BK MLADA BOLESLAV
10. 1. 2010 | Michal Miškovský

Jiří Šejba: První dva góly byly rozhodující

M l. B o l. – Takovýhle zápas potřebovali boleslavští hokejisté jako sůl! V nedělním domácím duelu se Slavií šli během první třetiny do dvougólového vedení. Když začali Pražané zlobit, podržel Bruslařský klub brankář Michal Valent a konečný výsledek? 5:1! První tříbodová výhra od 29. listopadu. “Vůči Slavii je výsledek krutý, ale jsme rádi, že máme konečně tři body,“ řekl asistent trenéra BK Mladá Boleslav Jiří Šejba (na snímku).

Pokyny mladoboleslavských trenérů byly před zápasem jasně dané. “Šli jsme do utkání s tím, že si budeme hlídat střední pásmo a nebudeme se moc tlačit dopředu. Podařilo se nám dát v první třetině dva góly, které byly pro další vývoj zápasu rozhodující,“ uvedl Šejba.

Úplně jinak ale mohl zápas vypadat, kdyby Slavia vstřelila kontaktní branku. A že šancí si vytvořila zvláště na začátku třetí třetiny hodně! “Největší oporou byl rozhodně náš gólman Michal Valent. Ve fázích, kdy Slavia tlačila, nás podržel,“ vysekl poklonu svému svěřenci.

“Slavii už pak nezbylo nic jiného, než že musela otevřít obranu a my díky tomu vstřelili další góly,“ doplnil Šejba.

Asistent hostujícího trenéra Jiří Čelanský pochopitelně nadšený nebyl, ale směrem ke svým svěřencům našel i vlídná slova. “Myslím si, že hráčům nelze vytknout nasazení a bojovnost. To v žádném případě. Hrajeme však neúčelně a v útočné fázi křečovitě. Tenhle zápas to jen vystihl,“ smutnil.

“Opticky jsme měli na víc a dostali jsme lekci z produktivity. Pět inkasovaných gólů není dobrá vizitka a musíme se z téhle situace dostat sami,“ dokončil své hodnocení.

Hodnocení obou trenérů si zároveň můžete poslechnout v audio archivu.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.