BK MLADA BOLESLAV
11. 11. 2017 | V.Drbohlav, D.Mihailescu, V.Martinek

Jsem moc rád, že zde mohu být, pochvaluje si Karjalu David Němeček

H e l s i n k y (Finsko) - Teprve dvaadvacetiletý boleslavský obránce David Němeček (na snímku) je jedním z nováčků v reprezentačním A týmu. Zážitky z reprezentace má především z mládežnického působení. V rozhovoru, který poskytl, vzpomíná na to, že už jednou hrál v malé hale Hartwall arény a pochvaluje si také rady od zkušeného reprezentačního matadora a spoluhráče z Mladé Boleslavi Jakuba Klepiše.

"Vzhledem k tomu, že se blíží olympiáda, je turnaj Karjala obsazený kvalitními hráči. Jsem moc rád za to, že zde mohu být," komentoval v místě dění David Němeček.

Tempo hry je podle talentovaného obránce v reprezentaci značně odlišné oproti klasickým zápasům v tuzemské lize. "Jsou tady zkušenější hráči, je vidět každá chyba, která je většinou vždy potrestána," podotkl obránce, který si mimo jiné pochvaloval spolupráci s Jakubem Klepišem, hráčským kolegou z Mladé Boleslavi.

Čeští hokejisté trénovali v malé hale Hatrwall arény, která je unikátní tím, že je vytesána ve skále. "Asi před třemi lety jsem tady ve Finsku hrával juniorskou soutěž, konkrétně jsem na tomto místě odehrával jeden zápas. Už tehdy mě to překvapilo, je to zajímavé," dodal Němeček, který má bohaté zkušenosti ze zahraničí, například i ze zámořských juniorských soutěží WHL a OHL.

Kompletní videorozhovor s Davidem Němečkem můžete zhlédnout na klubovém YouTube kanálu:

Další články

Aktuality

16.02.2019

Vetace rozhodčího

BK Mladá Boleslav se v návaznosti na páteční zápas 44. kola s HC Sparta rozhodl vetovat rozhodčího Robina Šíra. Ten si tak už letos proti Mladé Boleslavi nezapíská.

16.02.2019

Stížnost na rozhodčí

Vzhledem k tomu, že v pátečním utkání 44. kola se Spartou nastala řada situací, která byla z pohledu BK Mladá Boleslav posouzena způsobem, který poškodil domácí klub, stěžovali si Bruslaři na výkon rozhodčích a videorozhodčího u Komise rozhodčích s tím, že požadují zejména vyhodnocení gólových situací, tzn. neuznaného gólu Mladé Boleslavi a situace předcházející uznanému gólu Sparty.

15.02.2019

Béčku končí sezóna

Mladoboleslavskému B týmu skončí sobotním zápasem proti Benešovu sezóna. Svěřenci trenérů Ficka st. a Rudzana se nedokázali probojovat do play-off, a tak na domácím ledě odehrají v sobotu 16. února od 17 hodin poslední zápas, v rámci kterého se rozloučí s domácím publikem, které je celou sezónu vytrvale podporovalo. Vstupné na utkání je zdarma zadním vchodem ŠKOENERGO arény.

05.02.2019

Zohorna a Slovinci

Útočník Radim Zohorna byl dodatečně jmenován na švédské Beijer Hockey Games. Reprezentační trenér Říha jej povolal poté, co onemocněl Michal Birner. Radim se tak mimo jiné připojil ke svým dvěma bratrům Tomášovi a Hynkovi. Své reprezentační povinnosti rovněž plní dva slovinští hráči Bruslařů - Gašper Krošelj a Sabahudin Kovačevič.

01.02.2019

Beseda s fanoušky

BK Mladá Boleslav pořádá ve čtvrtek 7. února od 19 hodin (tedy po autogramiádě v OC Olympia) besedu s manažery, hráči a fanoušky. Setkání proběhne v restauraci na zimním stadionu a jsou srdečně zváni všichni, kdo se chtějí pobavit o boleslavském hokeji.

31.01.2019

Kantor do Třince

Bruslařský klub uvolnil do klubu HC Oceláři Třinec brankáře Pavla Kantora. Kantor za Boleslav odchytal 14 zápasů, po návratu Jana Růžičky po zranění by už v brankovišti Středočechů ale nedostal prakticky žádný prostor – proto jeho odchod do Třince. BK Mladá Boleslav děkuje Pavlovi za všechny jeho odvedené služby a přeje mnoho štěstí v dalším působišti.

×
Dnes v 16:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
Bílí Tygři Liberec