BK MLADA BOLESLAV
25. 8. 2009 | Michal Miškovský

Jiří Šejba: Nebyli jsme tak silní v útoku, abychom překonali “Hašana“ potřetí

P a r d u b i c e – Potřetí se s týmem Mladé Boleslavi vydal do rodných Pardubic. A znovu odjel s prázdnou. Asistentu trenéra Jiřímu Šejbovi (na snímku) zatím není v dobře známém prostředí přáno. “Vždycky mě to mrzí. Přeci jen, některá utkání nebyla tak špatná, ale i přesto se nám tam nedaří udělat lepší výsledek. Snad to přijde během letošního extraligového ročníku,“ nevzdává se.

Třetí pomyslný Šejbův pokus o dobytí města perníku nezačal zrovna nejlépe. Tým odcházel do kabin po první třetině s dvougólovou ztrátou. “Oba to byly dost laciné góly. Pak se nám sice podařilo stav zredukovat, ale nebyli jsme v útočné fázi tak silní, abychom překonali “Hašana “ ještě potřetí,“ přiznává

O trochu horší počínání v ofenzivní fázi se však zároveň rovná zlepšené práci v obraně. Série čtyř utkání v řadě, kdy tým inkasoval pokaždé v průměru pět gólů, je, zdá se, nenávratně pryč. “Určitě. Je vidět zlepšení v obranné části, ale na druhou stranu, pokud chceme být úspěšní, musíme dávat více gólů,“ uvědomuje si Jiří Šejba.

“Trošku v tom tápeme. Musíme být důrazní v zakončení. Ať už v množství střel, nebo jejich razanci a samozřejmě je to také o tlaku před brankou. Třeba clonění gólmanovi nebo tečování,“ vyjmenovává asistent hlavního lodivoda Vladimíra Čermáka.

Na vyladění mají Mladoboleslavští ještě dva týdny, během nichž sehrají zbývající tři přípravná utkání. “Poslouží nám k tomu, aby se do začátku extraligy projevilo, že budeme v tomto směru lepší,“ říká Jiří Šejba.

Sestava Bruslařského klubu, s kterou Středočeši vstoupí do extraligových bojů, již dostává jasnější obrysy, proti Pardubicím však nemohl nastoupit jindy stabilní článek útočných řad Lukáš Pabiška. “Ráno dostal do kotníku a měl ho nepříjemně oteklý. Nechtěli jsme riskovat,“ vysvětluje.

Naopak se poprvé představil v boleslavském dresu obránce Tomáš Frolo, který přišel minulý týden z českobudějovického Mountfieldu na roční hostování. “Myslím si, že nehrál špatně, ale musí trošičku zmírnit svou agresivitu. Byl dvakrát vyloučený, ale na druhou stranu je potřeba si udělat u soupeřů respekt,“ soudí.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.