BK MLADA BOLESLAV
30. 10. 2011 | Daniel Langer

Je to jako splněný sen, hodnotí své působení u týmu Vojtěch Mozík

M l. B o l. - Byl to pro něj zatím největší hokejový zážitek. Mladý obránce Vojtěch Mozík (na snímku) utvořil spolu s Václavem Drábkem první obrannou dvojici, která měla jasný úkol: uhlídat elitní formaci Martina Straky. Podařilo se a tým z města automobilů získal cenné tři body. Díky skvělému kolektivnímu výkonu tak boleslavští hokejisté před bouřlivým domácím publikem navázali na povedené vystoupení proti Slavii a vyvedli Bruslařský klub z úplného dna extraligové tabulky. Tam se poroučely Karlovy Vary, které ale ztrácí pouhý jeden bod.

Vojto, první třetina byla z vaší strany hotový ofenzivní uragán...

Vstup do utkání se nám vydařil, vytvořili jsme si několik čistých šancí. Kdyby první dějství skončilo rozdílem tří branek, nikdo by se nemohl divit a mohli jsme hrát v klidu.

S Václavem Drábkem jste nastupoval proti elitní Strakově formaci. Šlo o taktický záměr?

Ano, trenér Hiadlovský vybral pro tento účel celou první pětici, měli jsme jasné úkoly. Snad jsem trenéry nezklamal a budou mě nasazovat i nadále.

Jaký to byl pro vás zážitek? Hrát proti takové persóně českého hokeje?

Ohromný! Vzpomínám si, když hrál na OH v Naganu, to jsem byl ještě malý kluk, bylo mi myslím šest. Je to, dá se říct, splněný sen.

Jeden ze snů už jste si tedy splnil, jaký je ten další?

Pravidelně nastupovat v extralize a potom se uvidí, asi jako každý bych chtěl do NHL nebo KHL. To už ale hledíme hodně dopředu.

Bruslařský klub v posledních utkáních výrazně zlepšil obrannou fázi hry, v čem ta změna spočívá?

Paradoxně ten obrat k lepšímu nastal po zranění našich klíčových defenzivních hráčů. Momentálně hrajeme na tři obrany, více se dostaneme na led, což mě osobně vyhovuje. Je to daleko lepší, než sedět na lavici a naskočit dvakrát za třetinu. Zlepšili jsme takové ty drobnosti v rozehrávce, jsme důrazní kolem brankoviště, snažíme se hrát na jistotu. Zatím to vychází.

Měl jste vůbec nějaké náznaky, že naskočíte v extralize dospělých?

S týmem jsem absolvoval letní přípravu. Pak přišlo zranění, ale po doléčení jsem byl v kontaktu s panem Hniličkou a ten mě na tu možnost připravoval.

Cítíte na sobě zodpovědnost? Přišel jste jako hráč, který má oživit a zlepšit herní projev...

Ta zodpovědnost leží na bedrech jiných hráčů, především Výborného a Balaštíka. Kluci v kabině jsou super, umožňují mi soustředit se na svoji práci a to je zabránit ohrožení branky, nic víc neřeším.

Máte signály, jak to s vámi dál bude? Počítá se s vámi spíše do mládežnického výběru, nebo "A" týmu?

Nadále se připravuji s "A" týmem, dokud někdo neřekne jinak. Na juniory v tom nabitém herním rozvrhu není tolik čas, a tak za ně momentálně nenastupuji, ale pokud budu mít možnost, rád klukům vypomůžu.

Děkujeme za rozhovor!

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 16:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
HC VERVA Litvínov