BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2020 | Adéla Kvapilová

Jsem rád, že jsem zpátky, těší po náročném půlroce Gašpera Krošelje

M l. B o l. – Gašper Krošelj – jméno, které je každému fanouškovi Bruslařského klubu známé. Strážce svatyně a jedna z nejvýraznějších postav mladoboleslavského hokeje posledních dvou let. V rozhovoru se rozpovídal o tom, jak vypadal návrat v počátku koronavirové krize do jeho rodné země, jak trávil čas během karantény a netajil se ani vytyčeným cílem do nadcházející sezóny. Více zajímavostí se dočtete v článku níže.

Když se vrátíme v čase, a to do března letošního roku, kdy se v České republice začaly objevovat první případy nákazy nového druhu koronaviru, myslel jste si, že dojde k přerušení play-off? Že se nebude hrát?

Všichni v kabině jsme doufali, že tak to nebude, že to vydrží a zvládne se dohrát aspoň bez fanoušků na tribuně. Škoda, že to takto dopadlo. I když na druhou stranu kdo ví, co za podivné play-off by to bylo. Asi nemá smysl nad tím spekulovat.

Po vypuknutí pandemie došlo k rychlému uzavírání hranic. Měl jste problém dostat se zpět do Slovinska?

To vyloženě ne. Ale museli jsme odjet hned druhý den, protože jsme slyšeli, že se hranice budou zavírat. Takže jsme to zrychlili a do dvou dnů jsem byl doma. Nechal jsem tu výstroj a spoustu věcí. Dalo by se říct, že jsme s přítelkyní vlastně utekli.

Jak probíhala vaše příprava během karantény? Zařadil jste nějaké nové prvky?

Ano, ano. Myslím si, že tak dlouho jsem bez hokeje ještě nebyl, celkem asi pět měsíců bez ledu. Nebylo jasné, jestli bude hokej nebo nebude, tak jsem si musel najít jinou činnost. Hrál jsem basketbal. Posilovny byly zavřené, takže jsem si na internetu koupil věci a doma jsem si vyrobil posilovnu. Všechno bylo takové pomalé, čas plynul podivně a nikdo nevěděl, co bude. Teď jsem ale šťastný, že jsem tady a můžu trénovat.

Jak jste strávil léto? Vyrazil jste na dovolenou?

To bylo asi nejvíc neobvyklé léto. Byl jsem všude možně ve Slovinsku, i na místech, které jsem předtím nikdy nenavštívil. Slovinsko je pěkná země, máme moře, jezera. Byl jsem také týden v Chorvatsku. Řídil jsem loď jako kapitán. (úsměv)

Bylo hodně lidí v destinacích, které jste navštívil?

Ne, ne. Bylo málo turistů, takže to bylo super. Volno jsem si moc užil.

Kdy jste se vrátil do Mladé Boleslavi a připojil se k týmu?

Celý tým začal trénovat na ledě na konci července a já přijel na začátku srpna.

Měl jste nějaké komplikace během cesty do České republiky?

Nic. Akorát na rakouské hranici byli strážníci, kteří se ptali kam jedu a co tam budu dělat. Když jsem řekl, že hraji hokej a musím do Česka, tak mě pustili. To bylo všechno.

Jak jste vnímal návrat do Mladé Boleslavi? A jste rád, že vám klub nabídl novou smlouvu?

Ano. Byl jsem velmi rád, že jsem se mohl vrátit zpátky. Je to tu super, skvělí fanoušci, město, hráči a organizace. Jsem tu moc spokojený. Jsem rád, že tu můžu být.

V přípravě jste odchytal dva zápasy. Jaké z toho máte pocity? Hrálo se vám dobře?

Pocity mám dobré. Měli jsme těžké tréninky, takže jsme tak trošku šli s únavou i do zápasů. Ten domácí duel s Libercem, kdy jsme nastoupili celý základní tým, byl super. Vyhráli jsme 8:2. Nikdy jsme tak vysoko proti nim nevyhráli. Potom bylo ještě pár zápasů, kdy trenéři nepostavili všechny. Hrálo asi patnáct hráčů, junioři a hráči z první ligy. Takže to byl trochu mix. Tři zápasy ve třech dnech, to jsou takové přípravné zápasy, co odpoledne odehraješ a další den hraješ znovu. Těším se až začne liga.

Po dlouhé zdravotní přestávce se do kádru vrací Jan Růžička. Nebojíte se, že už nebudete mít tolik příležitostí jako v uplynulé sezóně?

To nevím. Každá sezóna je jiná. On je výborný brankář. Minulý rok jsme spolu byli celý srpen. Škoda, že se pak zranil. Jsme tu dva, máme své kvality. Budeme chytat, ukazovat se trenérům já i on tak, že se pokusíme vyhrát každý zápas. To je super pro tým, pro mě i pro něho. Konkurovat si prostě musíme, je to součást naší práce.

Vrací se i odchovanec Marek Schwarz. Jak spolu vycházíte?

On je také zkušený brankář, má svoje kvality. Je to dobrý kluk v kabině, takže si spolu rozumíme. Je super, že jsem tři dobří brankáři. Když se někdo zraní nebo bude nemocný, tak tu máme hodně rezervy. (smích)

Co říkáte na nové spoluhráče? Jak zapadli do kolektivu?

Myslím si, že jsem taková kabina, že každý hráč, který přijde, tak je hned jeden z nás. Jsou dobří, mají svoje kvality. Uvidíme, jak se předvedou v zápasech.

Takže máte z týmu dobrý pocit?

Řekl bych, že ano. Jsme mladý tým. Mladí hráči mají čerstvé nohy, nejsme tolik limitováni únavou. Myslím si, že to bude naše velké plus v této sezóně.

Jak vnímáte zápasy s minimem fanoušků? Je to těžké na koncentraci?

Je to trochu jiné. Když vidím plnou halu fanoušků, dodá mi to tu energii, náboj. Bohužel je taková situace a nemůžeme s tím nic udělat. Musíme to respektovat a hrát normálně.

Co očekáváte od nové sezóny? Máte nějaký cíl?

Cíl máme pořád stejný. Dostat se do play-off mezi prvních šest týmů. Myslím, že máme kvalitní mužstvo. Nikdo neví, jak by to bylo, ale minulý ročník jsme měli dobrý pocit, že bychom mohli dojít až do finále.

Vzkázal byste na závěr něco fanouškům?

Přijďte se podívat na zápas. (úsměv) Když to jenom trochu půjde, přijďte. A i když nebude na stadionu tolik fanoušků, my vaši podporu budeme cítit. Víme, že jste v tom s námi. Budeme pro vás bojovat.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.