BK MLADA BOLESLAV
14. 1. 2009 | Lucie Mužíková

Jan Chábera: Měl jsem i hodně štěstí

P l z e ň - V předchozích třech střetnutích dokázal plzeňský gólman Málek boleslavské střelce eliminovat na nejnižší hrozbu, ale v posledním zápase na ledě Lasselsbergeru tomu bylo právě naopak. Mladá Boleslav si po dobře zládnutém utkání odváží tři body také proto, že Jan Chábera (na snímku) byl prostě neprůstřelný. Vlasák, Straka, Kracík ani nikdo další nedokázali na čtyřiadvacetiletého gólmana najít ten správný recept. "Jsem za tři body strašně rád a je to ještě příjemnější tím, že to bylo s nulou," přiznal Chábera.

Honzo, gratulace k předvedenému výkonu a třem bodům z venkovního ledu. Máte radost o to větší, že jste nepustil ani jeden puk za svá záda?

"Já jsem strašně rád, že se vyhrálo, protože v Plzni se mi moc dobře nechytá a navíc jsem tady po dlouhé době vůbec dochytal zápas. Je ještě lepší, že to bylo s nulou."

Čím si myslíte, že je zapřičiněný týmový prudký vzestup nahoru?

"Poslední dobou jsme začali hrát výborně odzadu, neděláme tolik chyb. Chodíme i do rychlých brejků a z nich nám to tam začalo padat. Dáváme branky, a proto vyhráváme."

Mezi vaše současné klenoty patří skvělá hra ve čtyřech a momentálně v oslabeních téměř neinkasujete.

"Popravdě si toho ani nevšímám, že zrovna v oslabeních nedostáváme branky. Ale jak říkám, přes přestávku jsme se zlepšili v obranném pásmu a teď nám to nese ovoce."

Soupeř vás zasypal sprškou střel a na vás si vylámaly zuby hokejové osobnosti jako Straka, Vlasák. Vychytat takové střelce určitě musí potěšit, že?

"Já se musím přiznat, že jsem tam měl i hodně štěstí a v dalších případech pak netrefili branku. Měl jsem to o to jednodušší."

Děkujeme za rozhovor!

Foto: hokejkv.cz / Marek Mikeš

Související články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.