BK MLADA BOLESLAV
31. 10. 2010 | Daniel Langer

Jsem rád, že můžu Boleslavi pomoci, hlásí Aleš Padělek

M l. B o l. - Zatímco celý Bruslařský klub nedokázal vstřelit gól čtyři utkání za sebou, Aleši Padělkovi (na snímku) stačilo ke skórování necelých pět minut v boleslavském dresu. Staronová posila do puntíku splnila, co od ní nový trenér Miloš Holaň očekával. Dravý forvard vnesl do útoku Bruslařského klubu svěží vítr, navíc odčaroval z boleslavských hokejek střelecké prokletí. Především v kombinaci s Davidem Vrbatou byl pro budějovickou branku trvalou hrozbou.

Aleši, první utkání za Mladou Boleslav a hned gól. Jak se cítíte?

Cítím se skvěle. Jsem moc rád, že můžu Boleslavi pomoci. Navíc se na prvního střelce v kabině sbírali peníze, takže jsem tu ještě vybral kasu. (smích)

Přeci jen jste v kabině nově, jak na vás působila předzápasová atmosféra?

Překvapila mě. Čekal jsem, že tu bude ticho jako v hrobě, ale kluci se hecovali, je tu dobrá parta.

Jak velký rozdíl pro vás znamenal přechod z prvoligových kluzišť na ty extraligové?

Makal jsem na sto procent, podařilo se mi dát branku, takže to snad nebylo tak špatné. Velice příjemně mě ale překvapila atmosféra, lidi nás bezvadně hnali dopředu.

Pamatujete takovou sérii, kterou Bruslařský klub procházel?

Nepamatuji. V Jihlavě jsem výsledky Boleslavi sledoval a ta šňůra byla opravdu dlouhá. Pryč už s tím.

Aleši, ujasněme si vaši pozici. Jste kmenovým hráčem Mladé Boleslavi, který je na hostování v Jihlavě a odtamtud má vyřízené střídavé starty právě do Boleslavi, říkám to správně?

Je to přesně, jak říkáte. (úsměv)

Vaše letní námluvy s Jihlavou byly poněkud komplikované. Jednu chvíli jste už na Vysočině trénoval, Boleslav ale od dohody ustoupila. Jak se vaše hostování rodilo?

V Boleslavi jsem nedostával příležitosti. Chtěl jsem odejít někam, kde budu hrát. Jihlava projevila zájem a nakonec to dopadlo, jak to dopadlo. V Dukle jsem spokojený a nic mi tam nechybí, ale jsem rád za šanci, kterou mi teď Boleslav dala.

Uvidíme vás v boleslavském dresu i v úterním zápase ve Zlíně?

To už je otázka pro jiné lidi. Jak říkám, jsem rád, že jsem Boleslavi mohl pomoci. Samozřejmě bych si ještě rád extraligu zahrál. Ale uvidí se, jestli bude zájem a jak se kluby domluví...

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.