BK MLADA BOLESLAV
24. 3. 2015 | Vojtěch Drbohlav

Jsem na měkko, zářil po postupu do finále brankář Jan Růžička

O s t r a v a — Jedná se o klíčovou postavu vítězného zápasu na ledě Vítkovic. Brankář Jan Růžička předvedl velmi mnoho zásadních zákroků, když měli Bruslaři namále, a podržel tak svůj tým. Jaké to pro osmnáctiletého gólmana bylo a jak prožíval celou sérii a postup do finále, se dočtete v následujícím rozhovoru.

Honzo, gratuluji k postupu do finále. Pojďme se ještě vrátit k nedělnímu domácímu zápasu, kdy jste inkasoval hned šestkrát. Jak těžké bylo se po tomto utkání připravit na tak důležité úterní střetnutí?

Doma jsem dostal za jednu třetinu šest gólů, což je opravdu hodně. Nemohl jsem se tím zabývat moc dlouho. Ve třetí třetině jsem dostal volno, které mi pomohlo, abych se dostal zpátky tam, kde jsem chtěl být. Je to play-off. Nikoho nezajímá, že jsme prohráli jeden zápas. Důležitý je finální výsledek vyhraných zápasů, který je na naší straně.

V úterý jste na vítkovickém ledě prohrávali opět 2:0. Nepřipomnělo vám to trochu první střetnutí v Ostravě, kdy jste v ČEZ Areně také takhle prohrávali a následně jste dokázali duel otočit?

Letos už jsme otočili spoustu zápasů, máme s tím tedy už bohaté zkušenosti. Každopádně prohrávat s velmi silnými Vítkovicemi 0:2 na jejich ledě a poté dokázat otočit, je opravdu něco neskutečného. Jsme moc rádi za to, že jsme to dokázali.

Jaké jste měl pocity před třetí třetinou? Určitě vám muselo být jasné, že vás čeká smršť střel…

Chtěli jsme se hlavně uklidnit, protože panovala obrovská euforie. Důležité bylo, abychom ji vypustili a dostali se zpátky k výkonům, které jsme předváděli po celý zápas. Určitě se nám to povedlo, akorát minutu před koncem mi tam spadl náhodný gól. Se štěstím jsme to však ubránili.

Některé vaše zákroky by určitě v Tipsport extralize zaujaly a mohly by být nominovány na Zlatou helmu. V úterý jste se opravdu blýskl skvělou formou. Pomohl vám také zlepšený výkon obrany?

Dokud není puk v bráně, tak pro mě není nic ztracené. Obránci mi hodně pomohli. Opravdu před nimi smekám, když vidím, co všechno dokáží zblokovat. Přesně na tom je založená naše hra: na bojovnosti, odolnosti a týmovém výkonu.

Jak moc si ceníte postupu právě přes Vítkovice, které byly po celou sezonu suverénem ligy?

Je to neskutečný pocit porazit tým, který byl po celou sezonu nejlepší. Určitě jsme za to moc rádi.

Jak moc velký úspěch je pro vás postup do finále?

Když řeknu, že mi je do breku, tak to asi vyjádří všechno. Všichni jsme nyní v euforii (rozhovor byl pořizován bezprostředně po skončení utkání v prostorách ostravské ČEZ Areny – pozn. red.). Jsem moc rád, že mohu být u tohoto úspěchu a součástí tak bezvadného týmu, jako je ten náš. Pro některé z nás se jedná o první play-off, tím více si toho tedy ceníme.

Vaším posledním soupeřem bude Chomutov. Co na něj říkáte?

Soupeře si nevybíráme. Pokud chceme titul, musíme porazit každého. To platí i o Chomutovu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav