BK MLADA BOLESLAV
10. 4. 2016 | Vojtěch Drbohlav, Adam Krátký

Jsem vděčný za to, kolik jsem dostal prostoru, říká Ivan Ďurač

H o d o n í n – Jeden den ještě semifinále Play-off České pojišťovny, druhý den reprezentace do devatenácti let. I takový je hokejový život. Mladé Boleslavi skončila historicky nejúspěšnější sezóna, ale útočník Ivan Ďurač si vyřazení po čtyřech zápasech nemohl moc připouštět, protože hned druhý den odcestoval do Hodonína na Turnaj čtyř zemí. Spolu se svým loňským spoluhráčem z juniorky Janem Růžičkou stačil už odehrát dva duely (pokaždé 17 minut na ledě), trefit tyč a dokonce jet i samostatný nájezd. O tom, jak Ďurač, jediný junior, který dostal letos prostor zahrát si v boleslavském A týmu, vnímá reprezentační zápasy i sezónu v Bruslařském klubu, čtete níže.

Ivane, boleslavskému A týmu skončila v úterý sezóna a hned den na to jste se vydal do Hodonína na reprezentační Turnaj čtyř týmů. Měl jste nějaké náznaky, že s vámi trenér David Bruk počítá?

Náznaky jsem neměl vůbec žádné. Dozvěděl jsem se to až hned po posledním zápase s Libercem, kdy mi zavolal pan Látal (sportovní manažer BK Mladá Boleslav – pozn. red.) s tím, abych se ozval reprezentačnímu trenérovi a generálnímu manažerovi reprezentace. S nimi jsem se domluvil a hned druhý den ráno jsem byl v Hodoníně.

Jaké to je ze dne na den změnit dres a hrát zase za reprezentaci?

To je hokejový život. Věřím, že jsem se rychle adaptoval na změnu prostředí.

Jak se zpětně ohlížíte za vaší sezónou v Bruslařském klubu? Začínal jste v juniorce, pak jste odehrál nějaké zápasy v Benátkách nad Jizerou a v závěru sezóny jste odehrál kompletně celé play-off za boleslavský A tým a v této sezóně jste byl navíc jediný junior v klubu, který dostal šanci zahrát si Tipsport extraligu. Jak to vnímáte?

Jsem hodně rád za to, kolik jsem dostal prostoru. V juniorce se mi bodově docela dařilo, tak mě poslali to Benátek. Tam to byly taky dobré zápasy, ale pak jsem se přesunul k A týmu. V play-off jsem zažil spoustu věcí poprvé v životě, čtvrté místo v extralize, to je pro Boleslav obrovský úspěch a moc mě těší, že jsem u toho mohl být.

I přes to, že se Mladé Boleslavi v semifinále proti Liberci moc nedařilo, dostával jste paradoxně docela dost prostoru na ledě a vaše střídání nebyla vůbec špatná. Jaké to bylo hrát proti takovému týmu, dost možná budoucímu mistrovi?

Snažil jsem se to nevnímat, ale samozřejmě jsem byl nervózní a byla tam i nějaká ta tréma. Nechtěl jsem udělat nějakou chybu, která by tým mohla mrzet. S klukama ve čtvrté lajně jsme se snažili plnit pokyny a hrát co nejlépe. Věřím, že to bylo vidět.

Prožil jste dvě úspěšné sezóny v řadě. Zatímco loni jste byl u obrovského úspěchu juniorů, kteří získali druhé místo v DHL Extralize juniorů, letos jste s A týmem došel až do semifinále Play-off České pojišťovny. Jak se na to zpětně díváte?

Jsem rád za to, že jsem dostal příležitost hrát v A týmu. Přece jen je to o něčem jiném než v juniorech. Na loňské druhé místo mám samozřejmě jen ty nejlepší vzpomínky, tehdy to byly pořádné oslavy. Čtvrté místo s A týmem je taky obrovský úspěch a je super, že jsem u něj mohl být.

Pokud mám správné informace, zahrál jste si vůbec poprvé v kariéře proti Rusku. Češi v zápase překvapili a dokázali vyhrát. Jaké to bylo pro vás osobně?

Úplně první to nebyl. Už loni na podzim jsem proti Rusku hrál, ale tehdy jsem si při druhém střídání zlomil ruku. Včerejší zápas jsem si moc užil. Rusové jsou velcí rivalové, které rozhodně moc často neporazíte. Celý tým hrál dobře, jediné co mě mohlo mrzet, bylo to, že jsem měl střeleckou smůlu a trefil jsem tyč.

V obou dosavadních zápasech (s Ruskem a Slovenskem) jste strávil na ledě pokaždé 17 minut, proti Rusku jste jel dokonce nájezd. Cítíte od reprezentačních trenérů důvěru?

Cítím. Hraje se úplně jinak, když vás tam trenér posílá často. Díky tomu, že na ledě dostáváte víc prostoru, můžete se víc soustředit na útok a místo toho jen nebráníte a nebojíte se, že uděláte chybu, že které byste mohli dostat gól.

Do sobotního utkání se Slovenskem jste vstoupili velmi dobře, ale přestože jste si v první třetině vypracovali snad patnáct střel, dali jste jen jeden gól. Co tomu chybělo?

Stříleli jsme hodně, ale chyběl nám nějaký hráč před bránou, který by to tam vždy nějak dorazil nebo tečoval. Soupeřův brankář navíc chytal výborně.

V neděli večer vás čekají Finové. Co od tohoto střetnutí očekáváte?

Finové se budou za každou cenu snažit, aby neskončili na turnaji poslední. Budou hodně bruslit a rozhodně nám nedají nic zadarmo.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.

13.07.2021

Debata s Bruslaři

Hokejisté BK Mladá Boleslav Martin Ševc a Jan Růžička budou hosty pořadu redaktora Pavla Petra v pořadu Za zrcadlem a to ve středu 14. července od 19 hodin v restauraci na hřišti SK Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, v níž se můžete těšit i na dárečky od Bruslařského klubu.

×
Dnes v 18:30 | Muži
HC Sparta Praha
BK Mladá Boleslav