BK MLADA BOLESLAV
9. 5. 2008 | Michal Miškovský

Jan Chábera: Mám delší volno než ostatní, proto už pomalu začínám něco dělat

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav už stihl před extraligovou sezonou posílit také na postu gólmana. Do Bruslařského klubu přestoupil Jan Chábera (na snímku). Nová tvář to však rozhodně není. Rodák z Jindřichova Hradce ve středočeském klubu několik utkání odchytal už loni a také proto si zvolil další angažmá ve středočeském klubu: “Se sportovním manažerem panem Šindelem jsme byli domluveni, že v případě postupu bych šel sem.“

Po čtyřech sezónách strávených na jihu Čech se čtyřiadvacetiletý gólman rozhodl pro přestup. “I když jsem tam byl doma, už jsem po té době cítil, že potřebuji změnu. Navíc i kvůli té pozici, v niž jsem byl za Edou Turkem (jedničkou Českých Budějovic – pozn. red.),“ potvrdil nutnost změny působiště.

Při výběru nového angažmá měl poměrně jasno. “Jelikož jsem v loňské sezoně dojížděl vypomáhat Boleslavi, s panem Šindelem (sportovním manažerem BK Mladá Boleslav – pozn. red.) jsme byli v kontaktu a prakticky i domluveni, že v případě postupu Boleslavských do extraligy bych šel sem,“ prozradil Jan Chábera. “Ale kdyby to nevyšlo, měl jsem i jiné nabídky a mohl jsem jít jinam,“ dodal.

Mladá Boleslav bude v nadcházejícím ročníku plnit roli nováčka O2 Extraligy. Jednu nováčkovskou sezonu už Jan Chábera zažil. Konkrétně v ročníku 2004/2005 v Českých Budějovicích. “Tehdy bylo super, že přišlo pár hráčů, kteří perfektně zapadli do mužstva a měli jsme ho dobře sestavený. V základní části jsme skončili osmí a v prvním kole play-off se nám podařilo vyřadit první Liberec. V semifinále jsme sice vypadli se Slavií, ale ta první sezona nám vyšla dobře,“ zavzpomínal.

Současně s Janem Cháberou posílili Bruslařský klub další čtyři hráči – Martin Štrba, Marek Posmyk, Roman Tomas a Vladislav Kubeš. “Já si myslím, že Boleslav rozhodně nebude outsider. Řekl bych, že se budeme pohybovat okolo desátého místa,“ soudí.

Momentálně si Jan Chábera může užívat volných dnů, avšak na hokej úplně nezapomíná. “Nesleduji každý zápas mistrovství světa, ale na ty pěkné se podívám. Třeba když hráli naši proti Rusům, nebo Kanada s USA,“ vyjmenoval atraktivní utkání základních skupin. “Navíc mám delší volno než ostatní kluci, proto už pomalu začínám něco dělat, abych pak nebyl z letní přípravy úplně hotový.“

Suchá příprava Mladé Boleslavi odstartuje 19. května. “Já s ní žádný problém nemám. Nejsem takový ten typ, že bych se “ulejval“. Loni jsem letní přípravu bohužel promarodil, takže doufám, že letos se na sezonu připravím dobře,“ uzavřel Jan Chábera.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.