BK MLADA BOLESLAV
30. 4. 2008 | Jitka Čechová

Jakub Šindel: Neúčast v baráži mě mrzí, postup je obrovský úspěch

M l. B o l. - Jakuba Šindela (na snímku) netřeba nijak sáhodlouze představovat, každý boleslavský fanoušek jej dobře zná již ze sezony 2006/2007, kdy podobně jako v té právě uplynulé pomáhal Středočechům ve vyřazovacích bojích. Dvaadvacetiletý útočník v nich naskočil do jedenácti zápasů, během nichž si připsal ne nedůležitých pět branek a dvě asistence. "Boleslav udělala velký krok kupředu a já jsem rád, že jsem u toho mohl alespoň částečně být," říká s úsměvem.

Jakub Šindel za sebou má, jak sám přiznává, poměrně náročnou sezonu. "Bylo toho hodně," kýve hlavou kmenový hráč Plzně, která se ani v uplynulém ročníku nedokázala probojovat do extraligové play-off. "Co se týče Plzně, tak podle mě jsme měli navíc. Nicméně nestalo se," dodává nevesele. "Při pohledu do plzeňské budoucnosti rozhodne hlavně čas, dobrá příprava a také to, kdo u týmu zůstane," hodnotí šance.

Vzpomínky a myšlenky na Mladou Boleslav jsou v tomto případě asi veselejší. "Co se týče Mladé Boleslavi, tak postup do extraligy je pochopitelně velký úspěch a já jsem moc rád, že se to konečně povedlo," usmívá se.

"Byli jsme předběžně domluvení, že Boleslavi vypomůžu, ale před play-off se od toho upustilo," komentuje Jakub Šindel situaci před vyřazovacími boji. "Nechtěl jsem moc zasahovat do toho očividně dobře šlapajícího týmu, který bez větších potíží vyhrával, takže to zůstávalo pouze v rámci případné nutnosti pomoct."

Dvaadvacetiletý útočník tedy do bojů Mladé Boleslavi vůbec zasáhnout nemusel. "Pak ale těsně před play-off potom přišla nějaká zranění a Miky (pozn. red.: Milan Mikulík) byl v Budějovicích," pokračuje ve svém vyprávění. "Takže jsem nakonec kývl, že nastoupím."

Boleslavští zvládli play-off pro Jakuba Šindela až příliš rychle a ten tak nestačil nasbírat nezbytných 15 startů pro to, aby mohl za Boleslav naskočit také v baráži. "Určitě mě to mrzí, ale nic s tím nenadělám," krčí sympatický útočník rameny. "Možná i kvůli tomu loňsku, kdy jsme s Ústím vypadli už v semifinále, bych hrál moc rád, protože určitý pocit satisfakce tam byl i z mojí strany. Ale co naplat, je dobře, že to Boleslavi vyšlo," říká spokojeně.

A jak vidí současný plzeňský útočník svou vlastní budoucnost a neuvažuje třeba i o Mladé Boleslavi? "Tak to asi ne... V Plzni mám ještě rok platnou smlouvu a jestli někam dřív nebo později odejdu, tak to asi nebude u nás v lize," naznačuje lišácky. "Moc mě láká zahraničí, třeba i zámoří. Ale uvidíme, jak to bude vypadat."

Další články

Aktuality

25.09.2020

Změna

Změna v rozpisu zápasů čeká také žáky 7. a 9. třídy. Ti měli v sobotu odehrát zápasy na ledě Liberce, ty byly ale odloženy. Náhradní termín ještě nebyl stanoven.

25.09.2020

Junioři nehrají

Oba víkendové zápasy juniorů (proti Třinci a Havířovu) byly odloženy. Náhradní termíny prozatím nebyly stanoveny.

24.09.2020

Se Spartou na ČT

Zápas v neděli 27. září mezi BK Mladá Boleslav - HC Sparta Praha bude od 17:20 vysílat ČT Sport.

23.09.2020

Zápas B týmu odložen

Utkání mladoboleslavského B týmu proti Vlašimi, které se mělo hrát ve ŠKOENERGO aréně v sobotu 26. září od 17:30 hodin, bylo odloženo na neurčito.

23.09.2020

Zápas dorostu odložen

Utkání dorostu mezi Mladou Boleslaví a Libercem, které se mělo uskutečnit ve ŠKOENERGO aréně ve čtvrtek 24. září od 18 hodin, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven

21.09.2020

Bruslaři hosty debaty

Radim Vrbata a Václav Nedorost přijali pozvání sportovního redaktora Pavla Petra a usednou jako hosté do pořadu Za zrcadlem. V úterý 22. září od 18 hodin v Zrcadlovém sále zámku Kosmonosy. Vstupné je dobrovolné formou tomboly, ve které budou i suvenýry BK Mladá Boleslav. Roušky je nutné mít s sebou.