BK MLADA BOLESLAV
29. 11. 2019 | Zdena Bobková

Jiří Kurka: Začali jsme pořádně hrát až ve druhé třetině

M l. B o l. – Bruslaři ve čtvrtek 28. listopadu předehrávali ve Vítkovicích 23. kolo naší nejvyšší hokejové soutěže. Čtyřicet minut vyrovnaný duel nakonec skončil drtivou porážkou Ridery na jejím ledě, Bruslaři zvítězili 7:3. Jiří Kurka (na snímku) původně ani neměl naskočit, ale díky drobným zdravotním komplikacím jeho parťáka Ondřeje Dlapy se dostal do základní sestavy Bruslařů, a dokonce přidal i branku. Jak on viděl čtvrteční duel a co říká na některé sporné momenty venkovního klání, to si přečtěte v našem rozhovoru:

Jirko, předpokládám, že po utkání s Vítkovicemi můžete být spokojení, že?

S výsledkem asi ano, ale rozhodně nejsme spokojení s první třetinou. Do té jsme nevstoupili vůbec dobře a teprve až od té druhé to začalo mít ty správné parametry.

Ihned po vyrovnávacím gólu Boleslavi se řešila sporná situace, kdy Vítkovice trochu přestaly hrát, jelikož si jejich hráči mysleli, že se bude pískat icing. Jak jste situaci viděl vy?

Možná to byla trochu sporná situace. Bek Vítkovic tam trochu stagnoval a nehrál, ale na puk mohl dosáhnout, takže dle mého názoru hrát mohl a zakázané uvolnění to tedy být nemělo. Hra pokračovala a z toho vyplynul náš gól.

Těch sporných momentů v zápase možná bylo trochu víc. Vy jste už při první brance Vítkovic reklamovali ofsajd, že?

Ano, ale v Česku se ofsajdy nedají zkoumat, takže s tím nešlo nic dělat. Museli jsme stáhnout uši a hrát dál.

Dalo by se tedy říct, že jste se s těmi spornými momenty vyrovnali psychicky lépe než soupeř?

Asi ano, ale taky je to někdy o štěstí. Někdy jen stačí, že tam padne rychle gól a ta psychika jde nahoru. To jde pak jedno s druhým.

Asi se shodneme, že vám hodně pomohly ty dva rychlé góly, kterými jste během 21 vteřin otočili skóre zápasu ve svůj prospěch, že?

Přesně tak, to psychicky hodně pomůže a soupeři pak chybí sebedůvěra.

Vítkovice navíc v utkání přišly o svého snipera, Robertse Bukartse, který po vašem vyrovnávacím gólu dostal osobní trest do konce utkání. Bylo to pak znát na hře Vítkovic, že hrají bez své největší opory?

Je to jejich nejproduktivnější hráč, takže to pak určitě ten tým oslabí, ať už reálně těmi body, tak i psychicky, protože vědí, že jim chybí jejich tahoun. Určitě to není moc příjemné.

Asi jste věděli, že Vítkovicím se teď moc nedaří, prohrály čtyři duely v řadě, navíc ve středu hrály proti Spartě. Mohli jste tedy být trochu ve výhodě?

S tím se nikdy moc kalkulovat nedá. Do každého zápasu se musí nastupovat naplno a my jsme to právě v té první třetině neudělali, Vítkovice nás mohly určitě potrestat více, protože tam byly situace, kdy měly odkrytou bránu. Kdyby to bylo 3:0, asi bychom se nemohli divit, ale naštěstí to tak nebylo.

Váš gól na 4:2 byl parádní. Nápřah – střela – gól. Věděl jste, že na vás ten kotouč půjde a co uděláte? A těší to o to víc, když v Boleslavi nejste v zápasech tolik vytěžován?

Já jsem spíš zastánce takových volejů, takže jsem jenom zavřel oči a práskl do toho. (úsměv) Gól mě rozhodně těší, v Boleslavi si na nějakou tu šanci musím počkat, třeba když někdo onemocní, nebo se zraní. To se bohužel stalo i teď. Ondra Dlapa nebyl ve čtvrtek ráno úplně fit a nebyl si do poslední chvilky jistý, jestli naskočí. Nakonec to nechtěl riskovat, takže jsem šel do zápasu já. (úsměv)

Uklidnil ten gól tým? Když jste dokázali soupeři odskočit na rozdíl dvou branek...?

Možná psychicky to tak mohlo působit. Ale ještě zápas ještě rozhodně nebyl u konce, ještě zbývalo hodně času, a bylo potřeba dál šlapat.

Tempo zápasů je i pro vás neúprosné, hrajete prakticky obden. Jak moc je to náročné?

Máte pravdu, je toho teď hodně najednou, jsme prakticky pořád na zimáku, ať už doma, nebo ve Vítkovicích (Bruslaři jeli do Ostravy den předem, pozn. red.). Ale třeba konkrétně pro mne to tak náročné není, jelikož jsem v posledních zápasech nebyl tolik vytěžován, ale zase je to náročné psychicky. Vlastně to, že nastoupím do utkání s Vítkovicemi jsem se dozvěděl až na poslední chvíli, takže to pro mne bylo náročné se na to zkoncentrovat.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

05.06.2020

Podoba sezony 2020/2021

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje v pátek 5. června rozhodl o definitivní podobě extraligového ročníku 2020/2021. Poslední tým v tabulce nebude sestupovat, vítěz prvoligového play-off rovnou zamíří do extraligy (pokud splní licenční podmínky). Do play-off půjde 12 týmů: 1. až 4. celek čeká rovnou čtvrtfinále, 5. až 12. mužstvo se zúčastní předkola. „Nejsem zastánce těchto modelů, ale jsem přesvědčený, že jsme udělali správné rozhodnutí a plně za ním stojíme. Jde nám pouze o ekonomickou ochranu klubů," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

04.06.2020

Změna u B týmu

B tým, který působí v Krajské lize mužů, čeká změna na postu hlavního trenéra. Dosavadní šéf střídačky a dlouholetý trenér mládežnických týmů BK Mladá Boleslav Jiří Zörkler totiž přijal nabídku trénovat druholigový Dvůr Králové nad Labem. Nové trenérské složení B týmu je nyní v jednání.

03.06.2020

Hrdinka do Prostějova

Dvaadvacetiletý obránce František Hrdinka bude v nadcházející sezoně působit v Prostějově. U Jestřábů nebude žádným nováčkem, odehrál za ně už 25 zápasů v uplynulém ročníku, než jej Bruslaři z hostování stáhli.

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.