BK MLADA BOLESLAV
30. 7. 2009 | Aleš Procházka

Jiří Rys: Chci být jen co nejvíce prospěšný týmu

M l. B o l. – Talentované levé křídlo juniorů Jiří Rys je odchovanec mladoboleslavského hokeje jak se patří. Prošel všemi mládežnickými kategoriemi, loni už hrál coby dorostenec juniorskou extraligu a letos ho čeká mezi juniory druhá sezóna. Kromě toho je nominován na blížící se Memoriál Ivana Hlinky reprezentace do 18 let a má poměrně velkou šanci zahrát si na jarním mistrovství světa stejné kategorie.

Letos vás čeká druhá sezóna mezi juniory. Jak byste zhodnotil tu minulou, kdy jste mezi juniory hrál první rok?

"Přesně tak, loni jsem hrál první rok a musím říct, že to byl celkem skok z dorostu do juniorů. Ale myslím, že jsem se s tím až na některé zápasy popral celkem slušně."

Vy jste loni hrál současně za dorost i za juniory, což znamená že vám trenéři věří natolik, že máte na to prosadit se i mezi o rok dva staršími hokejisty. Myslíte, že teď druhým rokem už se od vás bude očekávat to, že budete jedním z hlavních tahounů mužstva?

"Já hlavně doufám, že letos se do týmu juniorů prosadím nastálo a trenéři ve mně budou mít důvěru. No tahoun, to je těžké, chceme hrát jako tým a někdo dává góly, někdo nahrává, někdo brání. Já se budu snažit hrát pro tým a udělám vše, co bude v mých silách, abych mu byl prospěšný."

Jak probíhala a jak moc byla náročná letní příprava na novou sezónu?

"Tak letní příprava je velice důležitá, je to základ do sezóny. Letos se lišila od těch předešlých tím, že jsme s klukama poznali taky něco jiného než naší oblíbenou Štěpánku (smích). Chodili jsme do bazénu, na box jumping nebo na spinning. Takovou novinku jsme všichni přivítali s velkým nadšením."

Příprava byla tedy hodně odlišná, než ta loňská pod vedením trenéra Bukače?

"Určitě trochu ano, každý trenér dbá na jiné věci, ale musím říct že loni i letos byla příprava hodně kvalitní a ukáže se až v sezóně, jak dobře jsme připraveni."

Loni jste s juniory po skvělé základní části vypadli poměrně nečekaně už v prvním kole play off. Letos se tým určitě obmění, několik hráčů už poskočilo o kategorii výš mezi dospělé a tým doplnili někteří dorostenci, navíc se u vás vystřídali trenéři. Troufnete si odhadnout, jak to bude na vaší hře znát? Mohl byste prozradit některé cíle pro nadcházející sezónu?

"Je to tak, loni jsme měli velmi dobrou základní část a v play off jsme potom narazili na Havířov, který měl podle mě dobrou formu. Naopak nám se tolik nevedlo a dopadlo to pro nás nejhůř jak mohlo. Letos je trošku jiný tým, ale zas tolik změn v něm není. Máme nové trenéry, ale teď na začátku sezóny je ještě těžké říct, jestli se to bude lišit nebo ne. To ukáže až čas. Samozřejmě, že cíle máme, udělat co nejlepší výsledek, ale bude to těžké. Ke každému soupeři máme úctu a pokoru a nikoho nechceme podcenit."

Teď trošku z úplně jiného soudku. Absolvoval jste přípravný kemp reprezentace do 18 let v Nymburce. Byla to pro Vás cenná zkušenost? Dostávali jste do těla?

"Každý sraz je pro mě obrovská zkušenost a hlavně čest. Bylo to velice náročné, absolvovali jsme testy na suchu i na ledě. Mohl jsem se tam podívat, jak jsou na tom ostatní kluci i mimo led, takže s touto akcí jsem byl spokojený. Jak jsem řekl, reprezentace je pro mě velká čest, od mala už to byl můj sen."

Cítíte šanci dostat se na dubnové mistrovství světa osmnáctek?

"Když budu mít super sezónu a bude se mi dařit, tak určitě šance je. Bude to velmi náročné, ale jsem připravený udělat vše pro to, abych se na mistrovství světa dostal."

Na mistrovství se bude muset reprezentace obejít bez několika hráčů, kteří zamířili do zámoří a v době konání šampionátu budou hrát například play off CHL. Nepřemýšlel jste o tom, zkusit si jiný hokej v Kanadě? Nepřišly nějaké nabídky?

"Když taková situace nastane, tak se holt nedá nic dělat, na druhou stranu ale nikde není psáno, že ti hráči, co odcházejí, tam budou hrát. Musí mít velké štěstí a musí se jim opravdu dařit. Musím přiznat, že jsem zájem měl, dokonce jsem byl přihlášen do juniorského draftu, bohužel si mne nikdo nevybral... Ale já si s tím hlavu nijak nelámu, jsem rád, že můžu hrát v Boleslavi, kde jsem spokojen a jen doufám, že se prosadím v juniorech a budu platný hráč."

Další články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav