BK MLADA BOLESLAV
30. 10. 2011 | Daniel Langer

Je to jako splněný sen, hodnotí své působení u týmu Vojtěch Mozík

M l. B o l. - Byl to pro něj zatím největší hokejový zážitek. Mladý obránce Vojtěch Mozík (na snímku) utvořil spolu s Václavem Drábkem první obrannou dvojici, která měla jasný úkol: uhlídat elitní formaci Martina Straky. Podařilo se a tým z města automobilů získal cenné tři body. Díky skvělému kolektivnímu výkonu tak boleslavští hokejisté před bouřlivým domácím publikem navázali na povedené vystoupení proti Slavii a vyvedli Bruslařský klub z úplného dna extraligové tabulky. Tam se poroučely Karlovy Vary, které ale ztrácí pouhý jeden bod.

Vojto, první třetina byla z vaší strany hotový ofenzivní uragán...

Vstup do utkání se nám vydařil, vytvořili jsme si několik čistých šancí. Kdyby první dějství skončilo rozdílem tří branek, nikdo by se nemohl divit a mohli jsme hrát v klidu.

S Václavem Drábkem jste nastupoval proti elitní Strakově formaci. Šlo o taktický záměr?

Ano, trenér Hiadlovský vybral pro tento účel celou první pětici, měli jsme jasné úkoly. Snad jsem trenéry nezklamal a budou mě nasazovat i nadále.

Jaký to byl pro vás zážitek? Hrát proti takové persóně českého hokeje?

Ohromný! Vzpomínám si, když hrál na OH v Naganu, to jsem byl ještě malý kluk, bylo mi myslím šest. Je to, dá se říct, splněný sen.

Jeden ze snů už jste si tedy splnil, jaký je ten další?

Pravidelně nastupovat v extralize a potom se uvidí, asi jako každý bych chtěl do NHL nebo KHL. To už ale hledíme hodně dopředu.

Bruslařský klub v posledních utkáních výrazně zlepšil obrannou fázi hry, v čem ta změna spočívá?

Paradoxně ten obrat k lepšímu nastal po zranění našich klíčových defenzivních hráčů. Momentálně hrajeme na tři obrany, více se dostaneme na led, což mě osobně vyhovuje. Je to daleko lepší, než sedět na lavici a naskočit dvakrát za třetinu. Zlepšili jsme takové ty drobnosti v rozehrávce, jsme důrazní kolem brankoviště, snažíme se hrát na jistotu. Zatím to vychází.

Měl jste vůbec nějaké náznaky, že naskočíte v extralize dospělých?

S týmem jsem absolvoval letní přípravu. Pak přišlo zranění, ale po doléčení jsem byl v kontaktu s panem Hniličkou a ten mě na tu možnost připravoval.

Cítíte na sobě zodpovědnost? Přišel jste jako hráč, který má oživit a zlepšit herní projev...

Ta zodpovědnost leží na bedrech jiných hráčů, především Výborného a Balaštíka. Kluci v kabině jsou super, umožňují mi soustředit se na svoji práci a to je zabránit ohrožení branky, nic víc neřeším.

Máte signály, jak to s vámi dál bude? Počítá se s vámi spíše do mládežnického výběru, nebo "A" týmu?

Nadále se připravuji s "A" týmem, dokud někdo neřekne jinak. Na juniory v tom nabitém herním rozvrhu není tolik čas, a tak za ně momentálně nenastupuji, ale pokud budu mít možnost, rád klukům vypomůžu.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!

04.05.2022

Kelemen nováčkem sezony

V rámci galavečera Hokejista sezony 2021/2022 byl hráč BK Mladá Boleslav Miloš Kelemen vyhlášen Nováčkem sezony, což je cena, kterou každoročně uděluje Česká televize. Teprve dvaadvacetiletý útočník nepochybně zaujal svými výkony v play off, kde byl se svými devíti brankami vůbec nejlepším střelcem. Miloš Kelemen si pro cenu osobně přijel ze Slovenska. Gratulujeme!