BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2020 | Adéla Kvapilová

Jan Růžička: Hráli jsme poprvé pohromadě. Nebyl to špatný zápas

L i b e r e c – Bruslařům se ani v druhém duelu letní soutěže nepodařilo bodovat. V Liberci tahali za kratší konec provazu a prohráli 0:2. Během první poloviny zápasu hájil svatyni Mladé Boleslavi odchovanec Jan Růžička. Ten do brány naskočil po několikaměsíční přestávce. Jak hodnotí výkon celého týmu a jak vnímá návrat zpět mezi spoluhráče se dozvíte v rozhovoru níže.

Honzo, po vynucené pauze jste se zase postavil mezi tři tyče. Jak dlouho jste nechytal?

Počítal jsem a bylo to asi deset měsíců, takže dlouhá doba.

Jaké to pro Vás bylo bez hokeje?

Já jsem úplně bez hokeje nebyl. Chodil jsem pořád s kluky do šatny, abych o hokej jako takový nepřišel. Samozřejmě led mi chyběl. Bylo úžasné vrátit se zpátky a konečně se postavit do brankoviště. Moc jsem si to užil. Vím, že si teď budu vážit o dost víc každé minuty na ledě.

Takže jste byl velice natěšený na zápas proti Tygrům?

Ohromně. Moc jsem se těšil. Když jsem se dozvěděl, že budu chytat, tak jsem se nemohl dočkat. Myslím si, že jsme odehráli celkem slušný zápas. Já osobně jsem si to užil.

S Radanem Lencem se určitě hecujete, on jako jediný Vás dokázal překonat. Co mu řeknete až se uvidíte?

Já se s ním asi nebudu bavit. (smích) Pogratuluji mu. Musím říct, že jsem čekal něco jiného a trochu jsem tam zaspal. Nečekal jsem, že to projde, a pak už jsem si nestihl dostatečně vyjet. Bohužel překvapil mě střelou mezi nohy. Nečekal jsem to, zasloužený gól pro něj.

Mladé Boleslavi se ve zdejší aréně dlouhodobě nedaří. Jak byste popsal tento souboj?

Řekl bych, že Liberec měl první třetinu mírnou převahu, pak se hra srovnala. Myslím si, že i my jsme měli nějaké šance. Bohužel pro nás, Kvaky (Petr Kváča, pozn. redakce) na druhé straně chytal výborně, podržel Liberec, a tak zaslouženě vyhráli.

Zatím jste odehráli dva zápasy. Napověděly něco o mančaftu Bruslařů?

Dvakrát jsme prohráli. Je to příprava jako každý rok. Sezóna může být úplně jiná. Na to, že jsme hráli poprvé pohromadě, tak jak by měla sestava vypadat, řekl bych, že zápas špatný nebyl. Samozřejmě je tam spousta věcí, ale na to je do začátku ligy dost času.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.