BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2009 | Michal Miškovský

Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé Plzeň, hodnotil Jiří Šejba

M l. B o l. – Mladoboleslavští trenéři měli před duelem s Plzní o dvě starosti navíc. Z předcházejícího utkání v Karlových Varech si totiž odnesl zranění Tomáš Sýkora a proti svému kmenovému klubu navíc nemohl nastoupit další útočník Jaroslav Kracík. “Bylo to znát. Kracík zvedl hru Macha a Fabuše, Sýkora by byl zase platný při přesilovce 5 na 3,“ přiznal po utkání Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav.

Jak je již tradicí, na tiskové konferenci hodnotil zápas jako první hostující lodivod, v tomto případě Marian Jelínek. “Do Boleslavi jsme přijeli s tím, že chceme získat alespoň bod. Byli jsme si vědomi situace v tabulce, vždyť Plzeň iks let nebyla první, natož po 31. kole. Z tohoto hlediska to byla pro hráče motivace. Na druhou stranu, vedení v tuhle část sezony nic neznamená,“ podotkl k předzápasovým kalkulacím a nakonec i posunutí do čela extraligy.

“Podle mého názoru byl zápas od začátku vyrovnaný a hektický. Viděli jsme až příliš mnoho chyb při přesilovkách. Boleslav dala dva góly v oslabení a my jeden, což je hodně atypické. Závěr byl hodně emotivní,“ doplnil hostující lodivod.

Marian Jelínek byl navíc spokojený s výhrou v nastaveném čáase daleko více, než by bylo obvyklé. “Doposud jsme letos hráli sedm prodloužení či nájezdů a pokaždé jsme prohráli. Říkali jsme si, že jednou už to musí vyjít. Tentokrát jsme rozhodli hned v první minutě. Je to podle mě zkrátka vabank,“ uvedl.

Následovalo hodnocení mladoboleslavského asistenta Jiřího Šejby. “Věděli jsme, že má Plzeň poslední dobou výbornou formu a nejen díky Martinu Strakovi. I ostatní hráči předvádějí dobré výkony. Zápas se různě otáčel. Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé soupeř. Mohli jsme jít do vedení 3:1, ale jak už řekl Marian, hráči dělali chyby. Celkově si myslím, že mužstvo podalo výkon na hranici svých možností,“ řekl.

Domácím se po pátečním duelu s Karlovými Vary narušily dvě formace. Na západě Čech nedohrál Tomáš Sýkora a proti Plzni navíc z administrativních důvodů nemohl nastoupit Jaroslav Kracík. “Určitě je to znát. Jarda, který nedávno přišel, rozhodně zvedl hru Fabuše a Macha. Sýkora by byl zase velmi platný při přesilovce 5 na 3. Nouza se nedokázal prosadit, byť to měl samozřejmě proti Modrému těžké. Přeci jen, Sýkora se před bránu postaví a dokáže tam vydržet,“ přidal Jiří Šejba svůj pohled na věc.

Kromě zraněného Sýkory už čtyři kola chybí Bruslařskému klubu také obránce Valdemar Jiruš. “Myslím, že začne trénovat za tři nebo čtyři dny. Co se týče Sýkory, ruku má na týden v dlaze a pak se uvidí. Je štěstí, že nemá zlomené zápěstí, ale i tak je to bolestivé,“ nastínil závěrem situaci na marodce.

Související články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!