BK MLADA BOLESLAV
19. 3. 2010 | Jitka Čechová

Jiří Šejba: Je tam snaha, ale už tak trochu i křeč

M l. B o l. – Je to pořád ta samá písnička. Slabý důraz, poskrovnu tutových šancí a hlavně neschopnost boleslavských útočníků gólově se prosadit. A obránci – konkrétně pak hlavně Josef Jindra, který v play-out nasbíral už tři góly a jednu asistenci – na to zkrátka sami nestačí. "V defenzívě nehrajeme nijak špatně, ale pořád nás tlačí bota v zakončování," prohlásil Jiří Šejba (na snímku) nevesele.

Asistent trenéra Kladenských Petr Kasík se rozhodl vzít své hodnocení utkání zkrátka. "Já vás nebudu dlouho zdržovat a zkrátím to – já bych chtěl hráčům poděkovat za jejich přístup k dnešnímu zápasu a za odevzdaný výkon. Ale není to žádný důvod k nějakému velkému slavení nebo radosti, protože ještě jedno kolo nám chybí do půlky celého play-out," řekl velice stručně.

To Jiří Šejba se tentokrát do výkladu pustil poněkud obšírně. A měl k tomu důvod – ke hře svých svěřenců toho totiž má na srdci víc než dost. "Když se podíváme na celý ten zápas, tak je tam z naší strany snaha a úsilí, ale už je to tak trochu i křeč," povzdychl si. "V obraně nehrajeme zas až tak špatně, spíš nás pořád tlačí bota v zakončování. Nedokážeme být v klidu na kotouči a naopak dokážeme lehce zahodit i jasné šance. Soupeř, který sem přijede, hraje vždycky víc odzadu a my se v situacích jeden na jednoho obtížně prosazujeme," přiznává narovinu.

"Chtělo by to víc takového toho sebeprosazení se v křídelní hře, což znamená jít kolem těch prken pohybem dovnitř, tam to zlomit nějakou tou kličkou, v rohu se pustit do nějaké té kombinace a přes volnou druhou stranu to dostat nahoru na beka. A pak jít do toho zakončení, které zatím rozhodně není takové, jaké bychom si představovali," doplnil Šejba svůj popis situace o hořkou poznámku.

S dodatečnou otázkou, zda už není poměrně alarmující skutečnost, že za útočníky vykonávají jejich střeleckou, ale především gólovou, práci obránci, nemohl asistent trenéra Tlačila nic jiného než souhlasit. "Ale když se podíváme na ten útok, tak ty šance tam jsou," podotkl. "Kdybychom jsme si ji nevypracovali, tak řeknu: ano, neměli jsme je. Už mě to taky tak nějak zaráží… Jako bývalý hráč si myslím, že je třeba být ve větším střehu. Být připravený, že se to k vám odrazí, a když už se tam dostanu, tak to tam narvu celou silou," prohlásil.

"Občas jsme zkrátka jakoby strašně nepřipravení – hokejka nahoře a další a další věci, které se pořád opakují," povzdychl si. "A když už tam ten prostor konečně máme, tak ten správný moment prostě propásneme. A pak už vám tam tu hůl vždycky někdo vloží. Ten hráč tu situaci prostě musí vnímat a být připravený."

Hodnocení obou trenérů si můžete poslechnout také prostřednictvím audioarchivu.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.