BK MLADA BOLESLAV
6. 12. 2009 | Michal Miškovský

Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé Plzeň, hodnotil Jiří Šejba

M l. B o l. – Mladoboleslavští trenéři měli před duelem s Plzní o dvě starosti navíc. Z předcházejícího utkání v Karlových Varech si totiž odnesl zranění Tomáš Sýkora a proti svému kmenovému klubu navíc nemohl nastoupit další útočník Jaroslav Kracík. “Bylo to znát. Kracík zvedl hru Macha a Fabuše, Sýkora by byl zase platný při přesilovce 5 na 3,“ přiznal po utkání Jiří Šejba, asistent trenéra BK Mladá Boleslav.

Jak je již tradicí, na tiskové konferenci hodnotil zápas jako první hostující lodivod, v tomto případě Marian Jelínek. “Do Boleslavi jsme přijeli s tím, že chceme získat alespoň bod. Byli jsme si vědomi situace v tabulce, vždyť Plzeň iks let nebyla první, natož po 31. kole. Z tohoto hlediska to byla pro hráče motivace. Na druhou stranu, vedení v tuhle část sezony nic neznamená,“ podotkl k předzápasovým kalkulacím a nakonec i posunutí do čela extraligy.

“Podle mého názoru byl zápas od začátku vyrovnaný a hektický. Viděli jsme až příliš mnoho chyb při přesilovkách. Boleslav dala dva góly v oslabení a my jeden, což je hodně atypické. Závěr byl hodně emotivní,“ doplnil hostující lodivod.

Marian Jelínek byl navíc spokojený s výhrou v nastaveném čáase daleko více, než by bylo obvyklé. “Doposud jsme letos hráli sedm prodloužení či nájezdů a pokaždé jsme prohráli. Říkali jsme si, že jednou už to musí vyjít. Tentokrát jsme rozhodli hned v první minutě. Je to podle mě zkrátka vabank,“ uvedl.

Následovalo hodnocení mladoboleslavského asistenta Jiřího Šejby. “Věděli jsme, že má Plzeň poslední dobou výbornou formu a nejen díky Martinu Strakovi. I ostatní hráči předvádějí dobré výkony. Zápas se různě otáčel. Jednou jsme tahali za kratší konec my, podruhé soupeř. Mohli jsme jít do vedení 3:1, ale jak už řekl Marian, hráči dělali chyby. Celkově si myslím, že mužstvo podalo výkon na hranici svých možností,“ řekl.

Domácím se po pátečním duelu s Karlovými Vary narušily dvě formace. Na západě Čech nedohrál Tomáš Sýkora a proti Plzni navíc z administrativních důvodů nemohl nastoupit Jaroslav Kracík. “Určitě je to znát. Jarda, který nedávno přišel, rozhodně zvedl hru Fabuše a Macha. Sýkora by byl zase velmi platný při přesilovce 5 na 3. Nouza se nedokázal prosadit, byť to měl samozřejmě proti Modrému těžké. Přeci jen, Sýkora se před bránu postaví a dokáže tam vydržet,“ přidal Jiří Šejba svůj pohled na věc.

Kromě zraněného Sýkory už čtyři kola chybí Bruslařskému klubu také obránce Valdemar Jiruš. “Myslím, že začne trénovat za tři nebo čtyři dny. Co se týče Sýkory, ruku má na týden v dlaze a pak se uvidí. Je štěstí, že nemá zlomené zápěstí, ale i tak je to bolestivé,“ nastínil závěrem situaci na marodce.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav