BK MLADA BOLESLAV
21. 8. 2009 | Jitka Čechová

Jiří Šejba: O třech pětkách už máme celkem jasno

Č. B u d ě j o v i c e – Nebýt jednoho gólu navíc, bylo by skóre z pátečního utkání na ledě Českých Budějovic stejné jako to z Metrostav Arény. Jen s tím rozdílem, že více gólů tentokrát nastříleli Středočeši, a tudíž se z vítězství radovali oni. "Zapracovali jsme hlavně na hře ve středním pásmu. Očividně se to vyplatilo," řekl po zápase asistent trenéra Čermáka Jiří Šejba (na snímku).
Jak nastoupil tým v Budějovicích

Schwarz

Štěrbák, Jiruš

Kasík, Žabka

Čížek, Jindra

Novajovský

Nouza, Král, Handlovský

Pabiška, Vrbata, Sup

Boháč, Sýkora, Bahenský

Fabuš, Gajovský, Rezek

Krejčík

Začátek druhého vzájemného duelu mezi Budějovicemi a Boleslaví začal v podobném duchu jako to první – Středočeši tak nějak zůstávali o krok pozadu. "V první třetině byli domácí lepší," přiznal Jiří Šejba. "Ale nám se i tak podařilo vyrovnat, což se cení," dodal.

Viditelný rozdíl oproti úternímu střetnutí se tak vlastně objevil až v prostředním dějství. "Ve druhé dvacetiminutovce jsme se zlepšili," komentoval to asistent trenéra Čermáka. "Jenže zase na druhou stranu jsme i inkasovali po takových individuálních chybách, kdy jsme pozdě přistoupili k soupeři. Proto bylo taky skóre ve 40. minutě vyrovnané – 3:3," shrnul Šejba.

"Ve třetí třetině se nám potom podařilo hrát opravdu to, co jsme chtěli," navázal. "Dali jsme góly a soupeře už do ničeho většího nepouštěli. Taky jsme nefaulovali," dodal asistent hlavního kouče spokojeně.

A v čem nastala ta změna? Na čem boleslavští trenéři a jejich svěřenci od minulého duelu zapracovali? "Zkoušeli jsme se víc soustředit na hru ve středním pásmu, na včasném zachytávání soupeře… Očividně to k něčemu bylo," prohlásil Jiří Šejba.

Po utkání v Liberci a nyní i Českých Budějovicích se tak snad už dá říct, že Boleslav začíná nacházet optimální rozložení sil a schopností. "Tři pětky se nám určitě rýsují. Máme o nich už celkem jasno," přiznal Jiří Šejba.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.