BK MLADA BOLESLAV
11. 11. 2017 | V.Drbohlav, D.Mihailescu, V.Martinek

Jsem moc rád, že zde mohu být, pochvaluje si Karjalu David Němeček

H e l s i n k y (Finsko) - Teprve dvaadvacetiletý boleslavský obránce David Němeček (na snímku) je jedním z nováčků v reprezentačním A týmu. Zážitky z reprezentace má především z mládežnického působení. V rozhovoru, který poskytl, vzpomíná na to, že už jednou hrál v malé hale Hartwall arény a pochvaluje si také rady od zkušeného reprezentačního matadora a spoluhráče z Mladé Boleslavi Jakuba Klepiše.

"Vzhledem k tomu, že se blíží olympiáda, je turnaj Karjala obsazený kvalitními hráči. Jsem moc rád za to, že zde mohu být," komentoval v místě dění David Němeček.

Tempo hry je podle talentovaného obránce v reprezentaci značně odlišné oproti klasickým zápasům v tuzemské lize. "Jsou tady zkušenější hráči, je vidět každá chyba, která je většinou vždy potrestána," podotkl obránce, který si mimo jiné pochvaloval spolupráci s Jakubem Klepišem, hráčským kolegou z Mladé Boleslavi.

Čeští hokejisté trénovali v malé hale Hatrwall arény, která je unikátní tím, že je vytesána ve skále. "Asi před třemi lety jsem tady ve Finsku hrával juniorskou soutěž, konkrétně jsem na tomto místě odehrával jeden zápas. Už tehdy mě to překvapilo, je to zajímavé," dodal Němeček, který má bohaté zkušenosti ze zahraničí, například i ze zámořských juniorských soutěží WHL a OHL.

Kompletní videorozhovor s Davidem Němečkem můžete zhlédnout na klubovém YouTube kanálu:

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.