BK MLADA BOLESLAV
28. 9. 2018 | Michal Konvalina

Jakub Orsava: Potřebovali jsme vyhrát doma, máme co dohánět

M l. B o l. – Boleslavští hokejisté si na státní svátek 28. září mohli poprvé užít pozápasovou děkovačku s domácími fanoušky. Na výhru v Brně Bruslaři navázali ubojovaným vítězstvím 3:1 nad pražskou Spartou. „Bylo to hodně vyrovnané, rozhodovaly detaily,“ hodnotil po zápase střelec druhého, a tedy vítězného gólu Jakub Orsava.

Proti Litvínovu ani Vítkovicím to Bruslařům nevyšlo, až napotřetí doma uspěli. „První dva domácí zápasy jsme nezvládli. Dneska jsme moc chtěli a získali jsme tři body,“ vracel se ještě Orsava k předchozím domácím nezdarům.

Bojovalo se o každý metr ledu a Bruslaři nakonec uspěli i díky zlepšené hře směrem dozadu, vždyť v posledních dvou zápasech obdrželi jen jedinou branku. „Na obranu se v současném hokeji hodně dbá a my se na ni musíme soustředit, tím spíš, že nám nevyšel začátek.“ Velikou zásluhu na pevnější defenzivě má i slovinský gólman Gašper Krošelj, jehož domácí útočník nezapomněl pochválit: „Samozřejmě je to veledůležitý faktor. Opravdu nás podržel, hlavně při tlaku sparťanů v závěru.“

Podle jeho slov se mladoboleslavští hokejisté musí soustředit sami na sebe a nesmí se ohlížet na to, kdo proti nim hraje To platilo i pro zápas s Pražany. Ty od léta vede německý trenér Uwe Krupp a jeho angažmá je hodně sledované. „Podle toho, jak budeme hrát my, bude hrát i soupeř. Když jim vnutíme svoji hru, budeme sbírat body,“ uzavřel Jakub Orsava. Celý rozhovor si můžete pustit v následujícím videu.


Kompletní rozhovor s Jakubem Orsavou na našem YouTube kanálu:

Související články

Aktuality

15.05.2019

Hyka v semifinále AHL

Útočník a boleslavský odchovanec Tomáš Hyka pomohl jednou asistencí ke čtvrtému vítězství Chicaga Wolves nad Iowou Wild, a rovněž tak k postupu do semifinále play off AHL. V něm se Chicago utká se San Diegem.

07.05.2019

Odešel Adam Svoboda

Velice smutná zpráva přišla v úterý odpoledne, nejen hokejový svět opustil bývalý brankář Adam Svoboda. Bruslařský klub vyjadřuje soustrast všem pozůstalým.

07.05.2019

Bruslaři Na Karmeli

Hokejisté Mladé Boleslavi se objeví při zápasech hokejového mistrovství světa ve Vzdělávacím centru Na Karmeli. Zatímco v pátek 10. května otevřou projekci biatlonista Michal Krčmář a parahokejista Zdeněk Šafránek, o den později při zápase Česko – Norsko budou hosty sportovní ředitel Bruslařů Radim Vrbata a jeho bratr David. V dalších dnech se objeví třeba Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.

06.05.2019

Zohorna doma

Boleslavský útočník Radim Zohorna u českého národního týmu bohužel skončil a na mistrovství světa se tak nepodívá. Podle vyjádření reprezentačního trenéra Říhy jsou v tom zdravotní problémy.

04.05.2019

Němeček do Finska

Obránce David Němeček skutečně opouští Mladou Boleslav. Odchází na zahraniční angažmá do Finska. Jako novou posilu ho představil klub Rauman Lukko.

02.05.2019

Nově s UPS

BK Mladá Boleslav zahájil novou spolupráci se společností UPS. UPS poskytuje dopravní služby a nově se připojila k poskytování dopravních služeb v našem FANSHOPU a fanouškům přináší možnost ušetřit. U přepravy s UPS se totiž neplatí poplatek za dobírku. Dále nabízí nejlevnější dopravu až domů a při nákupu nad 1.200,- Kč je doprava ZDARMA. Více informací o společnosti UPS naleznete zde.