BK MLADA BOLESLAV
5. 3. 2019 | Zdena Bobková

Jan Růžička: Za výhru jsme rádi, ale ty důležitější zápasy ještě přijdou

H r. K r á l o v é – Dramatický zápas předposledního 51. kola základní části extraligové sezóny 2018/2019 skončil po základní hrací době nerozhodně 1:1 a dospěl až do samostatných nájezdů. V nich vynikal boleslavský maskovaný muž, Jan Růžička (na fotce), který za svá záda pustil jediný ze sedmi hradeckých nájezdů a právem byl po zápase vyhlášen nejlepším hráčem hostujícího celku. „Důležité bylo, že nám Hradec neodskočil o dvě branky,“ vidí klíčový moment zápasu brankářská opora Bruslařů.

Honzo, zápas s Hradcem nakonec rozhodly až samostatné nájezdy. Jak jste ten zápas viděl?

Celkově si myslím, že to bylo hodně ubojované. Byl to už takový play-off hokej – hodně strkanic, oba týmy se hodně tlačily do brány. Myslím, že o tom bude play-off. Lidi tady v ČPP Aréně viděli celkem záživný hokej, sice padlo málo gólů, ale mohlo je to bavit.

Vypadalo to, že zápas proti Hradci jste odchytal s obrovským klidem. Jak jste se cítil?

Musím říct, že se mi chytalo dobře. Hradec hodně střílel, což mi pomohlo rychle se do toho zápasu dostat. Každopádně se mi dneska chytalo dobře, a asi to bylo i vidět.

Poslední dva zápasy jste zvládli velmi dobře – porazili jste Zlín, i silný Hradec. Jak se teď cítíte?

Cítíme se dobře, ladíme formu před play-off. V neděli jsme si zajistili předkolo a jsme za to moc rádi. To, že jsme vyhráli tady je sice pěkné, ale mnohem důležitější budou ty zápasy příští týden v předkole, a na ty se chceme připravit.

Bylo v zápase složité udržet ten těsný stav, když to byl tak vyrovnaný zápas?

Myslím, že ano. Důležité bylo, že to po dvou třetinách bylo 1:0 pro Hradec, a že nám soupeř neodskočil o dvě branky, což by bylo složitější dotahovat. Myslím, že za tu bojovnost jsme si to vyrovnání zasloužili.

V této sezóně jste nájezdy ještě nejeli. Chtěli jste si je ještě před play-off vyzkoušet? Vychytat výhru jen s jedním inkasovaným gólem, to vám musí určitě pomoct, ne?

Myslím, že takhle jsme úplně nepřemýšleli. Samozřejmě vím, že se letos ještě nejeli, ale to se asi nedá takhle říct. Určitě jsme do prodloužení nešli s tím, že jsme si řekli – pojďme to uhrát na nájezdy, pojďme si to vyzkoušet, ještě jsme to nejeli. Ale psychicky to určitě pomůže hodně, ale zase bych to nepřeceňoval. Vyzkoušeli jsme si je a víme, že jsme je nezapomněli jezdit. (úsměv) Uvidíme, jestli v play-off na nějaké narazíme nebo ne.

Předpokládám, že jste rád, že budete začínat doma?

Jsme rádi. Hrát doma je lepší než jet někam ven. Ale to play-off je tak nevyzpytatelný, že tam může porazit kdokoli kohokoli kdekoli, je to jiná soutěž. My se na to určitě dobře připravíme a jsme rádi, že budeme mít naše fanoušky v zádech.

Ve hře jsou jako soupeři Zlín, Sparta a Litvínov. Vím, že kalkulace v tuto chvíli nemají cenu, ale přeci jen – je někdo, koho byste radši?

Já asi ne. Mně je to upřímně jedno. Uvidíme, kdo na nás padne a podle toho nám trenéři určí taktiku a budeme se na ně připravovat.

Ze základní části zbývá už jediný zápas – v pátek doma proti Třinci. Jaký ten zápasu bude?

Budeme ho určitě chtít vyhrát. Chceme získat co nejvíce bodů po základní části, ještě pořád můžeme být sedmí. Navíc budeme chtít základní část zakončit výhrou.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.