BK MLADA BOLESLAV
11. 11. 2017 | V.Drbohlav, D.Mihailescu, V.Martinek

Jsem moc rád, že zde mohu být, pochvaluje si Karjalu David Němeček

H e l s i n k y (Finsko) - Teprve dvaadvacetiletý boleslavský obránce David Němeček (na snímku) je jedním z nováčků v reprezentačním A týmu. Zážitky z reprezentace má především z mládežnického působení. V rozhovoru, který poskytl, vzpomíná na to, že už jednou hrál v malé hale Hartwall arény a pochvaluje si také rady od zkušeného reprezentačního matadora a spoluhráče z Mladé Boleslavi Jakuba Klepiše.

"Vzhledem k tomu, že se blíží olympiáda, je turnaj Karjala obsazený kvalitními hráči. Jsem moc rád za to, že zde mohu být," komentoval v místě dění David Němeček.

Tempo hry je podle talentovaného obránce v reprezentaci značně odlišné oproti klasickým zápasům v tuzemské lize. "Jsou tady zkušenější hráči, je vidět každá chyba, která je většinou vždy potrestána," podotkl obránce, který si mimo jiné pochvaloval spolupráci s Jakubem Klepišem, hráčským kolegou z Mladé Boleslavi.

Čeští hokejisté trénovali v malé hale Hatrwall arény, která je unikátní tím, že je vytesána ve skále. "Asi před třemi lety jsem tady ve Finsku hrával juniorskou soutěž, konkrétně jsem na tomto místě odehrával jeden zápas. Už tehdy mě to překvapilo, je to zajímavé," dodal Němeček, který má bohaté zkušenosti ze zahraničí, například i ze zámořských juniorských soutěží WHL a OHL.

Kompletní videorozhovor s Davidem Němečkem můžete zhlédnout na klubovém YouTube kanálu:

Další články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven ve středu 19. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.