BK MLADA BOLESLAV
26. 9. 2014 | David Bohata

Jenom jsem to hodil na bránu, popisuje svou parádu Milan Mikulík

M l. B o l. – První domácí výhru přinesl zápas s Karlovými Vary. Gólový účet otevřel Milan Mikulík (na snímku), který se ve vlastním oslabení vydal na zteč a zaskočil brankáře exkluzivní bekhendovou trefou do horního rohu brány. Samotný střelec ale varuje, že na přílišnou bohorovnost v početní nevýhodě by si měli Boleslavští dávat pozor.

Nejprve k vašemu povedenému gólu v oslabení. Jak se celá situace přihodila?

Vypadl tam puk, tak jsem s ním jel dopředu. Čekal jsem na Hyčmena (Tomáš Hyka, pozn. red.), až mi najede. Hyčmen šlapal do brány, beci odstoupili, tak jsem jel doprostřed. Pak už jsem to jenom hodil na bránu.

Kde se ve vás vzaly síly po dlouhém oslabení vyrazit do útoku?

Kvůli tomu v létě trénujete. Sezóna je teprve na začátku, takže sílu ještě musíme mít. I když soupeř to byl dneska těžký, podobný Plzni.

V oslabení máte jako tým tendenci puky vyvážet než se jich hned zbavovat. Je to nějaký pokyn od trenérů?

Když se vede 3:0, hráči se puku neštítí a chtějí ho vyvést. To se nám dneska jednou málem vymstilo. Na to si do budoucna budeme muset dávat pozor.

Projevovalo se nějak, že konečně potřebujete doma vyhrát?

Říkali jsme si to před zápasem. Dvě domácí utkání jsme hráli dobře, bohužel jsme prohráli o gól. Dnes jsme to chtěli hrát vice zezadu. To se povedlo.

Jakou roli hrálo to, že jste tentokrát nemuseli dotahovat skóre? Od začátku jste měli zápas de facto ve svých rukách.

Každý mančaft je samozřejmě radši, když vede a výsledek si už jenom hlídá. Odskočili jsme na tři góly. Po brance na 3:1 jsme měli asi dvě minuty výpadek, takže jsme rádi, že jsme to ustáli bez další branky.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.