BK MLADA BOLESLAV
7. 3. 2020 | Adéla Kvapilová

Jakub Klepiš: Když chcete udělat úspěch, musíte porazit všechny

M l. B o l. – Páteční večer přinesl poslední duel základní části hokejové Tipsport extraligy, ve kterém se ve ŠKOENERGO Aréně proti sobě střetly týmy BK Mladá Boleslav a PSG Berani Zlín. Oba celky bojovaly o lepší vstupní pozici do závěrečné části soutěže. Díky povedené první periodě se z vítězství radovali domácí Bruslaři. Po zápase promluvil útočník Jakub Klepiš, opora Mladé Boleslavi, který během čtyřiceti pěti zápasů nasbíral třicet bodů (7+23).

Kubo, v Mladé Boleslavi vy osobně nejste žádný nováček. Co říkáte na klubový rekord v podobě zisku 92 bodů a historicky nejúspěšnější umístění po základní části?

Je to hezké. Překonali jsme týmový rekord, samozřejmě je to práce po celou dobu, vlastně už od léta. Tým se dobře složil, základem je dobrá parta. Ukázali jsme, co jsme v létě natrénovali, a taky jsme to prodávali celou sezónu.

Patříte mezi starší a zkušenější hráče. Co říkáte na kluky, kteří hrají třetí, čtvrtou lajnu a jsou hodně vidět?

Všichni kluci celou sezónu dělali to, co měli, a makali. Je spousta mladých kluků, kteří toho zatím moc neodehráli, ale určitě jejich jména budou po téhle sezóně známá.

Po odpočinku vás bude čekat série proti Plzni. V týmu je stejně jako u vás spousta mladých hráčů a taky tahoun Milan Gulaš. Co od série očekáváte?

Abych pravdu řekl, nevím, co od ní očekávám, ale určitě ji chceme vyhrát. Nedíváme se na to, koho dostaneme v prvním kole, nebo na koho půjdeme ve druhém. Snad teda... (úsměv) Když chcete udělat úspěch, musíte porazit všechny. Půjdeme zápas po zápasu a půjdeme si za vítězstvím.

Co myslíte, že by sérii mohlo rozhodnout?

To je přece jasné. Kdo bude hrát líp, kdo všechno líp ustojí a zvládne, ten vyhraje.

Co je vaší předností?

Jak už bylo řečeno, je tady spousta mladých kluků, kteří výborně bruslí. Ať už je to Najmi, Kousy (Ondřej Najman a Pavel Kousal, pozn. redakce), nebo Luťo (Mario Lunter), který přišel později, to je neskutečný bruslař. Celkově i soupeři říkají, že jsme jeden z nejvíce bruslících týmů, že se jim proti nám hraje blbě. Takže bych řekl, že asi ten pohyb. Když ho teda máme a děláme, co máme.

Výhra nad Zlínem je nejen tečkou za základní částí, ale taky vzpruhou pro vaše sebevědomí?

Samozřejmě by to bylo horší, kdybychom poslední zápas základní části prohráli. Možná by to pak bylo trošku v hlavách. Chtěli jsme vyhrát, vyhráli jsme, Justin (Justin Peters, pozn. redakce) chytal výborně, takže spokojenost.

Nyní vás čeká volno. Jste rádi, že se můžete připravit?

Jasně. Za každé volno je člověk rád, sezóna je dlouhá. Teď pár dní odpočineme a potom nás čeká zase příprava na play-off, přímo na Plzeň. Takže si rozebereme nějaké videa, potrénujeme a připravíme se na to.

Dá se asi předpokládat, že se speciálně zaměříte na Milana Gulaše...

Všichni vědí, že je nebezpečný odevšud. Myslím si, že nějaký extra videa přímo na něj ne. Musíme si na něj dát samozřejmě pozor, to je jasné. Jeden hráč družstvo netvoří, musíme být obezřetní, dát si pozor na všechny a hrát naši hru.

V sezóně se vám proti Plzni celkem dařilo, třikrát jste je porazili…

Tyhle statistiky jsou hodně ošemetné.Já to osobně nemám moc rád. Protože pokud vás třeba někdo neporazil ani jednou v sezóně, může vás klidně porazit 4:0 v play-off. Takže bych tomu nedával vůbec žádnou váhu.

Proti Plzni budete začínat doma, to jste chtěli, že?

To je asi to, co jsme si na Kladně pokazili. Tak alespoň, že budeme začínat doma. Bude to příjemnější.

Stihl jste během souboje se Zlínem koukat na obrazovku a sledovat, jak se vyvíjí zápasy o záchranu?

Občas jsem na to kouknul. Je to nepříjemné, člověk to nepřeje žádnému týmu, ale už to tak bylo nastavené a jeden to odnést musel. Odneslo to Kladno, nedá se nic dělat.

Myslel jste alespoň na Michala Vondrku, že se mu to v Pardubicích povede zachránit?

Já nevím, já už se s ním nekamarádím, takže těžko říct. (smích)

Děkujeme za rozhovor.

Další články

Aktuality

29.04.2020

Osobní odběr není možný

Kamenná prodejna STŘÍDA SPORT Shop Mladá Boleslav je dlouhodobě uzavřena a osobní odběr zboží z FANSHOPU na vedení klubu bohužel není z hygienických a bezpečnostních důvodů možný. Objednávky tak lze realizovat pouze prostřednictvím e-shopu s následnou dopravou. Omlouváme se za potíže a děkujeme za pochopení.

26.04.2020

Semifinále proti Kometě

Boleslavští gameři Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera už znají v Esport hokejové lize svého semifinálové soka. Nastoupí proti brněnské dvojici Roman “bladeito“ Pilný a Josef “Pepcastachurcik“ Stachura. Duel je naplánován na pátek 1. května, kdy se odehrají oba semifinálové boje. Vítězové sérií se utkají v následném finále 8. května 2020.

Přenos můžete sledovat na O2 TV Sport nebo na Twich.com/esporthokej.

16.04.2020

Play-off EHL

V sobotu 18. dubna 2020 vypuknou první čtvrtfinálová kola Esport hokejové ligy, ve kterých se představí i zástupci týmu BK Mladá Boleslav Jindřich “Jifi23“ Fencl a Radek “Kumbik“ Kumbera. Souboj odehrají proti plzeňské dvojici “CzechDomin“ a “Pikej“.

Úvodní buly padne ve 13 hodin. Zápasy můžete sledovat živě na O2 TV nebo http://Twitch.com/esporthokej.

12.04.2020

Bruslaři na Spotify

Máme pro vás velikonoční dárek. Po opakujících se prosbách jsme se rozhodli vyslyšet vaše přání a dali jsme dohromady (prozatím) dva playlisty skladeb, které v letošní sezoně neodmyslitelně patřily na domácí zápasy Bruslařů. Vraťte se prostřednictvím našeho účtu BK Mladá Boleslav na Spotify v rámci "Bruslařových playlistů" do ŠKOENERGO Arény a prožijte prostřednictvím těchto skladeb znovu atmosféru našich domácích duelů.

17.03.2020

FANSHOP a eshop

Kamenná prodejna FANSHOPU je uzavřena. O jejím opětovném otevření vás budeme informovat.
V současné době je i e-shop v omezené míře v provozu. Veškeré objednávky zasíláme pouze přes UPS, DPD či Zásilkovnu, osobní odběr objednávek není možný. Již zadané objednávky budeme řešit individuálně. U všech objednávek počítejte s delší dobou vyřízení a doručení. V případě objednání dresů a minidresů se doba vyřízení prodlužuje na 4 týdny.
V případě dotazů se obracejte na e-mail info@fanshopbkboleslav.cz.

12.03.2020

Budějovice v extralize

Protože se letos v Chance lize kvůli hrozbě koronaviru nebude hrát play-off, do Tipsport extraligy postoupí České Budějovice jakožto vítěz základní části. Rozhodlo se o tom na zasedání Výkonného výboru Českého hokeje.