledě dostáváte víc prostoru, můžete se víc soustředit na útok a místo toho jen nebráníte a nebojíte se, že uděláte chybu, že které byste mohli dostat gól.

Do sobotního utkání se Slovenskem jste vstoupili velmi dobře, ale přestože jste si v první třetině vypracovali snad patnáct střel, dali jste jen jeden gól. Co tomu chybělo?

Stříleli jsme hodně, ale chyběl nám nějaký hráč před bránou, který by to tam vždy nějak dorazil nebo tečoval. Soupeřův brankář navíc chytal výborně.

V neděli večer vás čekají Finové. Co od tohoto střetnutí očekáváte?

Finové se budou za každou cenu snažit, aby neskončili na turnaji poslední. Budou hodně bruslit a rozhodně nám nedají nic zadarmo.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov