BK MLADA BOLESLAV
24. 1. 2008 | Jiří Koros

Jiří Kadlec přeje Mladé Boleslavi jen to dobré a moc štěstí

M l. B o l. - Útočník Jiří Kadlec působil v dresu Mladé Boleslavi v letech 2001 – 2007 a odehrál v něm 305 utkání, když dosáhl 183 kanadských bodů. V anketě hokejista století u příležitosti oslav 100 let výročí vzniku klubu obsadil 10. místo. Po utkání jsme Jiřího Kadlece pozvali na rozhovor.

Hradec Králové prohrál vysoko v Mladé Boleslavi, jak utkání můžete hodnotit?

My jsme utkání nezačali špatně. Aspoň začátek a první třetina nebyla od nás tak zlá. Vypadalo to na vyrovnaný zápas, ale pak jsme dostali smolné góly a už jsme se vezli. Navíc nás trápí velká marodka a ke konci utkání hrála celá jedna pětka juniorů. Vítězství domácích bylo jasně zasloužené.

Před utkáním Vás vedení BK Mladá Boleslav ocenilo jako Boleslavskou hokejovou legendu, když jste v jeho dresu odehrál 305 zápasů a dosáhl 183 kanadských bodů. Co tomu říkáte?

Já samozřejmě moc děkuju, je to velká porce odehraných utkání. A jsem rád, že tady v Mladé Boleslavi svoje místečko mám.

Jak vzpomínáte na své bohaté působení v Mladé Boleslavi?

Vzpomínám jen v tom nejlepším, já přišel ještě do druhé ligy a postupovali jsme, takže ty vzpomínky jsou jen kladné.

305 utkání to je velký počet, na všechny asi nevzpomenete, ale je nějaké utkání, které máte mezi těmi top, na které se nadá zapomenout?

To jste mě zaskočil. Tak rychle si asi nevzpomenu, protože těch utkání bylo opravdu mnoho. Určitě byl dobrý zápas doma v baráži o postup s Pískem, když jsme vyhráli 3:1 a já sám dal dva góly, ale jinak si rychle nevzpomenu, bylo jich moc.

Vy jste boleslavskému hokeji dal opravdu hodně. Co dal naopak hokej v Mladé Boleslavi Vám?

To je jasné, zahrál jsem si tady v Mladé Boleslavi s řadou výborných a kvalitních hokejistů díky tomu, jak se posilovalo s ambicemi na postup. S toho to hlediska musím být spokojen. Za působení v bruslařském klubu jsem opravdu rád.

Jak se Vám sleduje současný a jak často sledujete tým BK Mladé Boleslavi, jako na svého konkurenta a rivala I. hokejové ligy?

Samozřejmě, že sleduju. Několik hráčů tady ještě znám, i když se to od mého působení trochu změnilo. Mladá Boleslav má v letošním ročníku už od začátku sezóny dobře našlápnuto a může jít až nejvýš.

BK Mladá Boleslav si letos připomíná výročí 100 let vzniku klubu. V anketě hokejista století jste obsadil 10. místo mezi jmény jako Jiří Hrdina, nebo vítěz ankety Jaroslav Buřil, což je jistě významné ocenění?

Je moc příjemné, že mi fanouškové poslali hlas a vzpomněli si na mě, za to jim děkuji. Budu se ještě muset, ale podívat na celkové výsledky.

Co popřejete BK Mladé Boleslavi do další stovky a současnému týmu?

Určitě hodně zdaru, ať se daří, kromě zápasů s Hradcem ….. (smích). Ne vážně, Mladé Boleslavi přeju jen to dobré a moc štěstí.

Také přejeme hodně úspěchů a děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.11.2020

Teplý do Litoměřic

Od středy 25. listopadu se juniorský reprezentant Michal Teplý přesouvá na nadcházející týdny do prvoligových Litoměřic, kam jej se souhlasem Bruslařského klubu vysílá jeho mateřský klub Chicago Blackhawks. V rámci projektu Dukla se bude připravovat na blížící se mistrovství světa do dvaceti let. Teplý pro tuto chvíli tedy opouští tým BK Mladá Boleslav.

22.11.2020

Gólový Alderson

Boleslavský útočník Brandon Alderson zaznamenal perfektní premiéru v dresu Dukly Trenčín, kam jej Bruslařský klub vyslal na hostování. V nedělním zápase Tipos Extraligy proti Liptovskému Mikuláši vstřelil první dva góly Trenčína a na jeden další přihrál. Celkem si tak připsal za jeden zápas tři kanadské body. Dukla Trenčín tedy s Brandonem Aldersonem v útoku a exboleslavským gólmanem Michalem Valentem v brance zvítězila 5:1.

19.11.2020

Alderson do Trenčína

Útočník Brandon Alderson bude měsíc hostovat v HK Dukla Trenčín, na Slovensko vyrazil ve středu 18. listopadu. "Jde nám především o jeho herní vytížení," vysvětluje sportovní ředitel Bruslařů Václav Nedorost a naznačuje tak, že osmadvacetiletý Kanaďan se momentálně do sestavy BK Mladá Boleslav nevejde.

15.11.2020

Proti Spartě doma

V rozpisu zápasů došlo ke změně pořadatelství. V den výročí sametové revoluce 17. listopadu tak Mladá Boleslav sehraje utkání proti Spartě na domácím ledě, nikoliv v Praze, jak bylo původně plánováno. Hraje se od 16 hodin.

05.11.2020

Klikorka na kempu U20

Po uvolnění vládních opatřeních pro sportovce dostali hokejisté „dvacítky“ zelenou a zahájili přípravu na MS U20, které na přelomu prosince a ledna bude hostit kanadský Edmonton. Mezi výběrem figuruje i osmnáctiletý obránce Bruslařů Karel Klikorka. První ze série kempů probíhá od 4. do 8. listopadu 2020 v Litoměřicích.

02.11.2020

Odstávka výroby dresů

Od pondělí 2. listopadu 2020 je pozastavena výroba replik hráčských dresů a minidresů a to až do 14. listopadu 2020. Důvodem této odstávky je 14tidenní karanténa výrobny dresů. Veškeré objednávky došlé v tomto období budou realizovány až po zahájení provozu výrobny. Děkujeme za pochopení.

×
Dnes v 17:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
BK Mladá Boleslav