BK MLADA BOLESLAV
15. 4. 2012 | David Bohata

Jaroslav Hübl: Už jsme si několikrát dokázali, že se umíme vrátit zpátky do hry

M l. B o l. – Mladoboleslavskému brankáři Jaroslavu Hüblovi (na snímku) se o zápase, jehož konec komentář ani nepotřebuje, z pochopitelných důvodů nemluvilo dobře. A není divu. Spoluhráči ho ještě za příznivého stavu 2:1 nechali dvakrát víceméně na holičkách a během pár minut se Boleslavi rozsypal zápas mezi prsty. I přesto z brankářových úst zazněla optimistická slova: "Série teprve začíná, takže z toho neděláme nějakou vědu."

Jak byste zhodnotil výkon boleslavského týmu?

První dvě třetiny na nás byla vidět nervozita. Nevěděli jsme, co od Chomutova čekat. I tak si myslím, že jsme byli lepším týmem. Vedení 1:0 bylo trochu málo, měli jsme dát víc gólů. Bohužel dáme na 2:0, pošleme na led de facto to nejzkušenější, co máme, a za dvacet sekund dostaneme gól, který soupeře postaví na nohy. Školáckými chybami si necháme dát tři góly. Nemám nic, co bych k tomu dodal.

Přitom to v této sezóně rozhodně není poprvé...

Do padesáté druhé minuty to od nás bylo celkem slušné, ale pak začneme létat za pukem místo toho, abychom si před bránou hlídali hráče. Série ale teprve začíná, takže z toho neděláme nějakou vědu.

Jaké jsou vaše první dojmy z baráže, kterou jste v životě ještě nikdy nehrál?

Je to podobné jako play-off, hraje se série na čtyři vítězné zápasy. Je plný stadion, pěkná atmosféra. Akorát je tu větší zodpovědnost za mužstvo. Když v play-off vypadnete, jedete na dovolenou. Když vypadnete tady, tak je z toho velký průšvih. My si teď musíme víc uvědomit, že nehrajeme jen za sebe, ale i za město. A aby to pak podle toho na ledě vypadalo.

Dovolte mi se zeptat na tu menší vsuvku z první třetiny, kdy jste při jednom zákroku spadl na led. Jaká byla příčina?

Já jsem nespadl. Jenom jsem šel napřed po puku. Myslel jsem si, že to soupeř bude nahazovat po mantinelu a chtěl jsem tam být dřív, abych si ho za bránou v klidu zastavil. Jenže ten hráč si toho asi všiml a na poslední chvíli to hodil na bránu. Naštěstí to nešlo úplně na vzdálenější tyč, tak jsem se ještě stihl rozplácnout, aby mě puk trefil.

Od čeho byste se teď měli odrazit k lepším výsledkům? Celá sezóna nebyla moc dobrá.

My už jsme se v průběhu sezóny dokázali v krizových momentech několikrát vrátit do boje o neúčast v baráži. To je to pozitivní, že jsme se vždycky dokázali dotáhnout zpátky. To může být tento případ. V pondělí je další utkání, po něm to může být 1:1 a zápasy v Chomutově jsou otevřené. Už jsme si dokázali, že hokej hrát umíme a že máme i dobré zápasy. Teď je třeba je čtyřikrát předvést proti Chomutovu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav