BK MLADA BOLESLAV
11. 12. 2013 | Vojtěch Balon

Je to jen číslo, říká Tomáš Nouza o své pětistovce a naznačuje vyšší cíle

M l. B o l. – Pro Tomáše Nouzu byl zápas s Jihlavou výjimečný. Dlouholetá opora Bruslařů totiž za mladoboleslavský celek odehrála své pětisté utkání. Během přestávky mezi první a druhou třetinou dorazili přímo na led zástupci klubu (mezi nimiž byl i Antonín Miškovský, který přesně před devíti lety přivedl šikovného forvarda do Mladé Boleslavi z Písku), aby Nouzovi pogratulovali k významnému jubileu. A hned zkraje druhé periody byl právě hráč s číslem 55 na zádech tím, kdo z dorážky zajistil Bruslařům dvougólové vedení, které vydrželo až do konce utkání.

Tomáši, v tomto střetnutí proti sobě hrály dva celky z čela tabulky, důležité utkání jste vyhráli a zvýšili náskok na Jihlavu. Jste spokojeni?

Tomáš Nouza

Určitě ano, jako každý jiný domácí zápas jsme chtěli vyhrát. V domácím prostředí bychom měli porážet každého soupeře, s výsledkem 2:0 jsme tedy spokojeni. Jihlava určitě není snadný soupeř a my ji dokázali udržet na uzdě.

Tento zápas byl pro vás osobně důležitý také tím, že byl pětistý za Mladou Boleslav. Jak dlouho trvá, než člověk nasbírá 500 zápasů v jednom dresu?

Dlouho. Necelých devět let. (smích)

Co to pro vás vlastně znamená? Sice to může být taková fráze, ale v posledních letech se klubovost už tolik nenosí…

Určitě je to příjemné, ale zatím je to jen číslo, které pro mě tolik neznamená. Teď, v tomhle rozjetém vlaku, to člověk spíš nevnímá. Ale až skončím s kariérou, tak si na to určitě vzpomenu. A bude mi při tom skvěle. Teď jsem ale vážně hlavně rád za to, že jsme dokázali v tomhle důležitém utkání vyhrát a udělat další krok dopředu.

Několik minut po ceremoniálu jste vstřelil gól na 2:0. Měl jste o to větší radost?

Branka padla hned v prvním střídání, ale neprožíval jsem to jinak než jindy. Z každého gólu mám stejně velkou radost.

Dorážka to ale byla pěkná, že?

Jeli jsme dva na jednoho s Pabindou (Lukáš Pabiška, pozn. red.), já mu puk nahrál, on vystřelil a střela se od brankáře odrazila ke mně, tak jsem to tam poslal a puk propadl do brány.

Nezklamal malinko výkon Jihlavy? Po celou dobu jste utkání kontrolovali a hosty do větších šancí nepouštěli…

Nemyslím si, že Jihlava svým výkonem zklamala. Skvěle nám vyšla první třetina, ve které jsme hráli to, co jsme chtěli. Druhá třetina z naší strany už tak povedená nebyla, několikrát jsme v ní chybovali. Naopak Jihlava hrála dobře a pro nás to bylo velmi těžké – udržet si to do konce.

V zápasech proti Dukle se projevují rozdíly ve hře doma a venku, v domácím prostředí jste Jihlavu dvakrát porazili, na Vysočině prohráli 2:5. Je vážně takový rozdíl v tom prostředí?

Vzpomínám si, že v Jihlavě jsme utkání nezvládli, byli jsme tam často vylučovaní, což se nesmí stávat. Utekl nám tehdy začátek. To se samozřejmě nesmí stávat a já doufám, že to byla spíš jednorázová záležitost. Nemyslím si, že mezi utkáními doma a venku jsou velké rozdíly, jen to prostě tehdy opravdu nevyšlo.

Jihlava byla před dnešním utkáním druhá v tabulce. Cítili jste přeci jen o něco větší nabuzení?

Nijak speciálně jsme se na to střetnutí nepřipravovali, na každé utkání si procházíme stejným procesem. Samozřejmě ale nějakému tomu pocitu navíc neuniknete. A jak říkám, je skvělé, že jsme to zvládli.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 18:00 | Dor.
BK Mladá Boleslav
HC Slavia Praha