BK MLADA BOLESLAV
30. 9. 2019 | Vojtěch Tůma, foto: Milan Podpěra

Jan Růžička: Když se daří, je jedno, kdo je v brance. Ale nebudu lhát, chytat jsem chtěl

P l z e ň – Už před začátkem sezony se z tábora Bruslařů znovu ozývala pochvalná slova na adresu obou brankářů. Gašper Krošelj chytal v úvodních pěti kolech výborně, spoluhráči se o něj mohli opřít. Jan Růžička si musel na šanci šanci počkat trochu déle, v podstatě ale pouze navázal na svého slovinského kolegu. V Plzni zlikvidoval šestatřicet střeleckých pokusů soupeře a na konci třetí třetiny se dokonce málem zapsal mezi střelce. Jak dvaadvacetiletý gólman zhodnotil svou premiéru v tomto extraligovém ročníku?

Honzo, pro vás to byl první start v této sezoně. Parádní zápas, co říkáte?

Určitě, máme tři body, což je nejdůležitější. Přiznám se, že čekání na příležitost pro mě bylo trochu dlouhé, měl jsem to v hlavě, takže jsem rád, že to mám úspěšně za sebou. Všichni jdeme za společným cílem, takže je jedno, jestli v brance stojím já nebo Gašper, ale nebudu lhát, chytat jsem chtěl.

Kdy jste se dozvěděl, že proti Plzni nastoupíte?

Trenéři mi to oznámili už v úterý, utkání jsem si chtěl především užít.

Co rozhodlo o výhře Bruslařů?

Konečně jsme dali první gól v přesilovce, což nás samozřejmě těší. Sice se jednalo o trochu náhodnou trefu, ale na to se nikdo neptá. Myslím si, že klíčová byla naše hra v oslabení, která jsme výborně odbránili. Klukům patří velký dík, zblokovali spoustu střel. Podle mě si zaslouženě odvážíme tři body.

Ve druhé třetině jste měl spoustu práce, domácí během ní vystřelili hned devatenáctkrát. Byla to pro vás krizová pasáž utkání?

Ano, hlavně na konci druhé třetiny nás Plzeň zatlačila a měla několik šancí. Naštěstí je neproměnili, několikrát mě trefili, a neodskočili nám tak na vyšší gólový rozdíl. Stav 1:1 jsme v kabině brali, pro mě to určitě byla nejtěžší část utkání.

U jediné inkasované branky se zdálo, že jste ztratil puk z dohledu. Co se tam přesně stalo?

Byla tam střela od modré čáry, přede mnou výborně stál Tomáš Mertl, který puk tečoval. Já ho úplně ztratil, jen jsem zaregistroval, že se všichni přesouvají na pravou stranu, kde stál osamocený Milan Gulaš, který už jen trefil prázdnou branku.

V poslední minutě jste se dokonce odhodlal ke střele na prázdnou branku …

Vedli jsme o dva góly, moc času už do konce zápasu nezbývalo. Snažím se hodně hrát s hokejkou, často vyjíždím pro puky, takže jsem si věřil. Chyběl asi metr a půl, tak třeba někdy příště. (směje se)

Boleslavští fanoušci sice dorazili až v průběhu první třetiny, ale během zápasu byli hodně slyšet. Co říkáte jejich podpoře?

Máte pravdu, byli slyšet. Fandili parádně, přijeli v hojném počtu, čehož si určitě vážíme, protože do Plzně to nemají úplně nejblíže. Doufám, že jsme jim udělali radost a zpříjemnili zpáteční cestu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.