BK MLADA BOLESLAV
30. 9. 2019 | Vojtěch Tůma, foto: Milan Podpěra

Jan Růžička: Když se daří, je jedno, kdo je v brance. Ale nebudu lhát, chytat jsem chtěl

P l z e ň – Už před začátkem sezony se z tábora Bruslařů znovu ozývala pochvalná slova na adresu obou brankářů. Gašper Krošelj chytal v úvodních pěti kolech výborně, spoluhráči se o něj mohli opřít. Jan Růžička si musel na šanci šanci počkat trochu déle, v podstatě ale pouze navázal na svého slovinského kolegu. V Plzni zlikvidoval šestatřicet střeleckých pokusů soupeře a na konci třetí třetiny se dokonce málem zapsal mezi střelce. Jak dvaadvacetiletý gólman zhodnotil svou premiéru v tomto extraligovém ročníku?

Honzo, pro vás to byl první start v této sezoně. Parádní zápas, co říkáte?

Určitě, máme tři body, což je nejdůležitější. Přiznám se, že čekání na příležitost pro mě bylo trochu dlouhé, měl jsem to v hlavě, takže jsem rád, že to mám úspěšně za sebou. Všichni jdeme za společným cílem, takže je jedno, jestli v brance stojím já nebo Gašper, ale nebudu lhát, chytat jsem chtěl.

Kdy jste se dozvěděl, že proti Plzni nastoupíte?

Trenéři mi to oznámili už v úterý, utkání jsem si chtěl především užít.

Co rozhodlo o výhře Bruslařů?

Konečně jsme dali první gól v přesilovce, což nás samozřejmě těší. Sice se jednalo o trochu náhodnou trefu, ale na to se nikdo neptá. Myslím si, že klíčová byla naše hra v oslabení, která jsme výborně odbránili. Klukům patří velký dík, zblokovali spoustu střel. Podle mě si zaslouženě odvážíme tři body.

Ve druhé třetině jste měl spoustu práce, domácí během ní vystřelili hned devatenáctkrát. Byla to pro vás krizová pasáž utkání?

Ano, hlavně na konci druhé třetiny nás Plzeň zatlačila a měla několik šancí. Naštěstí je neproměnili, několikrát mě trefili, a neodskočili nám tak na vyšší gólový rozdíl. Stav 1:1 jsme v kabině brali, pro mě to určitě byla nejtěžší část utkání.

U jediné inkasované branky se zdálo, že jste ztratil puk z dohledu. Co se tam přesně stalo?

Byla tam střela od modré čáry, přede mnou výborně stál Tomáš Mertl, který puk tečoval. Já ho úplně ztratil, jen jsem zaregistroval, že se všichni přesouvají na pravou stranu, kde stál osamocený Milan Gulaš, který už jen trefil prázdnou branku.

V poslední minutě jste se dokonce odhodlal ke střele na prázdnou branku …

Vedli jsme o dva góly, moc času už do konce zápasu nezbývalo. Snažím se hodně hrát s hokejkou, často vyjíždím pro puky, takže jsem si věřil. Chyběl asi metr a půl, tak třeba někdy příště. (směje se)

Boleslavští fanoušci sice dorazili až v průběhu první třetiny, ale během zápasu byli hodně slyšet. Co říkáte jejich podpoře?

Máte pravdu, byli slyšet. Fandili parádně, přijeli v hojném počtu, čehož si určitě vážíme, protože do Plzně to nemají úplně nejblíže. Doufám, že jsme jim udělali radost a zpříjemnili zpáteční cestu.

Děkujeme za rozhovor.

Související články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.