BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2018 | Michal Konvalina

Jakub Orsava: Potřebovali jsme vyhrát doma, máme co dohánět

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté si na státní svátek 28. září mohli poprvé užít pozápasovou děkovačku s domácími fanoušky. Na výhru v Brně Bruslaři navázali ubojovaným vítězstvím 3:1 nad pražskou Spartou. „Bylo to hodně vyrovnané, rozhodovaly detaily,“ hodnotil po zápase střelec druhého, a tedy vítězného gólu Jakub Orsava.

Proti Litvínovu ani Vítkovicím to Bruslařům nevyšlo, až napotřetí doma uspěli. „První dva domácí zápasy jsme nezvládli. Dneska jsme moc chtěli a získali jsme tři body,“ vracel se ještě Orsava k předchozím domácím nezdarům.

Bojovalo se o každý metr ledu a Bruslaři nakonec uspěli i díky zlepšené hře směrem dozadu, vždyť v posledních dvou zápasech obdrželi jen jedinou branku. „Na obranu se v současném hokeji hodně dbá a my se na ni musíme soustředit, tím spíš, že nám nevyšel začátek.“ Velikou zásluhu na pevnější defenzivě má i slovinský gólman Gašper Krošelj, jehož domácí útočník nezapomněl pochválit: „Samozřejmě je to veledůležitý faktor. Opravdu nás podržel, hlavně při tlaku sparťanů v závěru.“

Podle jeho slov se mladoboleslavští hokejisté musí soustředit sami na sebe a nesmí se ohlížet na to, kdo proti nim hraje To platilo i pro zápas s Pražany. Ty od léta vede německý trenér Uwe Krupp a jeho angažmá je hodně sledované. „Podle toho, jak budeme hrát my, bude hrát i soupeř. Když jim vnutíme svoji hru, budeme sbírat body,“ uzavřel Jakub Orsava. Celý rozhovor si můžete pustit v následujícím videu.


Kompletní rozhovor s Jakubem Orsavou na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

21.09.2021

Raška dostal stop

Disciplinární komise se na základě podnětu Liberce zabývala zákrokem Adama Rašky na Jana Ordoše v nedělním utkání mezi Mladou Boleslaví a právě Bílými Tygry. Raška od komise obdržel stopku na dvě utkání. Mladoboleslavský centr tak vynechá zápasy se Spartou a s Vítkovicemi.

16.09.2021

Pláněk dostal stop

Disciplinární komise se zabývala zákrokem Martina Pláňka na Andreje Kollára v úterním utkání mezi Mladou Boleslaví a Brnem. Pláněk už v zápase obdržel pětiminutový trest společně s trestem do konce utkání a komise následně rozhodla o stopce na jedno utkání. Mladoboleslavský obránce tak ve čtvrtek nepojede s Bruslaři do Plzně.

09.09.2021

Posun zápasu s Libercem

Na přání České televize dochází k posunu začátku utkání 5. kola 19. září s Libercem. Nový čas vhazování je nyní v 17:20.

03.09.2021

Tisková konference

V úterý 7. září v 9:00 se uskuteční tradiční předsezónní tisková konference BK Mladá Boleslav. Sledovat ji můžete prostřednictvím serveru Onlajny.com.

03.09.2021

Utkání 2. kola od 16:00

Na základě množících se dotazů tímto oficiálně informujeme, že utkání 2. kola s Pardubicemi dne 12. září odstartuje v původním čase, tedy v 16:00. Jedním z důvodů je i skutečnost, že hned v úterý 14. září sehrají Bruslaři další utkání TELH.

08.08.2021

Aplikace Tečka

Tímto připomínáme a upozorňujeme návštěvníky domácích zápasů BK Mladá Boleslav, že nejjednodušší vstup do ŠKOENERGO Arény si zajistíte pomocí mobilní aplikace Tečka. Všem majitelům chytrých telefonů proto doporučujeme tuto aplikaci si stáhnout a při vstupu se jí prokázat. Děkujeme za pochopení a vaši pomoc. Detailní informace a odkazy pro stažení najdete ZDE.