BK MLADA BOLESLAV
28. 8. 2021 | Vojtěch Drbohlav

Jakub Kotala: Chyběl nám jeden gól, kterým bychom to zlomili

M l. B o l. – Vypadalo to dlouho nadějně. Bruslaři nad Helsinkami v rámci druhého zápasu Ligy mistrů vedli a až do prodloužení drželi remízu. V závěru třetí třetiny měli sice svěřenci trenérů Patery a Rulíka několik šancí, nepodařilo se jim však rozhodnout a zápas zlomit na svou stranu. Za prohru v prodloužení nicméně Středočeši získali jeden bod, na čemž má velkou zásluhu útočník Jakub Kotala, který už ve třetí minutě po parádní akci před soupeřovou brankou vstřelil gól na 1:0, jenž vlil boleslavským hráčům krev do žil.

Jakub Kotala byl jedním z klíčových hráčů zápasu. Do vedení poslal svůj tým již v čase 2:31, kdy dostal přihrávku od Jana Dufka, šikovně si proklestil cestu až ke gólmanovi a zakončil do odkryté branky. "Nahrával jsem mu to (Janu Dufkovi – pozn. red.), ale nějak mu to nesedlo, vypadalo to, že mi to chtěl vrátit, ale spíš to byla náhoda, už jsem to ani nečekal. Spíš jsem se za tím tak otočil a zkusil to na branku," popisoval útočník s dávkou skromnosti to, jak poslal Bruslaře do vedení a přiblížil je k prvnímu bodovému zisku v ročníku 2021/2022 Ligy mistrů.

Pětadvacetiletý útočník připouští, že se mu proti Helsinkám hrálo dobře, lituje však nízké produktivity. Boleslav totiž soupeře přestřílela poměrem 33:21, přesto však prohrála. "Bohužel, to zakončení je prostě slabé, je třeba na tom třeba v tréninku pracovat. Doufám, že se to postupem času zlepší," říká Jakub Kotala.

Na Bruslařích byla v obou utkáních Ligy mistrů znát motivace a odhodlání zvítězit, nyní je však čeká dvakrát cesta na sever Evropy. "Jedeme tam a zkusíme domů přivézt nějaké body," věří Jakub Kotala, že Bruslaři ve Švédsku, respektive ve Finsku mohou uspět.

Na celý rozhovor s Jakubem Kotalou se můžete podívat prostřednictvím klubového YouTube kanálu:


Související články

Aktuality

20.01.2022

Junioři v pátek nehrají

Páteční zápas juniorů proti Chomutovu, který měli Bruslaři hrát na domácím ledě, byl kvůli karanténě soupeře odložen. Sobotní duel s Litvínovem by se měl odehrát v plánovaných 16 hodin ve ŠKOENERGO aréně. V případě, že nastanou změny, budeme o nich informovat opět zde. Děkujeme za pochopení.

19.01.2022

Zápas B týmu odložen

Utkání, které měl B tým odehrát v sobotu 22. ledna večer na domácím ledě proti Benešovu, bylo odloženo. Náhradní termín zatím nebyl stanoven.

18.01.2022

Zápasy dorostu odloženy

Dva nadcházející zápasy dorostu, které se měly odehrát ve čtvrtek 20. ledna, respektive v sobotu 22. ledna, byly odloženy. Další utkání by tak dorostenci měli odehrát až v týdnu od 24. ledna.

18.01.2022

Kelemen na olympiádu

Bruslaři mají ve svých řadách jednoho olympionika! Slovensko povolalo na blížící se olympiádu do Pekingu hned devět hokejistů z Tipsport extraligy, mezi nimi i Miloše Kelemena, útočníka BK Mladá Boleslav. Gratulujeme a držíme pěsti!

10.01.2022

Změna pořadatelství

Na základě žádosti třineckých Ocelářů došlo k výměně pořadatelství zápasů 45. a 60. kola. Původně měli hrát Bruslaři nejprve doma a v rámci posledního kola venku, nyní je tedy situace opačná. Nové uspořádání je tedy následující: 45. kolo dne 23. ledna 2022, HC Oceláři Třinec - BK Mladá Boleslav od 15:00 a 60. kolo dne 8. března 2022, BK Mladá Boleslav - HC Oceláři Třinec od 17:30.

25.12.2021

Moravec na MS v Kanadě

Česká reprezentace do 20 let už zná konečnou nominaci na mistrovství světa, hlavní trenér české dvacítky Karel Mlejnek ji oznámil na Štědrý den a boleslavský obránce David Moravec je mezi nominovanými. Gratulujeme a držíme pěsti. Mistrovství pro Čechy odstartuje v noci z 26. na 27. prosince v jednu hodinu v noci a bude to nepochybně těžký oříšek, neboť vyzyvatelem bude domácí Kanada.

×
Dnes v 15:00 | Muži
HC Oceláři Třinec
BK Mladá Boleslav