BK MLADA BOLESLAV
9. 5. 2008 | Michal Miškovský

Jan Chábera: Mám delší volno než ostatní, proto už pomalu začínám něco dělat

M l. B o l. – BK Mladá Boleslav už stihl před extraligovou sezonou posílit také na postu gólmana. Do Bruslařského klubu přestoupil Jan Chábera (na snímku). Nová tvář to však rozhodně není. Rodák z Jindřichova Hradce ve středočeském klubu několik utkání odchytal už loni a také proto si zvolil další angažmá ve středočeském klubu: “Se sportovním manažerem panem Šindelem jsme byli domluveni, že v případě postupu bych šel sem.“

Po čtyřech sezónách strávených na jihu Čech se čtyřiadvacetiletý gólman rozhodl pro přestup. “I když jsem tam byl doma, už jsem po té době cítil, že potřebuji změnu. Navíc i kvůli té pozici, v niž jsem byl za Edou Turkem (jedničkou Českých Budějovic – pozn. red.),“ potvrdil nutnost změny působiště.

Při výběru nového angažmá měl poměrně jasno. “Jelikož jsem v loňské sezoně dojížděl vypomáhat Boleslavi, s panem Šindelem (sportovním manažerem BK Mladá Boleslav – pozn. red.) jsme byli v kontaktu a prakticky i domluveni, že v případě postupu Boleslavských do extraligy bych šel sem,“ prozradil Jan Chábera. “Ale kdyby to nevyšlo, měl jsem i jiné nabídky a mohl jsem jít jinam,“ dodal.

Mladá Boleslav bude v nadcházejícím ročníku plnit roli nováčka O2 Extraligy. Jednu nováčkovskou sezonu už Jan Chábera zažil. Konkrétně v ročníku 2004/2005 v Českých Budějovicích. “Tehdy bylo super, že přišlo pár hráčů, kteří perfektně zapadli do mužstva a měli jsme ho dobře sestavený. V základní části jsme skončili osmí a v prvním kole play-off se nám podařilo vyřadit první Liberec. V semifinále jsme sice vypadli se Slavií, ale ta první sezona nám vyšla dobře,“ zavzpomínal.

Současně s Janem Cháberou posílili Bruslařský klub další čtyři hráči – Martin Štrba, Marek Posmyk, Roman Tomas a Vladislav Kubeš. “Já si myslím, že Boleslav rozhodně nebude outsider. Řekl bych, že se budeme pohybovat okolo desátého místa,“ soudí.

Momentálně si Jan Chábera může užívat volných dnů, avšak na hokej úplně nezapomíná. “Nesleduji každý zápas mistrovství světa, ale na ty pěkné se podívám. Třeba když hráli naši proti Rusům, nebo Kanada s USA,“ vyjmenoval atraktivní utkání základních skupin. “Navíc mám delší volno než ostatní kluci, proto už pomalu začínám něco dělat, abych pak nebyl z letní přípravy úplně hotový.“

Suchá příprava Mladé Boleslavi odstartuje 19. května. “Já s ní žádný problém nemám. Nejsem takový ten typ, že bych se “ulejval“. Loni jsem letní přípravu bohužel promarodil, takže doufám, že letos se na sezonu připravím dobře,“ uzavřel Jan Chábera.

Další články

Aktuality

21.10.2018

Nalezena pánská brašna

Na utkání BK Mladá Boleslav - Mountfield HK byla nalezena pánská taška. Pro její navrácení volejte prosím 724 620 048.

18.10.2018

Vytížení pro Kurku

Obránce Jiří Kurka může v rámci střídavých startů nastupovat v Chance lize za Benátky nad Jizerou. Kurka v této sezóně nastoupil osmkrát za boleslavský A-tým. Na ledě strávil v průměru přesně 11 a půl minuty.

15.10.2018

Patera v Hokej den poté

Jeden z nových trenérů BK Mladá Boleslav Pavel Patera bude dnes hostem pořadu České televize Hokej den poté. Nezapomeňte si tedy naladit kanál ČT Sport a to přesně v 15:15. Záznam pořadu je k dispozici na webu České televize. Boleslavská pasáž začíná v čase 16:38.

12.10.2018

S Pardubicemi na ČT

Utkání 20. kola, které Bruslaři odehrají v neděli 18. listopadu na ledě Pardubic, bude vysílat Česká televize. Začátek zápasu je proto posunut z původních 17 hodin na 17:20.

12.10.2018

Vegas povolalo Hyku

Tomáš Hyka si připsal jedenáctý start v NHL za Vegas Golden Knights. Proti Pittsburghu strávil na ledě necelých třináct minut, zaznamenal tři střely na bránu a jeden mínusový bod.

08.10.2018

Hyka začal dobře

Výborný start do nové sezony AHL měl Tomáš Hyka. Odchovanec Mladé Boleslavi nasbíral ve dvou duelech tři nahrávky a vede žebříček produktivity týmu Chicago Wolves, který je farmou Vegas Golden Knights. Hyka je aktuálně nejproduktivnějším českým hráčem ve farmářské soutěži.