BK MLADA BOLESLAV
9. 3. 2015 | Zdena Bobková

Jsem hrozně rád, že se to podařilo, říká po postupu Michal Bárta

M l. B o l. – Taktická bitva obou týmů má po čtvrtém zápase rozuzlení. Bruslaři ustáli obrovský tlak Plzně a porazili ji v obou víkendových duelech 4:2 a zajistili si tak postup do čtvrtfinále, ve kterém se utkají s Třincem, který se po základní části umístil na prvním místě. Série nebyla vůbec snadná – „Plzeň hraje tvrdě, oni to mají v krvi, ale my jsme ukázali, že máme jiné přednosti,“ hodnotí zpětně vítěznou sérii Michal Bárta, který si v zápase připsal třetí gól, který zůstal tím rozdílovým. Vyhlídky na čtvrtfinále zatím nechce vůbec hodnotit, pouze konstatuje: „Bude to těžké, ale uvidíme, co se s tím dá dělat.“ Nezbývá než Bruslařům fandit i nadále a věřit, že Třinci minimálně řádně zatopí.

Michale, velká gratulace k postupu do čtvrtfinále. Jak se vám celý zápas zpětně hodnotí?

Hodnotí se mi to velice dobře, postoupili jsme. Plzeň byla velmi těžkým soupeřem a jsem hrozně rád, že se nám to podařilo.

V utkání jste vedli dokonce 3:0, ale pak jste si značně situaci zkomplikovali. Čím to?

Ano, máte pravdu. Měli jsme to velmi dobře rozehrané a v polovině zápasu jsme s přehledem vedli, ale soupeř si poté vybral time-out. Začali hrát hrozně na riziko a šli po nás. Podařilo se jim z toho tlaku dát dva góly a to byla taková větší komplikace. Nakonec jsem ale rád, že jsme to ustáli.

Ta třetí třetina byla z vaší strany, stejně jako v sobotu, báječná, že?

Chtěli jsme to především uhrát dobře takticky a nedělat chyby a nepropadat, aby se soupeř nedostával do přečíslení. To se nám jakž takž podařilo, vzadu nás hodně podržel Růža (Martin Růžička, pozn. red.) a takhle to dopadlo. (úsměv)

Když je řeč o Martinovi Růžičkovi, tak ten vás držel parádně po celou sérii, že?

Růža chytá parádně. My jsme opravdu rádi, že má takovou formu, jakou má a všichni pevně doufáme, že mu to vydrží co nejdéle.

Celá série byla hodně náročná a také tvrdá. Jak vám vyhovovala ta tvrdší hra Plzně?

Play-off se zkrátka takhle hraje, bylo by to tvrdé s jakýmkoli jiným soupeřem, nejenom s Plzní. Nadstavbová část je zkrátka víc kontaktní než ta základní část ligy. V Plzni ten tvrdší způsob hry mají všichni v krvi, oni takhle hráli vždycky. A jestli nám to sedělo? My zase máme jiné přednosti, než tady tu hru do těla a myslím, že jsme se jim i tak ve hře vyrovnali.

V zápase jste měli několik tyček i tutových šancí a mohli jste rozhodnout už dříve. Nemrzí vás to zpětně?

Mrzelo by nás to v případě, že bychom prohráli, ale takhle ne. Člověk nad tím trošku zapřemýšlí, ale neřeší to.

Ten váš gól na 3:0 byl ale výstavní. Jak se to celé seběhlo?

Byla to nacvičená situace z tréninku. Jsem rád, že už mi to tam taky konečně padlo. Co na to říct? Prostě to tam prolétlo a zastavilo se to až v sítě. Ovča (Ctirad Ovčačík, pozn. red.) mi to tam dobře nalil a propadlo to tam.

Cítíte asi velkou euforii, když se podařilo vstoupit do hlavní fáze play-off, že?

Euforie to je. Někdy po vánocích jsme byli v situaci, kdy jsme se klepali o to hrát nebo nehrát baráž. Pak se nám podařilo dostat se do předkola a teď nás dokonce čeká čtvrtfinále. Myslím si, že jsou za to všichni určitě rádi.

Podrželi vás v tom určitě i fanoušci, kteří fandili nejen tady doma v Mladé Boleslavi, ale jeli za vámi i do Plzně, že?

Fanoušci jsou určitě parádní, atmosféra na zimáku byla výborná. Určitě jim patří velká pochvala. Je to super a moc jsme si to užili a užíváme spolu s nimi.

Co vás v nejbližší době čeká? Už v pátek totiž míříte do Třince…

Máme čtyři dny na to dát se po této sérii do kupy. V pondělí nás zřejmě čeká trochu volnější den, ale pak začnou tvrdé přípravy na Třinec. Bude to zcela jistě těžké a uvidíme, co se s tím dá dělat.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

03.08.2020

Odložený zápas

Zápas druhého kola poháru, který se měl uskutečnit tento čtvrtek 6. srpna v Litvínově, byl odložen z důvodu výskytu nemoci covid-19 v kádru Litvínova. Náhradní termín utkání byl stanoven na neděli 30. srpna, čas litvínovská strana prozatím nezveřejnila.

30.06.2020

Pabiška do Benátek

Nyní již bývalý hráč BK Mladá Boleslav Lukáš Pabiška ještě brusle na hřebík nevěší! V nadcházející sezoně bude hrát v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Dres liberecké farmy oblékal také dlouhá léta jeho bratr Marek, který nyní v klubu působí jako masér. Oba Pabiškové se tak po dlouhé době opět setkají v jedné kabině.

24.06.2020

Permanentky ve čtvrtek

Ve čtvrtek 25. června je prodej a výdej permanentních vstupenek na vedení klubu až od 10 hodin. Děkujeme za pochopení.

09.06.2020

Klikorka na kempu U20

V Rokycanech se ve dnech 14. až 19. června uskuteční přípravný kemp české hokejové reprezentace do 20 let. Mezi vybranými obránci figuruje i osmnáctiletý Bruslař Karel Klikorka, který oblékl národní barvy už na Mistroství světa U20 v Ostravě a Třinci. Tým nejstarších mládežníků se na soustředění představí pod vedením nového kouče Karla Mlejnka.

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

×
Dnes v 17:00 | Muži
BK Mladá Boleslav
HC Energie Karlovy Vary