BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2009 | Michal Miškovský

Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé Plzeň, hodnotil Jiří Šejba

M l. B o l. – Mladoboleslavští trenéři měli před duelem s Plzní o dvě starosti navíc. Z předcházejícího utkání v Karlových Varech si totiž odnesl zranění Tomáš Sýkora a proti svému kmenovému klubu navíc nemohl nastoupit další útočník Jaroslav Kracík. “Bylo to znát. Kracík zvedl hru Macha a Fabuše, Sýkora by byl zase platný při přesilovce 5 na 3,“ přiznal po utkání Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav.

Jak je již tradicí, na tiskové konferenci hodnotil zápas jako první hostující lodivod, v tomto případě Marian Jelínek. “Do Boleslavi jsme přijeli s tím, že chceme získat alespoň bod. Byli jsme si vědomi situace v tabulce, vždyť Plzeň iks let nebyla první, natož po 31. kole. Z tohoto hlediska to byla pro hráče motivace. Na druhou stranu, vedení v tuhle část sezony nic neznamená,“ podotkl k předzápasovým kalkulacím a nakonec i posunutí do čela extraligy.

“Podle mého názoru byl zápas od začátku vyrovnaný a hektický. Viděli jsme až příliš mnoho chyb při přesilovkách. Boleslav dala dva góly v oslabení a my jeden, což je hodně atypické. Závěr byl hodně emotivní,“ doplnil hostující lodivod.

Marian Jelínek byl navíc spokojený s výhrou v nastaveném čáase daleko více, než by bylo obvyklé. “Doposud jsme letos hráli sedm prodloužení či nájezdů a pokaždé jsme prohráli. Říkali jsme si, že jednou už to musí vyjít. Tentokrát jsme rozhodli hned v první minutě. Je to podle mě zkrátka vabank,“ uvedl.

Následovalo hodnocení mladoboleslavského asistenta Jiřího Šejby. “Věděli jsme, že má Plzeň poslední dobou výbornou formu a nejen díky Martinu Strakovi. I ostatní hráči předvádějí dobré výkony. Zápas se různě otáčel. Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé soupeř. Mohli jsme jít do vedení 3:1, ale jak už řekl Marian, hráči dělali chyby. Celkově si myslím, že mužstvo podalo výkon na hranici svých možností,“ řekl.

Domácím se po pátečním duelu s Karlovými Vary narušily dvě formace. Na západě Čech nedohrál Tomáš Sýkora a proti Plzni navíc z administrativních důvodů nemohl nastoupit Jaroslav Kracík. “Určitě je to znát. Jarda, který nedávno přišel, rozhodně zvedl hru Fabuše a Macha. Sýkora by byl zase velmi platný při přesilovce 5 na 3. Nouza se nedokázal prosadit, byť to měl samozřejmě proti Modrému těžké. Přeci jen, Sýkora se před bránu postaví a dokáže tam vydržet,“ přidal Jiří Šejba svůj pohled na věc.

Kromě zraněného Sýkory už čtyři kola chybí Bruslařskému klubu také obránce Valdemar Jiruš. “Myslím, že začne trénovat za tři nebo čtyři dny. Co se týče Sýkory, ruku má na týden v dlaze a pak se uvidí. Je štěstí, že nemá zlomené zápěstí, ale i tak je to bolestivé,“ nastínil závěrem situaci na marodce.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha