BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2018 | Michal Konvalina

Jakub Orsava: Potřebovali jsme vyhrát doma, máme co dohánět

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté si na státní svátek 28. září mohli poprvé užít pozápasovou děkovačku s domácími fanoušky. Na výhru v Brně Bruslaři navázali ubojovaným vítězstvím 3:1 nad pražskou Spartou. „Bylo to hodně vyrovnané, rozhodovaly detaily,“ hodnotil po zápase střelec druhého, a tedy vítězného gólu Jakub Orsava.

Proti Litvínovu ani Vítkovicím to Bruslařům nevyšlo, až napotřetí doma uspěli. „První dva domácí zápasy jsme nezvládli. Dneska jsme moc chtěli a získali jsme tři body,“ vracel se ještě Orsava k předchozím domácím nezdarům.

Bojovalo se o každý metr ledu a Bruslaři nakonec uspěli i díky zlepšené hře směrem dozadu, vždyť v posledních dvou zápasech obdrželi jen jedinou branku. „Na obranu se v současném hokeji hodně dbá a my se na ni musíme soustředit, tím spíš, že nám nevyšel začátek.“ Velikou zásluhu na pevnější defenzivě má i slovinský gólman Gašper Krošelj, jehož domácí útočník nezapomněl pochválit: „Samozřejmě je to veledůležitý faktor. Opravdu nás podržel, hlavně při tlaku sparťanů v závěru.“

Podle jeho slov se mladoboleslavští hokejisté musí soustředit sami na sebe a nesmí se ohlížet na to, kdo proti nim hraje To platilo i pro zápas s Pražany. Ty od léta vede německý trenér Uwe Krupp a jeho angažmá je hodně sledované. „Podle toho, jak budeme hrát my, bude hrát i soupeř. Když jim vnutíme svoji hru, budeme sbírat body,“ uzavřel Jakub Orsava. Celý rozhovor si můžete pustit v následujícím videu.


Kompletní rozhovor s Jakubem Orsavou na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

18.03.2019

Výjezdy do Liberce

Boleslavská smečka pořádá ve středu 20. března i ve čtvrtek 21. března výjezdy na první dva čtvrtfinálové zápasy na ledě Liberce. Odjezd autobusu je v obou případech naplánován na 17:20. Cena výjezdu je 400 Kč (včetně vstupenky za 310 Kč). Boleslavská smečka nabízí zajištění vstupenek i pro fanoušky, kteří plánují vyrazit autem. Takoví z vás pište do soukromých zpráv Boleslavská Smečka. Přihláška na středu je tady. Přihláška na čtvrtek je potom zde.

17.03.2019

Stížnosti zamítnuty

Obě Zlínem požadovaná šetření zákroků Michala Vondrky a Pavola Skalického byla předsedou Disciplinární komise zamítnuta coby bezpředmětná.

15.03.2019

Dorostu skončila sezona

Mladoboleslavským dorostencům skončila sezóna poté, co nezvládli z dvojzápasu s Českými Budějovicemi získat potřebný počet bodů, zatímco jejich jihlavský sok porazil Žďár a díky lepším vzájemným zápasům s Boleslaví postupuje dále Jihlava, zatímco Bruslařům skončila sezóna. "Já musím celé mužstvo pochválit a dát jim velký dík nejen za tento zápas, ale za celou sezónu. Protože to možná byl už poslední zápas sezóny a když Jihlava udělá čtyři body, tak končíme. Velký dík patří kolegovi Láďovi Kolnerovi, samozřejmě i vedoucímu Tomáši Rajglovi, který pro nás také udělal spoustu práce. A na závěr panu Borisovi Žabkovi, který nám pomáhal celou sezónu s beky," řekl hlavní trenér dorostu Jiří Zörkler.

09.03.2019

Linka H bude posílena

BK Mladá Boleslav se vám ve spolupráci s Dopravním podnikem Mladá Boleslav pokusí i s ohledem na pozdní začátky zápasů předkola usnadnit cestu domů. 10 minut po skončení obou utkání pojede ze zastávky "Zimní stadion" již tradiční linka H, která bude navýšena na tři autobusy MHD.

08.03.2019

R. Haas chytal SM-Liigu

Devatenáctiletý brankář Radek Haas, syn mladoboleslavského trenéra gólmanů, má za sebou významnou premiéru. Odchytal svůj první zápas ve finské SM-Liize, a to za tým Pori. V zápase proti celku Sport Vaasa ale Haasův celek prohrál těsně 3:4.

08.03.2019

Začátky zápasů v 19:00

Na klub dorazila oficiální zpráva od BPA - první dva domácí zápasy Bruslařů v předkole (tj. v pondělí 11. března a v úterý 12. března) odstartují v 19 hodin. Tento čas určili po dohodě televizní vysílatelé. BK Mladá Boleslav bude v pondělí vysílat O2 TV a v úterý Česká televize.