BK MLADA BOLESLAV
30. 4. 2008 | Jitka Čechová

Jakub Šindel: Neúčast v baráži mě mrzí, postup je obrovský úspěch

M l. B o l. - Jakuba Šindela (na snímku) netřeba nijak sáhodlouze představovat, každý boleslavský fanoušek jej dobře zná již ze sezony 2006/2007, kdy podobně jako v té právě uplynulé pomáhal Středočechům ve vyřazovacích bojích. Dvaadvacetiletý útočník v nich naskočil do jedenácti zápasů, během nichž si připsal ne nedůležitých pět branek a dvě asistence. "Boleslav udělala velký krok kupředu a já jsem rád, že jsem u toho mohl alespoň částečně být," říká s úsměvem.

Jakub Šindel za sebou má, jak sám přiznává, poměrně náročnou sezonu. "Bylo toho hodně," kýve hlavou kmenový hráč Plzně, která se ani v uplynulém ročníku nedokázala probojovat do extraligové play-off. "Co se týče Plzně, tak podle mě jsme měli navíc. Nicméně nestalo se," dodává nevesele. "Při pohledu do plzeňské budoucnosti rozhodne hlavně čas, dobrá příprava a také to, kdo u týmu zůstane," hodnotí šance.

Vzpomínky a myšlenky na Mladou Boleslav jsou v tomto případě asi veselejší. "Co se týče Mladé Boleslavi, tak postup do extraligy je pochopitelně velký úspěch a já jsem moc rád, že se to konečně povedlo," usmívá se.

"Byli jsme předběžně domluvení, že Boleslavi vypomůžu, ale před play-off se od toho upustilo," komentuje Jakub Šindel situaci před vyřazovacími boji. "Nechtěl jsem moc zasahovat do toho očividně dobře šlapajícího týmu, který bez větších potíží vyhrával, takže to zůstávalo pouze v rámci případné nutnosti pomoct."

Dvaadvacetiletý útočník tedy do bojů Mladé Boleslavi vůbec zasáhnout nemusel. "Pak ale těsně před play-off potom přišla nějaká zranění a Miky (pozn. red.: Milan Mikulík) byl v Budějovicích," pokračuje ve svém vyprávění. "Takže jsem nakonec kývl, že nastoupím."

Boleslavští zvládli play-off pro Jakuba Šindela až příliš rychle a ten tak nestačil nasbírat nezbytných 15 startů pro to, aby mohl za Boleslav naskočit také v baráži. "Určitě mě to mrzí, ale nic s tím nenadělám," krčí sympatický útočník rameny. "Možná i kvůli tomu loňsku, kdy jsme s Ústím vypadli už v semifinále, bych hrál moc rád, protože určitý pocit satisfakce tam byl i z mojí strany. Ale co naplat, je dobře, že to Boleslavi vyšlo," říká spokojeně.

A jak vidí současný plzeňský útočník svou vlastní budoucnost a neuvažuje třeba i o Mladé Boleslavi? "Tak to asi ne... V Plzni mám ještě rok platnou smlouvu a jestli někam dřív nebo později odejdu, tak to asi nebude u nás v lize," naznačuje lišácky. "Moc mě láká zahraničí, třeba i zámoří. Ale uvidíme, jak to bude vypadat."

Další články

Aktuality

04.01.2021

Růžička na ČT

Brankář Bruslařů Jan Růžička bude hostem pořadu ČT Sport Hokej den poté a to v pondělí 4. ledna od 18:40.

04.01.2021

Konec hostování

Nedělním zápasem se Zlínem se s námi rozloučil obránce Conor Allen, kterému tímto uplynulo měsíční hostování z Českých Budějovic. Děkujeme za všechnu pomoc a odvedenou práci a přejeme hodně štěstí!

03.01.2021

Kemp osmnáctek

V nominaci hráčů reprezentace České republiky do 18 let na přípravný kemp, který se uskuteční ve dnech 10.-15. ledna 2021 ve Vyškově, figurují také boleslavští Sebastian Jasečko, David Moravec a Gabriel Szturc.

20.12.2020

Zbořil v Moskvě úspěšný

Útočník Bruslařů Adam Zbořil si na moskevském Channel One Cupu počínal velmi úspěšně. Nastoupil ve dvou zápasech (proti Finsku a Švédsku) a v nich si připsal 3 kanadské body za tři asistence. Během vánočních svátků se určitě těšte na rozhovor!

17.12.2020

Zbořil má asistenci

V prvním utkání národního týmu na Channel One Cupu v Moskvě Češi bohužel prohráli s Finskem 3:4. Malé osobní plus si ale připisuje debutant v českém dresu a zároveň hráč BK Mladá Boleslav Adam Zbořil, který u prostředního z našich tří gólů asistoval.

15.12.2020

S Budějovicemi v ČT

Utkání 22. prosince mezi BK Mladá Boleslav - Madeta Motor České Budějovice má ve svém vysílacím programu ČT Sport. Živý přenos startuje v 17:20.