BK MLADA BOLESLAV
18. 4. 2008 | Jitka Čechová

Jiří Gombár: Člověk nemá čas ani přemýšlet, natož se bát!

M l. B o l. - Mladá Boleslav po neuvěřitelně vypjatém utkání vyhrála a v barážové sérii tak již vede 3:1. Čtvrtý zápas, který snad každý považoval za tak trochu zlomový, vybojoval díky své pohotové reakci a skvělé koncovce Jiří Gombár (na snímku) gólem v prodloužení. "Ještě to ale pořád není hotové," upozorňuje třiatřicetiletý útočník s rozvahou.

V čase 68:52 zaburácely ochozy boleslavského stadionu! Jiří Gombár si sjížděl na přihrávku Krále a jediným pohybem zmařil všechny ústecké naděje na vyrovnání barážové série. "Ten gól byl z velké části hlavně Richarda," přiznává hráč skromně. "To on tam ten puk zavezl a snažil se i střílet, já to tam vlastně jen dostrčil někudy pod Zikmundovými betony," popisuje situaci ze svého úhlu pohledu.

Ústí tentokrát hrálo o dost lépe, než v předchozích dvou utkáních, podařilo se jim totiž třikrát překonat gólmana Růžičku, čímž na nějakou dobu obrátili vývoj zápasu ve svůj prospěch. Na otázku, zda měl Jiří Gombár nějaké obavy, se ale boleslavský útočník jen pousmál: "O tom vůbec nepřemýšlíte. Prostě se jenom strkáte o co nejlepší pozici, vidíte jen puk a pak maximálně kus před sebe. Není čas přemýšlet, natož se bát," vyslovuje hokejové myšlenky nahlas. "Takhle je to ve všech důležitých utkáních."

Středočeši již několikrát, hlavně během play-off, dokázali, jak moc dokáží být semknutí a sehraní. "Naše týmová síla se teď projevuje stoprocentně, věříme si," říká Jiří Gombár. "Narozdíl od Ústí jsme hráli play-off, spoustu kvalitních zápasů, do kterých jsme prostě museli jít naplno," vzpomíná. "Několikrát jsme vyhrávali v prodloužení, v nájezdech... Máme zdravé sebevědomí a to je možná to vůbec nejdůležitější."

Jiří Gombár ale stejně jako všichni jeho spoluhráči situaci, v níž se teď Středočeši nacházejí, nijak nepřeceňuje. "Do extraligy nám už sice chybí jen krůček, může se to ale ukázat jako pořádný krok, ne-li rovnou skok. Hlavně si musíme uvědomit, že ještě není nic hotového. To nejdůležitější je ještě pořád před námi," uzavírá.

Další články

Aktuality

21.10.2018

Nalezena pánská brašna

Na utkání BK Mladá Boleslav - Mountfield HK byla nalezena pánská taška. Pro její navrácení volejte prosím 724 620 048.

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.