BK MLADA BOLESLAV
22. 8. 2008 | Michal Miškovský

Je důležité, že tým dokáže otočit zápas, libuje si kouč Šejba

C h o m u t o v – První inkasovaný gól po čtyřech minutách hry, druhý těsně po polovině druhé třetiny. Oboje platí jak o úterním utkání Mladé Boleslavi s Pardubicemi, tak i čtvrtečním duelu s Chomutovem. Jen s tím rozdílem, že do třetí třetiny klání s Východočechy vstupovali Boleslavští jen s jednogólovou ztrátou, zatímco proti ambicióznímu prvoligovému týmu pokulhávali o dvě branky. A přesto svěřenci Jiřího Šejby (na snímku) opět zápas otočili. Zase nastříleli v posledních dvaceti minutách čtyři góly…

Pojďme po stopách, které vedou k podobnosti mezi dvěma různými zápasy, které dělilo jen 48 hodin. “Z naší strany byly první dvě třetiny nevýrazné. To se týká jak rozehrávky, tak i zakončení. Bylo to takové všelijaké,“ přiznal kouč Bruslařského klubu Jiří Šejba po duelu s Chomutovem. Nutno dodat, že s obdobným problémem se Mladá Boleslav potýkala i v úterý proti Pardubicím.

Ne a ne se chytit. Až to začalo. Ve třetí třetině…

Mladoboleslavští ovládli ledovou plochu a stejně jako proti Moelleru se prosadili střelecky rovnou čtyřikrát. “Vytvořili jsme na Chomutov tlak a podařilo se nám dát první gól. Poté už bylo vidět, že soupeř znejistěl, my byli u brány podstatně aktivnější a podařilo se nám vstřelit další góly,“ pokračoval v analýze Jiří Šejba.

“Možná se projevilo, že se hraje na čtyři pětky,“ přemýšlel boleslavský lodivod. “Ale z druhého pohledu zase musíme vidět, že máme trošku horší začátky. Než se do toho kluci dostanou, může se stát, že prohráváme,“ uvědomuje si i negativní příčinu.

“Ale je důležité, že mančaft má v sobě sílu a dokáže otočit zápas,“ doplnil Jiří Šejba. A z průběhu dvou téměř totožných duelů vyplývá i psychologický výhoda. “Výhra nás může posílit i v tom smyslu, že patříme opravdu do extraligy a že s námi mohou mít soupeři problémy,“ odmítá roli hlavního outsidera v nejvyšší soutěži.

Související články

Aktuality

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

27.09.2021

Mládež: nová směrnice

Do sekce Informace pro rodiče byla nahrána nová Směrnice k placení příspěvků platná od 1. října 2021.

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.