BK MLADA BOLESLAV
4. 8. 2017 | Vojtěch Honzík, Jitka Čechová

Jan Růžička: Trochu nám trvalo, než jsme se rozjeli, ale pak to bylo naše

P l z e ň – Ještě to nebylo úplně ono a Bruslaři se rozjížděli spíš pomalu a postupně, nakonec si s Plzně přivezli vítězství 4:1. Budiž pozitivem, že se jim podařilo otočit průběh utkání, neboť indiáni šli do vedení jako první, a že se trefilo nadějné mládí i nové přírůstky v boleslavské kabině.

Honzo, máte za sebou první přípravný zápas. Jaký byl?

Myslím, že to bylo hodně unavené. Bylo strašné vedro, taky byl špatný led. Ale pro obě strany to bylo samozřejmě stejné. V první třetině jsme byli malinko pomalejší, trochu nám trvalo, než jsme rozjeli nohy. Ale od druhé třetiny jsme podle mě kontrolovali hru a zaslouženě vyhráli.

Plzeň v polovině zápasu střídala brankáře, vy jste chytal celých 60 minut. Bylo to tak v plánu?

Jojo, takhle jsme byli domluvení. Příště bude asi zase na řadě Brandon. (úsměv)

Vy už jste to trochu nakousl – bylo to napoprvé hodně těžké?

První zápasy jsou vždycky o něco větší fuška. A moc tomu nenahrává ani to počasí, co je venku. Ale jak už jsem říkal, bylo to pro obě strany stejné, takže se nikdo nemá nač vymlouvat.

Celkem slušně jste si zachytal, Plzeň vás solidně zaměstnávala…

Pro gólmana je určitě lepší, když na něj chodí víc střel, než aby tam jenom stál. A pak na něj šly tři těžké střely. Jsem rád, že jsem byl v tempu. Kluci to každopádně i velmi dobře odbránili a hodně mi tím pomohli.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

09.10.2020

Junioři proti Slavii

Junioři do svého rozpisu na poslední chvíli přidali jeden zápas. V neděli se od 13:30 představí na domácím ledě proti Slavii. I tento zápas se však bude muset odehrát bez diváků. Z utkání však nabídneme živý textový on-line přenos prostřednictvím serveru Onlajny.com a také souhrnný článek v dolní části tohoto webu.

09.10.2020

Nehraje se

Všechny zápasy mládeže a "A" týmu BK Mladá Boleslav budou od pondělí 12. minimálně do neděle 25. října přerušeny. Důvodem jsou epidemiologická nařízení vlády v rámci nouzového stavu.

05.10.2020

Odložený zápas

Zápas, který měli junioři odehrát v pátek 9. října v Havířově, byl odložen. Náhradní termín zveřejníme v rozpisu zápasů juniorů, jakmile bude znám. Úterní domácí zápas juniorů proti Hradci Králové zůstává beze změn a měl by být odehrán. Místo pátečního střetnutí s Havířovem se junioři představí v pátek 9. října v 16:30 na domácím ledě proti Jihlavě.

01.10.2020

B tým nadále nehraje

Byly odloženy i další dva zápasy mladoboleslavského B týmu. Nezahraje si tento víkend v Rakovníku ani ten následující doma proti Mělníku. Další zápas sehrají Bruslaři pravděpodobně až 18. října v Kolíně.

30.09.2020

Zápas dorostu odložen

Sobotní domácí zápas dorostu proti Kladnu byl odložen. Náhradní termín ještě nebyl stanoven. Čtvrteční termín zápasu proti Karlovým Varům zůstává v platnosti.

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.