BK MLADA BOLESLAV
11. 8. 2020 | Adéla Kvapilová

Jan Růžička: Hráli jsme poprvé pohromadě. Nebyl to špatný zápas

L i b e r e c – Bruslařům se ani v druhém duelu letní soutěže nepodařilo bodovat. V Liberci tahali za kratší konec provazu a prohráli 0:2. Během první poloviny zápasu hájil svatyni Mladé Boleslavi odchovanec Jan Růžička. Ten do brány naskočil po několikaměsíční přestávce. Jak hodnotí výkon celého týmu a jak vnímá návrat zpět mezi spoluhráče se dozvíte v rozhovoru níže.

Honzo, po vynucené pauze jste se zase postavil mezi tři tyče. Jak dlouho jste nechytal?

Počítal jsem a bylo to asi deset měsíců, takže dlouhá doba.

Jaké to pro Vás bylo bez hokeje?

Já jsem úplně bez hokeje nebyl. Chodil jsem pořád s kluky do šatny, abych o hokej jako takový nepřišel. Samozřejmě led mi chyběl. Bylo úžasné vrátit se zpátky a konečně se postavit do brankoviště. Moc jsem si to užil. Vím, že si teď budu vážit o dost víc každé minuty na ledě.

Takže jste byl velice natěšený na zápas proti Tygrům?

Ohromně. Moc jsem se těšil. Když jsem se dozvěděl, že budu chytat, tak jsem se nemohl dočkat. Myslím si, že jsme odehráli celkem slušný zápas. Já osobně jsem si to užil.

S Radanem Lencem se určitě hecujete, on jako jediný Vás dokázal překonat. Co mu řeknete až se uvidíte?

Já se s ním asi nebudu bavit. (smích) Pogratuluji mu. Musím říct, že jsem čekal něco jiného a trochu jsem tam zaspal. Nečekal jsem, že to projde, a pak už jsem si nestihl dostatečně vyjet. Bohužel překvapil mě střelou mezi nohy. Nečekal jsem to, zasloužený gól pro něj.

Mladé Boleslavi se ve zdejší aréně dlouhodobě nedaří. Jak byste popsal tento souboj?

Řekl bych, že Liberec měl první třetinu mírnou převahu, pak se hra srovnala. Myslím si, že i my jsme měli nějaké šance. Bohužel pro nás, Kvaky (Petr Kváča, pozn. redakce) na druhé straně chytal výborně, podržel Liberec, a tak zaslouženě vyhráli.

Zatím jste odehráli dva zápasy. Napověděly něco o mančaftu Bruslařů?

Dvakrát jsme prohráli. Je to příprava jako každý rok. Sezóna může být úplně jiná. Na to, že jsme hráli poprvé pohromadě, tak jak by měla sestava vypadat, řekl bych, že zápas špatný nebyl. Samozřejmě je tam spousta věcí, ale na to je do začátku ligy dost času.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.