BK MLADA BOLESLAV
12. 5. 2020 | Vojtěch Tůma

Jakub Strnad: Herní styl Boleslavi by mi měl vyhovovat

M l. B o l. – Začátek května se v hokejovém prostředí každoročně nese v duchu představování nových posil. V rozhovoru pro náš web se jako první rozpovídal Jakub Strnad, který dal po dlouhé době sbohem mateřskému Kladnu, kde v posledních třech sezonách plnil roli kapitána. „Jedná se o velice pracovitého útočníka se skvělým bruslením, o hráče v ideálním hokejovém věku. Věříme, že svým přístupem a bojovností bude velice platným článkem týmu, a že svoje výkony posune na další úroveň,“ uvedl již bývalý sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata.

Jakube, jak se zrodil váš přestup k Bruslařům?

O zájmu Mladé Boleslavi jsem věděl už delší dobu, jednal se mnou Radim Vrbata. První oťukávání proběhlo už před minulou sezonou, ale ještě jsem měl smlouvu na Kladně. Během sezony jsme zůstali s lidmi z Boleslavi v kontaktu, ale domluvili jsme se až poté, co se s Kladnem sestoupilo.

Proč padla volba právě na Mladou Boleslav?

Především kvůli hernímu stylu, kterým se Boleslav prezentuje a který by mi měl sedět. Hodně si zde zakládají na bruslení, což mi vyhovuje. Už v minulé sezoně jsem Boleslav vnímal jako hodně nepříjemného soupeře. Je tu spoustu mladých kluků, kteří hrají celoplošný hokej. Doufám, že do týmu dobře zapadnu a bude se nám dařit.

Pokud pomineme různá hostování a střídavé starty, mezi dospělými jste doposud nastupoval jen za Kladno. Necítil jste už potřebu změny?

Ano, také to hrálo roli. Na Kladně už jsem byl hodně dlouho. Hokejová kariéra je poměrně krátká, letí to opravdu rychle. Především jsem ale chtěl i nadále nastupovat v extralize, to pro mě byla priorita. Když se s Kladnem spadlo a přišla nabídka z Mladé Boleslavi, měl jsem jasno.

Jak se těšíte na působení pod Pavlem Paterou, kladenskou legendou?

Pavel Patera mě trénoval už ve dvou sezonách na Kladně. Známe se a oba víme, co od toho druhého očekávat. I jeho přítomnost hrála v mém příchodu určitou roli, takže se těším.

Jak byste se charakterizoval jako hráč? Co od vás mohou boleslavští fanoušci čekat?

Myslím si, že hraju poctivý hokej a jsem bojovník, který si zakládá především na rychlosti bruslení.

S jakými cíli do Mladé Boleslavi přicházíte?

Klub má ty nejvyšší ambice, a pokud se nepletu, tak Boleslav titul ještě nezískala. Určitě bych si chtěl zahrát play-off, postoupit co nejdál a udělat nějaký úspěch. To by bylo skvělé.

Jak to máte vymyšlené s bydlením? Usadíte se v Mladé Boleslavi, nebo budete dojíždět?

Během letní přípravy budu každý den dojíždět, ale cestovat celou sezonu tam a zpátky se nedá. To by mě semlelo. Plánuji si v Boleslavi zařídit nějaké bydlení. Až začneme trénovat na ledě, budu tu zůstávat.

Znáte se s někým z týmu, nebo jste přišel do úplně nového prostředí?

Trochu se znám pouze s Davidem Bernadem, společně jsme reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v inline hokeji. Jinak ale nikoho neznám.

Bruslaři mají poměrně mladý tým, vy budete patřit ke zkušenějším hráčům. Na Kladně jste zastával funkci kapitána, jste připraven se ujmout role jednoho z lídrů kabiny i v Boleslavi?

To si zatím netroufnu říct. Jedná se o mé první angažmá mimo Kladno. Jsem tu nový, takže na začátku se budu se vším seznamovat a situaci spíše pozorovat. Hlavně chci co nejrychleji zapadnout do kabiny. Pozici lídrů zatím přenechám ostatním klukům, kteří už v Boleslavi působí delší dobu. Postupem času se třeba přidám, uvidíme.

Sezona vám skončila už na začátku března. Jak jste se od té doby udržoval v kondici?

Zhruba na týden jsem si dal úplné volno, ale pak jsem se začal znovu nějak postupně hýbat. Hodně jezdím na kole a využíval jsem také posilovnu, kterou mám doma. Zároveň jsem pomáhal rodičům, kteří mají zahradnickou firmu. Dá se říct, že jsem karanténu moc nepocítil a fungoval v normálním režimu.

V pondělí jste odstartovali letní přípravu. Čemu jste se věnovali? A jak se cítíte?

První týden je vždy takový rozjezdový a opatrnější. Všichni se snaží do toho zase pomalu dostat. Nejdůležitější je, aby se hlavně nikdo nezranil. Ale počítám s tím, že tento týden už bude ostřejší. Máme připravený plán, místo tří skupin budeme trénovat jen ve dvou partách. Já osobně se cítím perfektně. Zatím bojuju hlavně s každodenním cestováním, ale na to si snad postupně zvyknu.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

11.08.2022

Stříteský u Bruslařů

Do probíhající přípravy BK Mladá Boleslav se zapojil obránce Matěj Stříteský. Ten je ze svého působení u Bruslařů v letech 2014 až 2017 stále kmenovým hráčem Středočechů a s klubem se dohodl na možnosti trénovat a připravovat se s týmem. S největší pravděpodobností jej uvidíte i v některých přípravných zápasech.

29.07.2022

Moravec na MS U20

Osmnáctiletý obránce David Moravec byl nominován do české reprezentace na odložené mistrovství světa do 2O let, které se koná od 9. do 20. srpna v kanadském Edmontonu. Jedná se o náhradu za zrušený prosincový šampionát.

Držíme palce nejen Davidu Moravcovi, ale i národnímu týmu!

28.07.2022

Vochvest s U18 v Kanadě

Mladoboleslavský obránce Vojtěch Vochvest bude reprezentovat Českou republiku na Hlinka Gretzky Cupu, který v tomto roce hostí kanadský Red Deer. Prestižní turnaj hokejistů do 18 let proběhne od neděle 31. července do 7. srpna 2022.

Gratulujeme a držíme palce!

17.06.2022

Změny v rozlosování

Hned dva listopadové zápasy Bruslařů se dočkaly změny. Utkání 19. kola s Vítkovicemi se neodehraje 6. listopadu, nýbrž až v úterý 17. ledna a to od 17:30. Ve dvou zápasech s Karlovými Vary poté došlo k výměně pořadatelství. Bruslaři tak budou hrát doma 7. října namísto 20. listopadu.

11.05.2022

Jánošík na MS

Trojici Lunter, Lantoši, Regenda doplní dodatečně ještě obránce BK Mladá Boleslav Adam Jánošík. Slováci jej na soupisku pro Mistrovství světa ve Finsku 2022 dopsali těsně před odletem kvůli zranění Martina Gernáta. Jánošík se naštěstí rychle zvládl vyléčit z onemocnění covid-19 a může se tak k týmu na poslední chvíli vrátit.

09.05.2022

Slovenští hráči na MS

Hned trojice mladoboleslavských hráčů se dostala do slovenského výběru Craiga Ramsayho, který míří na Mistrovství světa ve Finsku. Mária Luntera doplní i dva nováčci v řadách Bruslařů – Pavol Regenda a Róbert Lantoši. Přejeme hodně štěstí!