BK MLADA BOLESLAV
12. 5. 2020 | Vojtěch Tůma

Jakub Strnad: Herní styl Boleslavi by mi měl vyhovovat

M l. B o l. – Začátek května se v hokejovém prostředí každoročně nese v duchu představování nových posil. V rozhovoru pro náš web se jako první rozpovídal Jakub Strnad, který dal po dlouhé době sbohem mateřskému Kladnu, kde v posledních třech sezonách plnil roli kapitána. „Jedná se o velice pracovitého útočníka se skvělým bruslením, o hráče v ideálním hokejovém věku. Věříme, že svým přístupem a bojovností bude velice platným článkem týmu, a že svoje výkony posune na další úroveň,“ uvedl již bývalý sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata.

Jakube, jak se zrodil váš přestup k Bruslařům?

O zájmu Mladé Boleslavi jsem věděl už delší dobu, jednal se mnou Radim Vrbata. První oťukávání proběhlo už před minulou sezonou, ale ještě jsem měl smlouvu na Kladně. Během sezony jsme zůstali s lidmi z Boleslavi v kontaktu, ale domluvili jsme se až poté, co se s Kladnem sestoupilo.

Proč padla volba právě na Mladou Boleslav?

Především kvůli hernímu stylu, kterým se Boleslav prezentuje a který by mi měl sedět. Hodně si zde zakládají na bruslení, což mi vyhovuje. Už v minulé sezoně jsem Boleslav vnímal jako hodně nepříjemného soupeře. Je tu spoustu mladých kluků, kteří hrají celoplošný hokej. Doufám, že do týmu dobře zapadnu a bude se nám dařit.

Pokud pomineme různá hostování a střídavé starty, mezi dospělými jste doposud nastupoval jen za Kladno. Necítil jste už potřebu změny?

Ano, také to hrálo roli. Na Kladně už jsem byl hodně dlouho. Hokejová kariéra je poměrně krátká, letí to opravdu rychle. Především jsem ale chtěl i nadále nastupovat v extralize, to pro mě byla priorita. Když se s Kladnem spadlo a přišla nabídka z Mladé Boleslavi, měl jsem jasno.

Jak se těšíte na působení pod Pavlem Paterou, kladenskou legendou?

Pavel Patera mě trénoval už ve dvou sezonách na Kladně. Známe se a oba víme, co od toho druhého očekávat. I jeho přítomnost hrála v mém příchodu určitou roli, takže se těším.

Jak byste se charakterizoval jako hráč? Co od vás mohou boleslavští fanoušci čekat?

Myslím si, že hraju poctivý hokej a jsem bojovník, který si zakládá především na rychlosti bruslení.

S jakými cíli do Mladé Boleslavi přicházíte?

Klub má ty nejvyšší ambice, a pokud se nepletu, tak Boleslav titul ještě nezískala. Určitě bych si chtěl zahrát play-off, postoupit co nejdál a udělat nějaký úspěch. To by bylo skvělé.

Jak to máte vymyšlené s bydlením? Usadíte se v Mladé Boleslavi, nebo budete dojíždět?

Během letní přípravy budu každý den dojíždět, ale cestovat celou sezonu tam a zpátky se nedá. To by mě semlelo. Plánuji si v Boleslavi zařídit nějaké bydlení. Až začneme trénovat na ledě, budu tu zůstávat.

Znáte se s někým z týmu, nebo jste přišel do úplně nového prostředí?

Trochu se znám pouze s Davidem Bernadem, společně jsme reprezentovali Českou republiku na mistrovství světa v inline hokeji. Jinak ale nikoho neznám.

Bruslaři mají poměrně mladý tým, vy budete patřit ke zkušenějším hráčům. Na Kladně jste zastával funkci kapitána, jste připraven se ujmout role jednoho z lídrů kabiny i v Boleslavi?

To si zatím netroufnu říct. Jedná se o mé první angažmá mimo Kladno. Jsem tu nový, takže na začátku se budu se vším seznamovat a situaci spíše pozorovat. Hlavně chci co nejrychleji zapadnout do kabiny. Pozici lídrů zatím přenechám ostatním klukům, kteří už v Boleslavi působí delší dobu. Postupem času se třeba přidám, uvidíme.

Sezona vám skončila už na začátku března. Jak jste se od té doby udržoval v kondici?

Zhruba na týden jsem si dal úplné volno, ale pak jsem se začal znovu nějak postupně hýbat. Hodně jezdím na kole a využíval jsem také posilovnu, kterou mám doma. Zároveň jsem pomáhal rodičům, kteří mají zahradnickou firmu. Dá se říct, že jsem karanténu moc nepocítil a fungoval v normálním režimu.

V pondělí jste odstartovali letní přípravu. Čemu jste se věnovali? A jak se cítíte?

První týden je vždy takový rozjezdový a opatrnější. Všichni se snaží do toho zase pomalu dostat. Nejdůležitější je, aby se hlavně nikdo nezranil. Ale počítám s tím, že tento týden už bude ostřejší. Máme připravený plán, místo tří skupin budeme trénovat jen ve dvou partách. Já osobně se cítím perfektně. Zatím bojuju hlavně s každodenním cestováním, ale na to si snad postupně zvyknu.

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.