BK MLADA BOLESLAV
31. 3. 2012 | Jitka Čechová, Jan Salajka

Jaroslav Hübl: Teď máme v hlavách jen zápas s Vary. Počítat budeme potom

P r a h a - Po nevydařeném utkání s pražskou Slavií mu připadla nemilá povinnost zápas a vůbec celou situaci Bruslařského klubu zhodnotit. Brankáři Jaroslavu Hüblovi (na snímku) se nemluvilo zrovna dvakrát lehce, na druhou stranu ale dal jasně najevo, že si je celý tým dobře vědom, jak si stojí, jaké jsou jeho šance a co je třeba dělat. "Karlovy Vary musíme porazit za tři body. Pak se uvidí," prohlásil.

Jaroslave, Boleslav působila v zápase proti Slavii tak nějak bez šťávy, unaveně. Byl to jen můj pocit, nebo jste to tak sami cítili?

Nemyslím si, že bychom to tak vyloženě cítili, ale máte pravdu – vypadalo to tak. Chtěli jsme si ohlídat hlavně první třetinu, nechtěli jsme v ní inkasovat, takže jsme hodně sázeli na obranu. Sice jsme opravdu gól nedostali, ale z toho zajetého defenzivního obrazu hry jsme se nedokázali dostat. Za celý zápas jsme si prakticky nevytvořili jedinou opravdovou tutovku. Byla to jen otázka času…

Takže hlavním úkolem byla tedy hlavně zajištěná obrana?

Zpočátku určitě ano. Říkali jsme si, že jsme na Slavii minule tu první třetinu hodně zaspali a tím se lámal celý zápas. Takže jak jsem řekl, tu první třetinu jsme si chtěli opravdu pohlídat hlavně zezadu. Ale takhle samozřejmě nemůžete hrát celé utkání a čekat, že vyhrajete. Minule jsme dokázali druhou třetinu nastartovat, ale už jsme nezvládli dohnat to manko. Teď se to celé otočilo. Bohužel pokaždé odcházíme poraženi.

Čím si zdůvodňujete tu nemohoucnost vpředu? Protože tentokrát tam snad opravdu nebyl jediný brejk, jediná větší šance…

Nevím, těžko říct. I když jsme měli nějaké přesilovky, stříleli jsme většinou jen z dálky. Gólovka tomu prostě chyběla…

Pamatujete takhle na šance chudé utkání?

Nemyslím si. Odehráli jsme letos hodně špatných zápasů, ale vždycky nám tam aspoň něco spadlo, něco se zkrátka objevilo. Myslím si, že kdybychom dali Slavii první gól, dost by znervózněli. Ale prostě to nevyšlo.

U druhé branky přišel David Výborný o hůl a poměrně dlouho se rozmýšlel, jestli si půjde pro novou. Myslíte si, že to mohlo celou situaci ovlivnit?

To vám takhle nepovím. Musel bych to vidět na videu. Hlídal jsem si, kde je puk, ne Davida Výborného. Bohužel máme na podobné situace docela smůlu. Jednou se puk odrazí od obličeje našeho obránce, pak zas od mých zad. Tentokrát zlomená hokejka. Často se objevuje nějaký takový aspekt…

Už není žádným velkým tajemstvím, že se na jednom z tréninků zranil bodově momentálně nejlepší hráč Mladé Boleslavi. Jak moc absence Davida Vrbaty ovlivní celý tým?

Obávám se, že asi dost. Zvlášť v poslední době se mu dařilo a já osobně se domnívám, že v té koncovce prostě chybí. Ale svým způsobem nejde jen o něj, momentálně máme dlouhodobě zraněné tři hráče a ten kádr není zas až tak široký, abychom to nepocítili.

Nemá smysl cokoliv si nalhávat, Boleslav se nebezpečně blíží baráži. Jaké reálné cíle si momentálně kladete?

V tuhle chvíli máme v hlavách jen nedělní zápas s Karlovými Vary. Ty prostě musíme porazit za tři body. Teprve pak budeme počítat a podle toho, k čemu se dobereme, se budeme připravovat na další, poslední víkend.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav