BK MLADA BOLESLAV
23. 11. 2014 | Vojtěch Balon

Ještěže zápas nebyl delší, oddechl si střelec Matěj Stříteský

M l. B o l. – Mladoboleslavští hokejisté i díky brance obránce Matěje Stříteského (na snímku) porazili druhého nováčka nejvyšší soutěže z Olomouce. Bruslaři vedli ještě dvě minuty před koncem 4:0, v samotném závěru však dvakrát inkasovali. „Zaplaťpánbůh, že ten zápas nebyl ještě delší – kdo ví, jak by to nakonec dopadlo,“ spadl kámen ze srdce produktivnímu zadákovi. Kompletní rozhovor čtěte exkluzivně na našem webu.

Matěji, v utkání proti Kohoutům jste se rychle ujali vedení 3:0, v závěru jste si ale nechali vstřelit dvě branky. Jak se vám utkání zpětně hodnotí?

Určitě jsme rádi za tři body, které jsme získali a které jsme potřebovali, protože se hrálo prakticky o šest bodů. My potřebujeme sbírat body především ze zápasů s týmy, které jsou v tabulce okolo nás. Kvůli přísnějšímu posuzování faulů bylo hodně vyloučených, my musíme hlavně zapracovat na přesilovkách, abychom v nich příště dali víc gólů a byli klidnější.

S Olomoucí jste se v minulých dvou sezónách pravidelně střetávali v 1. lize, byla příprava na Moru jiná než na ostatní týmy?

Trenéři nám říkali, že už ani není moc co rozebírat, protože se kluci s Olomoucí potkávali v 1. lize (Matěj Stříteský přišel do Mladé Boleslavi až po jarním postupu do nejvyšší soutěže, pozn. red.) a letos je to stejné. Udělali jsme však standartní rozbor a věděli, že nás čeká bojovný soupeř. Přesně tak to vypadalo i na ledě, vítězství bylo především ubojované.

Jak jste se popasovali s důraznou hrou Hanáků a přísným metrem sudích?

Abych řekl pravdu, tak nám vysoký počet vyloučení hrál do karet. Dá se říct, že se Olomouc „vyfaulovala“ a my jsme se s tím srovnali dobře – máme sice vzrůstově menší mužstvo, ale kluci jsou odolní a brusliví, mohutným bekům hostí to dělalo problémy.

V úvodní dvacetiminutovce jste potrestali většinu faulů Olomouckých, naopak v té druhé jste v početních výhodách vyšli naprázdno. Čím to bylo, že se vám v početních výhodách nejprve dařilo a potom už ne?

Budeme se muset podívat na video a přesilovky si rozebrat. Říct si, co děláme špatně a zapracovat na tom.

V posledních dvou utkáních jste v součtu zaznamenal tři branky, odkud pramení vaše střelecká forma?

Neřekl bych, že jsem ve formě, to určitě ne. Za góly jsem rád, ale radši jsem za tři body, které se nám podařilo získat.

Vyhráli jsme už potřetí v řadě, projevuje se tento fakt na psychice hráčů?

Musíme hrát pořád stejně naší hru a je jedno, jestli vyhrajeme nebo prohrajeme. Pořád ale musíme hrát naplno, což se nám v závěru nepovedlo, protože jsme dostali dva góly. Zaplaťpánbůh, že ten zápas nebyl ještě delší – kdo ví, jak by to nakonec dopadlo. Je určitě lepší vyhrávat než prohrávat a když se nám podaří nějaká šňůra, tak je to jedině dobře, protože potřebujeme sbírat bod za bodem.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.