BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2019 | Zdena Bobková

Jan Růžička: Za výhru jsme rádi, ale ty důležitější zápasy ještě přijdou

H r. K r á l o v é – Dramatický zápas předposledního 51. kola základní části extraligové sezóny 2018/2019 skončil po základní hrací době nerozhodně 1:1 a dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vynikal boleslavský maskovaný muž, Jan Růžička (na fotce), který za svá záda pustil jediný ze sedmi hradeckých nájezdů a právem byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. „Důležité bylo, že nám Hradec neodskočil o dvě branky,“ vidí klíčový moment zápasu brankářská opora Bruslařů.

Honzo, zápas s Hradcem nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Jak jste ten zápas viděl?

Celkově si myslím, že to bylo hodně ubojované. Byl to už takový play-off hokej – hodně strkanic, oba týmy se hodně tlačily do brány. Myslím, že o tom bude play-off. Lidi tady v ČPP Aréně viděli celkem záživný hokej, sice padlo málo gólů, ale mohlo je to bavit.

Vypadalo to, že zápas proti Hradci jste odchytal s obrovským klidem. Jak jste se cítil?

Musím říct, že se mi chytalo dobře. Hradec hodně střílel, což mi pomohlo rychle se do toho zápasu dostat. Každopádně se mi dneska chytalo dobře, a asi to bylo i vidět.

Poslední dva zápasy jste zvládli velmi dobře – porazili jste Zlín, i silný Hradec. Jak se teď cítíte?

Cítíme se dobře, ladíme formu před play-off. V neděli jsme si zajistili předkolo a jsme za to moc rádi. To, že jsme vyhráli tady je sice pěkné, ale mnohem důležitější budou ty zápasy příští týden v předkole, a na ty se chceme připravit.

Bylo v zápase složité udržet ten těsný stav, když to byl tak vyrovnaný zápas?

Myslím, že ano. Důležité bylo, že to po dvou třetinách bylo 1:0 pro Hradec, a že nám soupeř neodskočil o dvě branky, což by bylo složitější dotahovat. Myslím, že za tu bojovnost jsme si to vyrovnání zasloužili.

V této sezóně jste nájezdy ještě nejeli. Chtěli jste si je ještě před play-off vyzkoušet? Vychytat výhru jen s jedním inkasovaným gólem, to vám musí určitě pomoct, ne?

Myslím, že takhle jsme úplně nepřemýšleli. Samozřejmě vím, že se letos ještě nejeli, ale to se asi nedá takhle říct. Určitě jsme do prodloužení nešli s tím, že jsme si řekli – pojďme to uhrát na nájezdy, pojďme si to vyzkoušet, ještě jsme to nejeli. Ale psychicky to určitě pomůže hodně, ale zase bych to nepřeceňoval. Vyzkoušeli jsme si je a víme, že jsme je nezapomněli jezdit. (úsměv) Uvidíme, jestli v play-off na nějaké narazíme nebo ne.

Předpokládám, že jste rád, že budete začínat doma?

Jsme rádi. Hrát doma je lepší než jet někam ven. Ale to play-off je tak nevyzpytatelný, že tam může porazit kdokoli kohokoli kdekoli, je to jiná soutěž. My se na to určitě dobře připravíme a jsme rádi, že budeme mít naše fanoušky v zádech.

Ve hře jsou jako soupeři Zlín, Sparta a Litvínov. Vím, že kalkulace v tuto chvíli nemají cenu, ale přeci jen – je někdo, koho byste radši?

Já asi ne. Mně je to upřímně jedno. Uvidíme, kdo na nás padne a podle toho nám trenéři určí taktiku a budeme se na ně připravovat.

Ze základní části zbývá už jediný zápas – v pátek doma proti Třinci. Jaký ten zápasu bude?

Budeme ho určitě chtít vyhrát. Chceme získat co nejvíce bodů po základní části, ještě pořád můžeme být sedmí. Navíc budeme chtít základní část zakončit výhrou.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.