BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2020 | Adéla Kvapilová

Jan Růžička: Hráli jsme poprvé pohromadě. Nebyl to špatný zápas

L i b e r e c – Bruslařům se ani v druhém duelu letní soutěže nepodařilo bodovat. V Liberci tahali za kratší konec provazu a prohráli 0:2. Během první poloviny zápasu hájil svatyni Mladé Boleslavi odchovanec Jan Růžička. Ten do brány naskočil po několikaměsíční přestávce. Jak hodnotí výkon celého týmu a jak vnímá návrat zpět mezi spoluhráče se dozvíte v rozhovoru níže.

Honzo, po vynucené pauze jste se zase postavil mezi tři tyče. Jak dlouho jste nechytal?

Počítal jsem a bylo to asi deset měsíců, takže dlouhá doba.

Jaké to pro Vás bylo bez hokeje?

Já jsem úplně bez hokeje nebyl. Chodil jsem pořád s kluky do šatny, abych o hokej jako takový nepřišel. Samozřejmě led mi chyběl. Bylo úžasné vrátit se zpátky a konečně se postavit do brankoviště. Moc jsem si to užil. Vím, že si teď budu vážit o dost víc každé minuty na ledě.

Takže jste byl velice natěšený na zápas proti Tygrům?

Ohromně. Moc jsem se těšil. Když jsem se dozvěděl, že budu chytat, tak jsem se nemohl dočkat. Myslím si, že jsme odehráli celkem slušný zápas. Já osobně jsem si to užil.

S Radanem Lencem se určitě hecujete, on jako jediný Vás dokázal překonat. Co mu řeknete až se uvidíte?

Já se s ním asi nebudu bavit. (smích) Pogratuluji mu. Musím říct, že jsem čekal něco jiného a trochu jsem tam zaspal. Nečekal jsem, že to projde, a pak už jsem si nestihl dostatečně vyjet. Bohužel překvapil mě střelou mezi nohy. Nečekal jsem to, zasloužený gól pro něj.

Mladé Boleslavi se ve zdejší aréně dlouhodobě nedaří. Jak byste popsal tento souboj?

Řekl bych, že Liberec měl první třetinu mírnou převahu, pak se hra srovnala. Myslím si, že i my jsme měli nějaké šance. Bohužel pro nás, Kvaky (Petr Kváča, pozn. redakce) na druhé straně chytal výborně, podržel Liberec, a tak zaslouženě vyhráli.

Zatím jste odehráli dva zápasy. Napověděly něco o mančaftu Bruslařů?

Dvakrát jsme prohráli. Je to příprava jako každý rok. Sezóna může být úplně jiná. Na to, že jsme hráli poprvé pohromadě, tak jak by měla sestava vypadat, řekl bych, že zápas špatný nebyl. Samozřejmě je tam spousta věcí, ale na to je do začátku ligy dost času.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

17.06.2021

Mladí Bruslaři na kempu

Trenéři mládežnických národních týmů do 17 a do 20 let ohlásili soupisky hráčů, kteří se zúčastní letních přípravných kempů. Do mladší zmíněné kategorie se podívají Bruslaři Vojtěch Vochvest a Jiří Sypecký (22. června - 24. června 2021 ve Velkých Popovicích) a ve starší kategorii pak figurují jména Davida Moravce a Gabriela Szturce (27. června - 2. července 2021 ve Velkých Popovicích). Náhradníci jsou Oliver Šatný a Dominik Vacík.

10.06.2021

Rozlosování zápasů

V sekci mládeže nově naleznete rozlosování zápasů juniorů a dorostu, a to jak přípravných utkání, tak i mistrovských. Junioři se budou v základní části extraligy potkávat s týmy z celé republiky a také rakouským Salzburgem. Dorostenci pak budou, stejně jako minulý rok, působit v regionální divizi "Západ".

08.06.2021

Minsk vyřazen z CHL

S ohledem na nejnovější vývoj rozhodla Rada Champions Hockey League, že účast Běloruska v sezóně 2021/2022 je podle současného stavu spojena s příliš mnoha nepředvídatelnostmi pro všechny zúčastněné strany, a proto je divoká karta pro tamější mistrovský tým Junosť Minsk zrušena. Rada CHL zatím nerozhodla, jak s uvolněným místem naloží. Tato skutečnost se týká především třineckých Ocelářů, kteří měli Minsk ve skupině F.

21.05.2021

Bruslaři v Radiožurnálu

Český rozhlas spouští v pátek 21. května první čistě sportovní stanici u nás. Jmenuje se Radiožurnál Sport. Ta od 14 do 15 hodin odvysílá debatu k hokejovému mistrovství světa. Hosty budou sportovní manažer BK Mladá Boleslav Václav Nedorost a gólman Jan Růžička.

19.05.2021

Soupeři v Lize mistrů

BK Mladá Boleslav už zná své soupeře v základní skupině Ligy mistrů. Los Bruslařům určil skupinu B a v ní Lions Curych (Švýcarsko), IFK Helsinky (Finsko) a Frölunda Indians (Švédsko).

08.05.2021

Bruslaři na MS nejedou

Brankář Jan Růžička a útočníci Ondřej Najman a Pavel Kousal byli momentálně z národního týmu pro přípravu na mistrovství světa vyřazeni. Trenér českého výběru Filip Pešán nicméně avizoval, že je s hráči domluven, že v případě jakýchkoliv změn, mu budou Bruslaři opět k dispozici.