BK MLADA BOLESLAV
12. 12. 2011 | Štěpán Tomš

Jaroslav Koma: Na další extraligovou šanci jsem čekal dva roky a tady jsem ji dostal

M l. B o l. – V defenzivních řadách Bruslařského klubu si počíná velmi jistě a ve svých šestadvaceti letech má už i dost zkušeností, extraligu hrál za Pardubice, Litvínov a Kometu. V letošním ročníku mění obránce Jaroslav Koma (na snímku) havlíčkobrodský dres ve střídavém startu za ten boleslavský, což si pochvaluje. "Je to pro mě zadostiučinění. Jsem šťastný," prozradil.

Proti Třinci to byl ze strany boleslavského týmu dobrý výkon, co říkáte?

Hlavně jsme rádi za dva body, to je první věc. Další pozitivum je, že jsme urvali body proti tak silnému soupeři, jakým je Třinec. Zápas mohl dopadnout všelijak, mohli jsme i vyhrát. Tři body by byly lepší, ale i tak můžeme být spokojení.

Vzpomenete si, že byste ve své kariéře zažil víc sérií samostatných nájezdů?

(přemýšlí) Já asi ne. Během těchto nájezdů aspoň vygradovala úžasná atmosféra, kterou diváci vytvořili.

Těch nájezdů se jelo celkem šestnáct a stále se hledal střelec. Troufl byste si střílet také?

Pokud by se ukázalo na mě, tak bych šel, ale dokud by taková situace nenastala, nikam bych se nehrnul.

Jak vnímáte, že máte v Mladé Boleslavi možnost nastupovat formou střídavého startu k extraligovým zápasům? Přeci jen je to oproti první lize rozdíl…

Pro mě je to velké zadostiučinění. Jsem šťastný. Na tuto příležitost jsem čekal dva roky a jsem vděčný Boleslavi za to, že mohu oblékat extraligový dres. Mám z toho prostě radost.

Čeká vás reprezentační pauza a asi i hodně práce pod novým trenérem. Čím zatím tým stihl obohatit?

Pro mě je pan Novák staronovým trenérem, protože jsme spolu asi dva měsíce spolupracovali v Havlíčkově Brodě. Má týmu rozhodně co přinést, jeho tréninky jsou pestré a je to ambiciózní člověk, který chce jen vyhrávat. Myslím, že to padlo na úrodnou půdu a že se konečně dostaneme z posledního místa. Doufám v to.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

27.11.2021

Dorost první v tabulce

V sobotu odehráli boleslavští dorostenci poslední utkání základní části. Porazili v něm na domácí půdě Litvínov 6:5 a po základní části se umístili na 1. místě v tabulce skupiny Západ. Bruslaři tak půjdou do nadstavby z nejlepší možné pozice. Gratulujeme celému realizačnímu týmu. Rozlosování nadstavby bude na našem webu k dispozici začátkem příštího týdne.

26.11.2021

Zápas B týmu odložen

Zápas B mužstva proti Kutné Hoře, který se měl hrát v sobotu 27. listopadu v Mladé Boleslavi, byl odložen. Náhradní termín utkání zatím nebyl stanoven. V sobotu se tak na domácím ledě představí nakonec jen dorost, který na hlavní ploše ŠKOENERGO arény vyzve od 13 hodin Litvínov.

22.11.2021

Zápas JUN odložen

Sobotní zápas juniorů proti Olomouci, který se měl hrát ve 13 hodin ve ŠKOENERGO aréně, byl odložen. Duel byl z důvodu karantény na straně soupeře přeložen na úterý 14. prosince v 18:00.

25.10.2021

Předprodej na Plzeň

Z důvodu státního svátku ve čtvrtek 28. října je fyzický předprodej vstupenek na páteční utkání s HC Škoda Plzeň přesunut na středu 27. října od 9 do 13 hodin.

21.10.2021

D. Šťastný mimo hru

Ani do utkání s Olomoucí nenastoupí útočník David Šťastný. Bohužel jeho zranění si vyžádá několikatýdenní léčbu. Bližší informace o povaze jeho zranění klub poskytovat nebude.

05.10.2021

Nové tváře

V dresu Bruslařů proti úternímu zápasu s Curychem představí méně tradiční tváře – kromě několika hráčů mladoboleslavské juniorky jde především o útočníky Tomáše Knotka ze Slavie a Jana Grima z Ústí nad Labem. Oba mají do středočeského klubu vyřízené střídavé starty.

×
Dnes v 12:00 | Jun.
HC Dukla Jihlava
BK Mladá Boleslav
×
Dnes v 17:00 | B tým
BK Mladá Boleslav
Spartak Vlašim