BK MLADA BOLESLAV
9. 12. 2016 | Vojtěch Drbohlav

Jan Hanzlík: Škoda ztraceného vedení. I za dva body jsme ale rádi

M l. B o l. – V polovině zápasu se zdálo, že půjde o jednoznačnou záležitost a Boleslavští pod novou trenérskou dvojicí získají první tři body. Jenže to by všechno bylo až příliš růžové. Olomouc dokázala během dvou minut snížit na 3:2 a do konce druhého dějství vyrovnat na 3:3. Zápas nakonec dospěl do prodloužení, v němž už se domácím podařilo Mladé Boleslavi rozhodnout. Nejen o zápase se rozhovořil kapitán mužstva Jan Hanzlík (na snímku).

Jana Hanzlík po utkání litoval ztraceného tříbrankového náskoku, o který Bruslaři přišli krátce po polovině zápasu. "Všichni hráli za stavu 3:0 dopředu, přestali jsme se soustředit na zabezpečenou obranu. Liga je velice vyrovnaná a pro soupeře stačí pět minut, aby vyrovnal na 3:3. Potom jsme se ještě klepali, aby to nebylo 3:4," nebral si servítky po zápase mladoboleslavský kapitán.

Bruslaři se ale z nepovedené prostřední třetiny oklepali a ve třetí třetině byli lepší. Mrzet však Středočechy mohlo to, že to nevyjádřili gólově. "Ve třetí třetině jsme měli ze hry víc než Olomouc, ale do žádné tutové šance jsme se bohužel nedostali. Hosté to zabetonovali tak, jak to umí."

Právě po asistenci Jana Hanzlíka na gól Martina Látala však Mladá Boleslav zvítězila v prodloužení. "Teď potřebujeme obzvlášť každý bod, zaplaťbánbůh za ten druhý," oddechl si po utkání mladoboleslavský kapitán.

Co čekat od brněnské Komety, na jejíž led Bruslaři zajíždějí v neděli? A jak vnímali hráči v kabině trenérskou změnu? Poslechněte si kompletní videorozhovor:

Související články

Aktuality

16.08.2019

Zohorna dal gól

Letní kemp českého národního týmu vyvrcholil dvěma modelovými utkáními s domovským týmem Jihlavy. V jednom z nich se gólově prosadil také boleslavský Radim Zohorna. Všichni tři Bruslaři (dále ještě David Cienciala a Pavel Kousal) se nyní vrací zpátky do Mladé Boleslavi, kde se od příštího týdne opět zapojí do přípravy Bruslařského klubu.

12.08.2019

Kousal na kemp

Z důvodů zdravotních potíží hradeckého Radovana Pavlíka byl na letní přípravný kemp českého národního týmu v Jihlavě povolán útočník BK Mladá Boleslav Pavel Kousal. Ten tak doplnil dvojici svých boleslavských spoluhráčů, Radima Zohorny a Davida Ciencialy.

31.07.2019

Dva Bruslaři na kemp

První mezistátní duely nové sezony čekají český národní tým tradičně až počátkem listopadu na finském turnaji Karjala, trenér Miloš Říha starší a členové jeho půjdou ale půjdou do akce už v polovině srpna. Podobně jako před rokem uskuteční letní přípravný kemp, který bude zaměřen na mladé hráče s potenciálem pro národní mužstvo - do prvního výběru reprezentačního kouče se vešli hned dva Bruslaři: útočníci Radim Zohorna a David Cienciala.

26.07.2019

Turnaj juniorů

Boleslavští junioři se v termínu od 16. do 18. srpna zúčastní turnaje, který pořádá HC Energie Karlovy Vary. Hrát se bude ve dvou skupinách, přičemž Bruslaři byli zařazeni do skupiny B, v rámci které se utkají postupně s Chomutovem a německým Kolínem nad Rýnem. V neděli 18. srpna se pak uskuteční závěrečné boje podle postavení týmů v turnajové tabulce.

25.07.2019

Nový rozpis juniorů

Na základě požadavků trenérů několika klubů, včetně toho boleslavského, které budou v příští sezóně působit v DHL Lize Akademií, došlo k novému rozlosování soutěže. Původní rozpis obsahoval nedostatky, navíc musely nějaké kluby často daleko cestovat. Nově byly vytvořeny tzv. územní dvojice, což usnadní, zejména moravským klubům, cestování. Rozpis na příští sezónu byl na webu aktualizován.

15.07.2019

Stříbro pro Mazancovou

Česká reprezentace žen skončila na mistrovství světa v inline hokeji v Barceloně na druhém místě, když ve finále podlehla USA 1:3. Tereza Mazancová během šampionátu nastoupila ke všem sedmi zápasům a vstřelila celkem 5 gólů. V národním dresu se představila i Kristýna Kaltounková, jež před lety v Boleslavi působila v žákovských kategoriích. Ta vstřelila o gól méně.