BK MLADA BOLESLAV
11. 4. 2010 | Daniel Langer

Jiří Šejba: Nedokázali jsme přidat uklidňující branku, za což jsme v závěru tvrdě zaplatili

M l. B o l. - Útroby boleslavské Metrostav Arény skýtaly po nedělním barážovém utkání zklamanou atmosféru. Bruslařský klub nezvládl své druhé letošní barážové vystoupení a podlehl Chomutovu 1:2. Situace je o to smutnější, že rozhodující branku vstřelil chomutovský Duda přesně minutu před koncem normální hrací doby. Za hostující celek se dostavil asistent trenéra chomutovských Vladimír Petrovka. Za domácí pak hodnotil utkání asistent trenéra Jiří Šejba (na snímku). Asi není nutno poznamenávat, kdo působil spokojenějším dojmem.

Jako již tradičně, první dostal prostor hodnotit právě skončené utkání zástupce hostujícího týmu. "Pro nás bylo důležité, že jsme přečkali první třetinu a vyvarovali se opakování scénáře ze sobotního zápasu. Sami jsme si vytvořili několik dobrých šancí, bohužel třetina skončila za bezbrankového stavu. Přesto jsme s ní byli spokojeni," zhodnotil asistent trenéra hostí vstup do utkání z pohledu Severočechů.

Řeč přišla i na atmosféru na ledě. "Bylo to hodně vyhecované utkání, hlavně ve druhé třetině přibylo střetů a strkanic, z čehož plynula vyloučení. Bohužel, Boleslavi se z přesilovky podařilo skórovat, my v dvojnásobné početní výhodě selhali. Přesto si myslím, že za fantastický týmový výkon ve třetí třetině jsme si vítězství zasloužili," pochválil za takticky zvládnutý konec zápasu své svěřence Vladimír Petrovka.

Jiří Šejba hodnotil utkání se zřetelným zklamáním a pochvalnými slovy zrovna neplýtval. "Chomutov byl vyrovnaným soupeřem od prvních minut. Ve druhé třetině jsme dokázali vstřelit branku, následovaly další šance. Tam se ukázala stará bolest a nedokázali jsme přidat uklidňující branku, za což jsme v závěru tvrdě zaplatili," uzavřel své hodnocení asistent trenéra domácího celku. K budoucím utkáním na ledě Severočechů však zástupce Bruslařského klubu hleděl s optimismem. "Myslím, že venkovní zápasy pro nás budou lepší. Stačí se podívat na statistiky. Klukům se venku hraje líp a věřím, že Chomutovu oplatíme minimálně stejnou mincí," konstatoval sebejistě Šejba.

Padl i dotaz na stav lídra Mladé Boleslavi Richarda Krále. "Odstoupil po druhé třetině kvůli dočasné indispozici se zády, ale mělo by to být v pořádku," uvedl Šejba a zároveň tak zodpověděl poslední dotaz nedělní tiskové konference.

Hodnocení obou trenérů si rovněž můžete poslechnout tady.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav