BK MLADA BOLESLAV
9. 8. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Je dobře, že dáváme góly, ale pořád je co zlepšovat, ví Jakub Orsava

M l. B o l. – Po neúspěšném utkání na libereckém ledě vyjeli Bruslaři v úterý dopoledne na domácí led, kde sehráli přípravný zápas proti loňskému vítězi WSM ligy, pražské Slavii. Důležitou postavou utkání byl kromě jiných i Jakub Orsava, posila z Třince. V utkání vstřelil dva góly a to ne ledajaké, pokaždé zavěsil do pravého horního rohu a především podruhé si brankáře Hyláka doslova vychutnal.

Útočník Jakub Orsava změnil po dlouhých letech dres a nastoupil místo za Třinec v barvách Mladé Boleslavi. "Je to hokej a tyto věci jsou v něm běžné. Je to pro mě nová změna, věřím, že k lepšímu. Všichni doufáme, že navážeme na loňský úspěch," dodává ke změně prostředí pětadvacetiletý útočník.

Boleslavští hokejisté nakonec nadělili Slavii "bůra" a zdálo se, že Bruslaři hrají ve velké pohodě. "Jsme rádi, že nám to tam napadalo. Už delší dobu si říkáme, že musíme zakrývat brankáři výhled, protože v dnešní době, když gólman vidí, tak chytí skoro všechno. Tuším, že v úterý z toho padly asi tři góly, což je určitě pozitivní věc," pochvaloval si dvougólový střelec.

Související články

Aktuality

21.10.2018

Nalezena pánská brašna

Na utkání BK Mladá Boleslav - Mountfield HK byla nalezena pánská taška. Pro její navrácení volejte prosím 724 620 048.

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.